Diskuze


* Každý obrázek může mít max. velikost 1 MB a může být ve formátu jpg, png nebo gif.

Marie Čížková - 30.04.2019 12:13

evropské volby

Pane starosto,ráda bych se zeptala,zda nám v městysu Stádlec budou představeni další kandidáti do Evropského parlamentu?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
dalšího žádného kandidáta do EP se nepodařilo do Stádlce dostat. Ještě jsem zval současného europoslance, předsedu Sdružení místních samospráv ČR pana JUDr. Stanislava Polčáka. Díky jeho extrémnímu pracovnímu vytížení se však jeho návštěva, ještě před konáním voleb, ve Stádlci neuskuteční.

Občan - 11.04.2019 15:38

RE sousedské spory

K.O.BAND, VO CO TI DE TY KLUKU.

Petr - 05.04.2019 11:13

RE sousedské spory

Mrzí mě, že jsem neviděl zmíněné příspěvky před cenzurním zásahem, ale to že příspěvky zmizí, nevyřeší onen vleklý spor, nenávist nezmizí, protože snaha o urovnání je nulová. Spor sleduji od samého začátku a právě proto, že aktéři žijí na malé obci, pštrosí politika sousedským vztahům nepomůže, jen se šíří zkreslené drby. Pokud by byl zájem o nezkresléné informace z první řady, jsou k dispozici na okband@centrum.cz . Tato informace snad není tak citlivá a nějaký den tady vydrží. Děkuji za poskytnutý prostror.

Jana Vilímová - 19.03.2019 07:48

Masopust

Ráda bych touto cestou poděkovala všem, účastníkům sobotního masopustu. Všichni byli připraveni. Krásné masky i občerstvení u domů. V nepříznivém počasí vám všem patří velký dík.
Zde na tomto odkazu je možné stáhnout fotky. Další najdete na Fb Stádlecké maškary.
https://photos.app.goo.gl/njnrf6uymwZBf7P58

161 - 17.03.2019 13:42

SILNICE

Dodrý den, sme rádi, že nám byla opravena kanalizace a nic nám neteče do sklepů. Ale rychlost a levnost se teď ukazuje. Silnice se propadá čím dál víc, že čekáme každou chvíli kdy se to provalí více a může se stát něco horšího než vytopený sklep.

Kelich - 07.02.2019 14:44

Sousedské spory

Na tomto místě byly uveřejněny příspěvky občanů k sousedskému sporu o průběh hranice mezi sousedy. Přestože jeden z příspěvků byl autorem podepsán a druhý anonymizován, vzhledem k citlivosti celé záležitosti byly zveřejněné příspěvky smazány.
K celé nepříjemné záležitosti, která vysiluje všechny zúčastněné bych chtěl uvést to, co jsem vyslovil i před soudem. Je to určeno oběma zúčastněným stranám. Zapomeňte na vzájemnou nevraživost, nenávist, snažte se o domluvu a řešení problému jednáním, neprohlubujte vzájemnou zášť k sobě navzájem, domluvte se jako slušní a vzdělaní lidé. Budete vedle sebe žít ještě dlouhá léta, nevytvářejte další nenávist, která se bude dědit z generace na generaci. Takto se nedá, zvláště v tak malé obci žít.

Kelich - 29.01.2019 13:39

psí výkaly

To už je opravdu vrchol ignorantství, hulvátství a sprosťáctví. Nechat toto na chodníku, po kterém chodí děti do školy, lidé k lékaři nebo na autobus. Asi bychom se divili, kdo nesbírá po svém psovi. Jistě je to někdo, od koho bychom to asi nečekali. Ale aby šel venčit s pytlíkem, který si může vzít na náměstí nebo u úřadu, to už bychom chtěli moc. Styďte se vy p...e!

Ing. Milan Kelich - 08.01.2019 09:09

Bez peněz do hospody nelez

Vážení občané!
Svým článkem v lednovém zpravodaji jsem chtěl upozornit na něco, co se mi nelíbí. Jsem rád, že diskuze začala.
Celý článek a následnou reakci "občanů obce" poskytuji.

BEZ PENĚZ DO HOSPODY NELEZ! A S VLASTNÍM JÍDLEM?
Okřídleným příslovím jsem své zamyšlení nad zažitým nešvarem, který by stálo zato pořadateli akcí ve Stádlecké restauraci přehodnotit. Velmi zakořeněný mýtus v myslích mnohých pořadatelů je ten, že hostinský by měl být rád za to, že mu do té hospody na naší akci vůbec někdo přijde. Jakou tím získá tržbu. „A my také chceme ušetřit, vždyť nám ze vstupného musí něco zbýt na další akci“, často pořadatelé argumentují. Proto si pro své setkávání kupují občerstvení jinde a v restauraci si jej nechají pouze naservírovat.
Podívejme se na to však z jiného pohledu. Když si přinesu u Kosíka zakoupené tlačenky (jen pro příklad, může to být cokoli jiného – salámy nebo maso na guláš). Tak je potřebuji nakrájet. Ten kráječ se pak musí umýt. Potřebuji k tomu talíře a příbory, které jsem si s tlačenkou už nepřinesl, i ty se musí umýt. Na tlačenku budu asi chtít ocet, možná cibuli, sůl či pepř. A někdo mi to musí připravit, přinést, odnést a zbytky uklidit. Mezi tím si odskočím na záchod a pokud nejsem čuně, tak za sebou spláchnu, umyji si ruce a utřu si je. Samozřejmě, že jsem si mýdlo ani ručník nepřinesl. Aby se toto vše zaplatilo na pouhé spotřebě, musel bych vypít tak 20 piv a půl lahve kořalky. To dá asi málokdo (mnohdy se usrkávají čajíčky, kafíčka apod.). Vzhledem k velmi příznivým cenám piva, vína a lihovin v naší restauraci je zřejmé, že výše uvedené činnosti
a s tím spojená režie (nesedím tam po tmě a v zimě), jde na vrub hostinského. Jak byste se na toto dívali, kdybyste tím hostinským byli vy?
Z vlastním jídlem se do žádné restaurace prostě nechodí. Nebo když jdete někdo na rodinný oběd, nesete si kus masa na řízek? A u vchodu to pošlete kuchaři s přáním jak byste si přáli úpravu? To kromě čínské restaurace, kde Vám udělají Bobíka, nikde jinde možné není. Kromě toho jsou spolky ze strany městyse finančně i materiálově dostatečně podporovány, aby byly schopné své akce financovat a nemuseli tak šetřit na někom jiném.
Velmi bych si přál, abychom se konečně oprostili od snahy ušetřit za každou cenu, někoho ošulit a uškudlit tak pár drobných. Vidět jen ten „svůj“ zájem. Když chci nějakou službu, buď si ji zaplatím nebo si jí udělám sám ve své klubovně, v pergole na zahradě nebo doma v garáži. Buďme velkorysí, vstřícní, přející. A nemysleme jen na sebe. Ano! Určitě pak bude konečně líp.

Milí občané, ať už jste dva, čtyři nebo opravdu všichni občané našich obcí. Proč čekat až na další zpravodaj, rád se vyjádřím už nyní.
K článkům ve zpravodaji. Pokud někdo zašle příspěvek nebo fotku z jím pořádané akce, případě jde o nějaké shrnutí činnosti, např. práce výboru, uvádíme jméno autora. Kdo sleduje naše zpravodaje pravidelně, jistě si všiml. Ostatní nepodepsané příspěvky jsou moje, protože už nikdo jiný nepřispívá. Stejně tak uvedený článek, za kterým si stojím. Předpokládal jsem, že je to tak nějak zřejmé. Ale máte pravdu, někomu to být jasné nemusí, budeme proto od nynějška uvádět autora pod každým článkem.
K samotné podstatě dotazu. Ano, nějak to bylo dříve. Nějak to fungovalo. V hospodě nebyla kuchyně jako je nyní, dokonce se dle vyjádření pamětníků v hospodě vařit nesmělo. Což dnes také neplatí. Přestaňme, prosím, stále používat argument typu "dříve to bylo tak či onak". Dnes je to prostě tak, jak jsem uvedl. Na prahu nového roku jsem chtěl apelovat na pořadatele, až si budou domlouvat s hostinským občerstvení na své akce, aby si uvědomili i věci uvedené v článku. Pokud se s hostinským domluví, vše je OK.
A jak je to s akcemi pořádaných městysem? Pokud si to dobře vybavuji, kupovali jsem si jinde pouze zákusky (větrníky, věnečky, laskonky apod.).
Snad jsem odpověděl na vše.
M. Kelich.

Kyriánová Pavla - 07.01.2019 08:44

Údržba v zimě

Dobrý den,
bylo by možné v zimě udržovat prostor před autobusovou čekárnou? Sníh sice na náměstí prohrnut je, avšak je nahrnut právě před autobusovou čekárnu. Dnes ráno se z toho stala kluzká vrstva zmrazků, která se bohužel nedá překročit a do čekárny se nedostanete. Já se do čekárny vydala, protože mrholilo, ale rozhodně to není bezpečné. \r\nProsím tedy, aby se prostor před čekárnou udržoval a dalo se bezpečně do čekárny vstoupit. \r\n\r\nKyriánová Pavla \r\n

Samozřejmě. Vstup do čekárny musí být bezpečný. Až zítra pojedete, bude vše OK.
Díky za upozornění.
M.Kelich

Kyriánová Pavla - 04.01.2019 06:18

Vánoční výzdoba

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda příští rok bude vánočně vyzdobena celá Stádlec a pokud ne, tak prosím o informaci podle čeho se vyzdobované části obce vybírají.

Děkuji za odpověď.

Kyriánová Pavla

Dobrý den.
Máme dva druhy vánoční výzdoby.
1) zdobení stromů, ať už smrků svítícím řetězem napájeným z veřejného osvětlení, nebo jiných stromů např. javory ozdobené řetězem na solární baterii.
2) výzdobu na sloupech veřejného osvětlení. Tu máme zapůjčenou. V současné době si půjčujeme dvě sady, vždy po 10 ozdobách. Zde se domnívám, že tento druh ozdob vynikne jen na sloupech, které jsou v řadě za sebou a vytvoří tak souvislou výzdobu. Jejich počet musí odpovídat zapůjčeným ozdobám. V současné době tímto způsobem zdobíme podél hlavní silnice a v ulici kolem moštárny.
S rozšiřováním vánoční výzdoby zatím nepočítáme.
V případě nasvícení stromů by to asi problém nebyl. Musí být v dosahu svítidlo veřejného osvětlení a museli bychom přikoupit řetězy. Stejně tak bychom museli přikoupit řetězy se solární baterií.
Co se týká půjčení další sady ozdob, zde si myslím, že už ji nemáme na co pověsit.
A podle čeho se místa pro zdobení vybírají? Část jsou již uvedl (blízkost sloupu VO, souvislá řada sloupů pro svítící dekory). Zejména se snažíme rozsvítit místa, kde výzdoba vynikne - náměstí, rušné ulice.
Pokud máte návrh na rozšíření vánoční výzdoby, neváhejte a pošlete ho. Uvidíme co se s tím dá udělat.
Díky za zapojení do diskuze a přeji hezké dny.
M. Kelich, starosta

Michal Kosobud - 16.12.2018 18:00

Most dvou řek

Dobrý den, v dokumentu ČT - Toulavá kamera jsem viděl knihu Most dvou řek, kterou v tomto videu ukazoval pan starosta. Je tato kniha někde ke koupi? Děkuji za odpověď

Dobrý den,
několik výtisků je ještě k dispozici. Ozvěte se, domluvíme předání.
Kelich

Jana Vilímová - 11.12.2018 11:02

Oprava odkazu

Omlouvám se za chybný odkaz! Níže oprava.

https://photos.app.goo.gl/WmiNFTLLrtBEexDU6

Děkujeme za poskytnutí fotek z akce.

Jana Vilímová - 11.12.2018 11:01

Mikulášská besídka

Děkujeme všem, kteří přišli v sobotu na dílničky, nadílku a divadlo pro děti. Níže slíbený odkaz na fotky. \r\nhttps://photos.app.goo.gl/WmiNFTLLrtBEexDU6

Kelich - 09.10.2018 11:21

Komunální volby

Hezký den.
Za všechny nově zvolené zastupitele děkuji všem, kteří přišli minulý víkend k volbám. Důvěry si vážíme a budeme se snažit, abychom ji nezklamali.

Kelich - 02.09.2018 19:41

volby 2018

Vážení voliči,
s blížícím se termínem podzimních voleb nabízíme v přiloženém letáku náš volební program.

starosta - 02.09.2018 19:34

Zhodnocení končícího období

Vážení spoluobčané.\r\n \r\nÚvod zářijového vydání zpravodaje je věnován končícímu čtyřletému volebnímu období. Na jeho počátku jsme představili volební program, nástin toho, čemu bychom se chtěli v oněch čtyřech letech věnovat, co si myslíme, že v našich obcích chybí a co by naše obce ve 21. století měly nabízet svým občanům. Chtěli jsme se vyhnout planým slibům, že to prostě uděláme, nebo že bude líp. Víme, že nic se samo jen tak neudělá a jsme si vědomi našich limitů, jak personálních tak zejména finančních. Přestože naše kandidátka byla jediná, nic jsme nebrali na lehkou váhu a snažili jsme se být maximálně konkrétní. Sestavili jsme proto přehled 13 bodů, které jsme nazvali „Programové vize na následující volební období“ kterých jsme chtěli dosáhnout. Níže je hodnocení toho, jak se nám to podařilo.\r\n\r\n1. Výstavba sociálního zázemí u požární zbrojnice v Křídě. Splněno v r. 2015 – spolufinancováno z dotace JčK;\r\n\r\n2. Rekonstrukce Petrovského rybníka, včetně úpravy prostranství. Splněno v r. 2016;\r\n\r\n3. Oslavy 70. výročí osvobození Stádlce Rudou armádou. Neproběhly;\r\n\r\n4. Oslava 40. výročí otevření řetězového mostu u Stádlce, vydána nová publikace. Splněno v r. 2015;\r\n\r\n5. Rekonstrukce ubytovacích prostor v budově restaurace ve Stádlci- \r\nSplněno v r. 2016;\r\n\r\n6. Využití budovy synagogy ve Stádlci. Nezrealizováno – budova prodána;\r\n\r\n7. Rekonstrukce společenské místnosti ve Starém Sedle. Splněno v r. 2016 spolufinancováno z dotace JčK;\r\n\r\n8. Rekonstrukce 1.p budovy úřadu (kanceláře a obřadní síň). Splněno v r. 2016;\r\n\r\n9. Dokončení rekonstrukce 1.p hasičské zbrojnice ve Stádlci. Nesplněno\r\n\r\n10. Oslavy 730 let od první písemné zmínky o obcích Stádlec a Křída. Proběhly 2017;\r\n\r\n11. Vodovod Staré Sedlo, Křída a Slavňovice – dokončení projektové části. Staré Sedlo realizace 2017 spolufinancováno z dotace MZem. ČR, ostatní probíhá;\r\n\r\n12. Přeložka VN, zasíťování pozemků a jejich příprava pro zástavbu. Přeložka zrealizovaná, probíhá výkup pozemků pro rozšíření cesty;\r\n\r\n13. Dobudování (rekonstrukce a opravy stávajících) místních komunikací v obcích. Pouze dílčí plnění.\r\n\r\nMimo tento rozsah uvedený ve volebním plakátu se dále povedly zrealizovat tyto investiční akce:\r\n2015: - Obnova kaple Kalvárie – spolufinancováno z dotace JčK.\r\n2016: - Oprava požární nádrže v Křídě - spolufinancováno z dotace JčK. \r\n- Vybudování víceúčelového hřiště ve Stádlci - spolufinancováno z dotace JčK.\r\n2017: - Rekonstrukce kuchyně v restauraci. \r\n- Plynofikace budovy restaurace Stádlec.\r\n2018: - Zateplení pláště budovy MŠ spolufinancováno z dotace MŽP ČR.\r\n- Rekonstrukce WC v základní škole.\r\n- Úprava dvora restaurace na venkovní posezení.\r\n- Oslavy ke 100. výročí vzniku samostatné republiky.\r\nVážení spoluobčané, v končícím volebním období 2014-2018 městys Stádlec investoval značné finanční prostředky do obnovy majetku, maximálně využíval vhodné dotace pro spolufinancování svých záměrů. Mimo větších projektů uvedených výše se samozřejmě provádělo spoustu dalších drobnějších oprav či úprav veřejných prostranství, chodníků, cest apod. Následující období již tak plodné nebude, protože nás čekají akce více náročné na projektovou přípravu a zejména náklady na jejich realizaci jsou značné (vodovod Křída, Hájky a Slavňovice – odhad nákladů 10 mil). Proto z mého pohledu bylo končící období přelomové a to co do počtu zrealizovaných akcí, tak i z pohledu jejich financování. Vše jsme zvládli výhradně z vlastních finančních zdrojů bez nutnosti úvěru. Děkuji všem členům zastupitelstva za práci v uplynulém období a všem spoloubčanům, kteří nám byli nápomocni. Alespoň tím, že si v zimě zametli sníh z chodníku před domem nebo poctivě třídí odpady.\r\n\r\nIng. Milan Kelich, starosta městyse Stádlec \r\n\r\n

Alena Kršková - 21.08.2018 16:20

to: Pavel Kocián

Pane Kociáne, promluvil jste mi z duše, děkuji!

Pavel Kocián - 21.08.2018 16:07

Nezapomínejme na zvěrstva komunistů

Dnešní výročí k datu 21. 8.1968 mne nutí ohlédnout se v čase a připomenout široké veřejnosti zločiny páchané komunisty tak, abychom nezapomněli, že Komunistická strana Československa, její členové jsou odpovědni za způsob vlády v letech 1948- 1989. Docházelo zde k ničení tradičních hodnot evropské civilizace, komunisté vědomě porušovali lidská práva a svobodu. Celá společnost byla provázena justičními zločiny a terorem proti lidem s odlišným názorem, docházelo k morálnímu úpadku společnosti.
Komunistický režim v čele s funkcionáři upírali občanům naší země možnost svobodného vyjadřování politické vůle, perzekvovali oponenty, jejich rodiny a blízké. Systematicky a trvale porušovali lidská práva, ničili zásady demokratického státu. Popravovali, vraždili, mučili. Zbavovali lid svévolně majetku, zabraňovali lidem svobodně cestovat. Pro dosažení svých cílů neváhali páchat zločiny, umožňovali jejich beztrestné páchání a poskytovali neoprávněně výhody těm, kteří se na zločinech a perzekucích podíleli.
Za zločiny spáchané jsou plně spoluodpovědni ti, kteří komunistický režim prosazovali jako funkcionáři a podněcovatelé v ideologické oblasti. Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou. Mnoho bývalých funkcionářů s krycími jmény je stále mezi námi. Jmenné evidence nám dnes poskytuje archiv bezpečnostních složek www.abscr.cz , který je volně dostupný na internetu.
Dovolte, abych závěrem uvedl vybraná socialistická hesla a slogany té doby:
 Ať žije marxismus-leninismus, nepřemožitelná zbraň pracujících celého světa
 Kupředu za další úspěchy při budování vyspělé socialistické společnosti
 Světový festival mládeže a studenstva v Moskvě - za antiimperialistickou solidaritu, mír a přátelství
 Proletáři všech zemí, spojte se!

Nezapomínejme na citát Karla Marxe, že demokracie je cestou k socialismu.
Apeluji na obyvatele: „Volme demokratické strany, buďme obezřetní a zodpovědní vůči našim potomkům. Chraňme základní principy demokracie.“

Pavel Kocián, Stádlec 56, 391 62 Stádlec

Dobrý den.
Souhlasím s Vaším nározem a chtěl bych doplnit, že období vlády KSČ přálo lidem s pofiderními morálními zásadami, podporovalo ty nejnižší lidské vlastnosti jako závist či udavačství a systematicky potlačovalo schopné a úspěšné. Vyžadována byla průměrnost a loajalita. S těmito důsledky se naše společnost bude ještě dlouho vyrovnávat (škody způsobené 40. letým totalitním režimem vidíme kolem sebe dnes a denně)
S přáním hezkého dne Milan Kelich.

starosta - 28.06.2018 13:07

Veřejný prostor a obec jako komunita občanů

V červencovém vydání zpravodaje jsme dospěli téměř do konce mého bilancování. Na závěr jsem si zcela záměrně nechal téma “veřejný prostor a obec jako komunita občanů“.
Přiznám se, že původně jsem měl v úmyslu popsat spíše negativa, se kterými jsem se po dobu svého působení v pozici starosty setkal. Chtěl jsem hořekovat nad tím, jak jsou lidé uzavřeni doma, na svých zahradách u svých bazénů a mají jen malou chuť společně se bavit. Chtěl jsem napsat, jak mě mrzí, že nepřijímají nadšeně plány zastupitelstva, a že někteří vystupují téměř nepřátelsky vůči vedení obce. Také jsem si chtěl postesknout nad tím, že i přes dobrou práci pedagogického sboru je rodiči opomíjená naše základní škola nebo že novomanželé nevyužívají pro uzavírání sňatků náš matriční úřad s nově upravenou obřadní síní a o kolik tím zbytečně přicházíme peněz, atd., atd..
Pak jsem se ale zamyslel nad základní otázkou: Co je obec a co je jejím posláním? Obec je společenství občanů a jejím posláním je pečovat o všestranný rozvoj svého území a o potřeby svých občanů. Obec není od toho, aby určovala co, kdy a kde mají její občané dělat. Naštěstí již nežijeme v totalitě, každý má naprostou svobodu ve svém rozhodování. Nechť si každý rodič pošle své potomky do školy, která mu připadá nejvhodnější. Novomanželé ať si vyberou místo pro svůj velký den podle svého, aby měli na co vzpomínat. Naším úkolem je pouze snažit se pro všechny občany vytvářet příznivé podmínky.
Když jsem hodnotil v předchozích zpravodajích různé oblasti veřejné správy, tak se nebojím konstatovat, se se nám to snad daří. Snažíme se zabránit vylidňování našich obcí. Vytipováváme a připravujeme lokality vhodné pro výstavbu, jsme ochotni investovat do budování cest k těmto lokalitám, vykupujeme pozemky, plánujeme investice do sítí apod. Upravujeme veřejné budovy i veřejná prostranství tak, aby byly příjemným prostorem ke společným setkáním. Snažíme se vytvářet příznivé podmínky pro kulturní a sportovní vyžití občanů. Je jen na lidech, zda o to stojí. Každý z členů zastupitelstva může být právem hrdý na to, co se v našich obcích udělalo. A to by nebylo možné bez občanů našich obcí a všech ostatních podniků a firem, se kterými spolupracujeme
A zde se vrátím k první otázce - „Co je vlastně ta obec?“. Především občané. Jací jsou občané, takové je vedení obce a tak vypadají naše obce. A naši občané jsou naštěstí lidé pracovití, ochotní pomoci, vstřícní a tolerantní. Proto se také v našich obcích daří realizovat tolik záměrů. Přesto bych si dovolil zmínit i dvě záležitosti, které mě dlouhodobě trápí. První uvedu autentickým vzkazem z e-podatelny, jedná se o reakci na opravu silnice Staré Sedlo - Srlín v roce 2015, kterou prováděla SÚS JčK.
„Bez předchozího upozornění a řádného vyznačení objízdných tras, uzavřít celou obec bez možnosti dostat se k domu a z domu, tak to se může podařit jen amatérům nebo neumětelům. Jsem celkem
tolerantní člověk, ale musel jsem převážet člena rodiny s vážným zraněním do nemocnice a do cesty se mi postavila vaše arogance a amatérismus a naprostá neschopnost celého vašeho úřadu“.
Nejde o to, že se lidé domnívají, že vše, co se v našich obcích děje „má na svědomí“ obecní úřad. Jde o to, že autor tohoto příspěvku se naváží do profesionality našeho úřadu, přestože má trvalé bydliště v Praze. V naší obci tráví jeho rodinní příslušníci „pouze“ celé léto, produkují odpady, které zdarma likvidujeme a užívají vše, jako každý jiný občan s tím rozdílem, že je to Praha, která na něho v rámci rozpočtového určení daní (RUD) inkasuje finanční prostředky. Do rozpočtu městyse nejde ani koruna. Tito lidé mají pocit, že vědí nejlépe, co by se mělo a jak na to. Z čeho to ale máme platit, když nám počet obyvatel, na které získává obec prostředky, stále klesá, zatímco počet osob, které v našich obcích tráví převážnou část roku, ale trvale jsou hlášeny ve velkých městech, se zvyšuje. S nimi se zvyšují i nároky a požadavky, ne na samosprávy místa jejich trvalého pobytu, ale na nás. Proto na tyto občany opět apeluji, přihlaste se zde k trvalému pobytu. My tím získáme více prostředků do rozpočtu a budeme schopni vytvářet lepší podmínky pro Váš letní pobyt na venkově a vy získáte možnost kandidovat ve volbách a předvést amatérům, jak na to.
Druhá záležitost, která mě mrzí, je malá účast občanů na veřejném životě. Zasedání zastupitelstva probíhají naprosto bez zájmu veřejnosti a zastupitelé pak nemají solidní zpětnou vazbu. Zaráží mne to - zvláště pak v případech, kdy se projednávají zásadní dokumenty ovlivňující život obce (např. rozpočet na příští období, plán rozvoje obce na x let dopředu apod.). Už pro staré Řeky byl podíl na politickém dění samozřejmostí a všechny, kteří se nepsané povinnosti vyhýbali, považovali za nevědomce.
Je mi jasné, že v současné době, kdy je vše zveřejněno a snadno dohledatelné, nemají lidé chuť trávit hodiny na nějakém nudném zasedání. Rozhodl jsem se to tedy brát tak, že lidé prostě vidí, že úsilí zastupitelstva je směřováno ve prospěch obcí a chápu to jako vyjádření důvěry zastupitelům. Tímto za ni našim občanům děkuji. Děkuji vám, vážení spoluobčané, za to, že děláte naše obce takové, jakými jsou. Jsou to především vaše obce, nám bylo pouze dopřáno je jen po určitou dobu spravovat.
Na závěr ještě přání pro nás všechny - užijme si pohodové léto, krásné chvíle dovolených a prázdnin, ať se odpočatí a plní sil můžeme zase vrhnout do práce. Je jí před námi ještě hodně….

starosta - 31.05.2018 10:45

Sociální věci, kultura a sport

Červnový úvodník zpravodaje je věnován tématu „SOCIÁLNÍ VĚCI, KULTURA, SPORT“. V zastupitelstvu, jemuž začátkem října uplyne funkční období, se oblasti sociálních věcí a kultuře věnovala paní Eva Švadlenová, sportu pak pan Patrik Andráš. K činnosti sociálního výboru jeho předsedkyně paní Švadlenová uvádí:
“v sociálním výboru městyse Stádlec pracuje nyní víceméně 14 žen a to ve Starém Sedle 2, ve Křídě 3, ve Slavňovicích 1, Stádlec a Hájky celkem 8.
Z důvodu rodinných a stěhování opustily náš výbor 2 členky, ale oslovily jsme další 2 mladé ženy, které už se aktivně do činnosti výboru zapojily. Těžištěm činnosti výboru jsou tato aktivity:
Vítání občánků – zpravidla se dělá 2x do roka a to na jaře a na podzim, potěšující je zvyšující se počet narozených dětí, při letošním jarním vítání jsme přivítaly 5 nových občánků městyse.
Poznávací výlety pro děti – pravidelně na jaře pořádáme výlet pro děti, ať už to byly návštěvy do zoologických zahrad v Praze, v Jihlavě, loni se uskutečnil výlet do zábavního parku Mirakulum v Milovicích, letos to byla Techmania Center v Plzni. Tyto výlety jsou dětmi i rodiči oblíbené, většinou je autobus zaplněn do posledního místa a zatím nám vždy přálo počasí.
Zájezdy pro dospělé – např. loňská exkurze do pivovaru v Třeboni spojená s prohlídkou nedaleké hrobky rodu Schwarzenbergů.
Návštěva pražských divadel – každoročně se pořádají 2 - 3 zájezdy na muzikály, činohry nebo loni v prosinci i na kouzelníka.
Posezení se seniory – pravidelně se podílíme na organizaci podzimního nebo předvánočního setkání se seniory, které pořádáme ve Stádlecké restauraci. Tato akce je mezi seniory velmi oblíbená, o čemž svědčí zvyšující se účast seniorů.
Návštěvy seniorů – členky výboru chodí k seniorům do rodin popřát k jejich jubileu, s malým dárkem a kytičkou. Letos je v plánu 38 takových návštěv, loni se uskutečnilo návštěv 49.
Obecní ples – letos pořádaný byl už v pořadí VIII., každoročně se podílíme na jeho uskutečnění, ať už je to organizování programu, příprava tomboly, zabezpečení rautu apod.
Chtěla bych tímto poděkovat všem členkám Sociálního výboru za práci v uplynulém období.“
Paní Švadlenové i jejím kolegyním z Výboru pro sociální věci velice děkuji za jejich obětavou práci ve prospěch našich občanů.
Oblasti sportu, jak jsem zmínil výše, se věnoval předseda výboru pan Patrik Andráš. Každoročně, nad rámec programu fotbalových zápasů Sokola Stádlec, zabezpečil na hřišti turnaj ve stolním tenisu a nohejbalu. Osobní účastí na jednání sportovních klubů sledoval dění a potřeby sportovců, které dále řešil. Významným úkolem, který plnil, byla legalizace dosud nezapsané stavby kabin Sokola do katastru nemovitostí, téměř po padesáti letech po její dokončení. Podařilo se mu zajistit doplnění dokumentace a veškerá úřední povolení pro zápis stavby do katastru nemovitostí. Velká škoda, že pan Andráš už nemá zájem o pokračování v práci v řadách zastupitelů a nebude v nadcházejících volbách kandidovat. Také jemu děkuji za odvedenou práci.
Nesmím zapomenout ani na další organizátory sportovních a kulturních akcí v našich obcích, na sportovní oddíly a naše hasiče. Vedle Sokola Stádlec, který celou fotbalovou sezónu zve všechny příznivce fotbalu na hřiště na své přátelské či mistrovské turnaje nebo pravidelně pořádá pochod údolím Lužnice, oddíl šipkařů pravidelně spolupořádá masopust ve Stádlci a letos připravili svůj jubilejní 10. ples. Jsou to také šipkaři, kteří pořádají veřejné šipkové soutěže jak pro dospělé tak pro děti. Jezdecký oddíl Chadeva paní Průšové ve Starém Sedle pravidelně pořádá „Den s koňmi“. Nutno s lítostí podotknout, že toto je jediná akce ve Starém Sedle.
Nu, a opravdu pilnými organizátory jsou SDH ve Stádlci, Slavňovicích a Křídě, kteří v průběhu roku připravují několik velmi podařených akcí, které již mají své místo v povědomí občanů. Za všechny vzpomenu jen na motosrazy v Křídě, předvánoční „výlov“ ve Slavňovicích nebo společný bál stádleckých a slavňovických hasičů. O společenské setkávání našich občanů se snaží i myslivci. Každoročně pořádají Poslední leč pro veřejnost s občerstvením a hudbou.
Díky panu Paříkovi a jeho partnerce Ing. Zahrádkové ožívá každé léto stádlecké náměstí letním kinem a fotbalové hřiště hudebním festivalem. Držím oběma palce, aby se entuziasmus, se kterým nám tuto kulturu přinášejí nevytratil a vydržel jim i do dalších let.
Všem organizátorům patří velký dík, protože připravit něco pro ostatní není vůbec jednoduché (organizačně, technicky i finančně), ale občas se organizátoři setkají přímo s negativní reakcí. Když už někdo nemá potřebu se bavit s ostatními, proč musí zábavu kazit těm, kteří do společnosti rádi vyrazí, ale i tací „bubáci“ jsou bohužel mezi námi.
Pro příští volební období bychom rádi ve všech výše uvedených aktivitách pokračovali
a organizátory i nadále finančně podporovali. Jak bude složené zastupitelstvo záleží na voličích, ale věřím, že si občané jako své zastupitele opět vyberou ty, kteří pro obec dlouhodobě, nezištně
a obětavě pracují.

Obec Stádlec

Kontaktní spojení

Adresa:
Městys Stádlec - Stádlec 150, 391 62

Telefonní spojení:
Starosta: (+420) 380 123 990
Mobil: (+420) 606 300 313
Matrika, pošta - Partener, hřbitov, hlášení rozhlasu: (+420) 380 123 991
Účetní, fakturace, platby: (+420) 380 123 992

E-mail: info@stadlec.eu
IDDS: p43jdxf
IČO: 002 52 930
DIČ: CZ00252930

Případné platby můžete poukázat:
Na účet číslo 4420301/0100 vedený u KB Tábor.

Úřední hodiny

Pondělí a středa
7:30 - 12:00, 12:30 - 17:00
Úterý a čtvrtek
7:30 - 12:00, 12:30 - 16:00
Pátek
7:30 - 12:00

Mapa

Mapa

E-podatelna

Ke kontaktu s úřadem městyse můžete použít nasledující formulář.