Diskuze


* Každý obrázek může mít max. velikost 1 MB a může být ve formátu jpg, png nebo gif.

Pavla Kyriánová - 18.11.2019 18:52

Vánoční výzdoba

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, proč od minulého týdne svítí před školou túje?

Dobrý den,
elektrikář zdobil vánoční stromy a tam, kde si je chtějí rozsvěcet sami je nechal zhasnuté. V případě tújí před školou je napojil na veřejné osvětlení, proto už svítí. Ptal jsem se lidí, jaký mají na to názor a někdo si ani nevšiml, některým to nevadí a některým se to líbí. Pro děti, co jdou brzy ráno do družiny to může být i připomínka blížících se vánoc. Vy s tím máte nějaký problém?
M.Kelich

D.I 2 - 18.11.2019 17:09

Auto

1C2 6949

D.I - 18.11.2019 17:05

Auto pohybující se po Stadlci

Auto bez STK tím pádem nezpůsobile a nemá na silnici co dělat

Občan - 06.11.2019 09:50

Pořádek

Dobrý den, paní Krskova Vas syn by měl jít příkladem s uklízením po pejskovi.

Pejskari - 10.09.2019 00:34

Poplatek

Dobrý večer, kolik je prosím poplatek za pejska v obci??

Dobrý den,
pejskové se na úřadě pouze evidují. Místní poplatky byly zrušeny, tudíž ani poplatek za psa se nevybírá.

Alena Kršková

Lenka Šimková - 29.08.2019 12:04

Víceúčelové hřiště

Dobrý den,
po přečtení posledních diskuzí přicházím s banálnějším tématem - dotazem :)

Nevím jestli již tento problém někdo neřešil, nechce se mi pročítat veškeré příspěvky.... Na hřišti chybí klička na napínání sítě na kůly, je možné toto nějak vyřešit aby zájemci o sport neměli problémy s instalací?
Děkuji za odpověď

Dobrý den,
jste první, kdo na to upozornil. Klička už je k dispozici a je u sítě.
Hezký den.
M.Kelich

.. - 27.08.2019 12:49

Články

Člověk sem zavítá s radostí po sto letech a tady se řeší hov.. Zklamani

.. - 27.08.2019 12:47

Kohoutkova

Bidet když máš doma to co máš

.. - 27.08.2019 12:45

Starosta

Tirctvrte vesnice by nedokázala vést obecní urad
Jen mají zavistivy keci. Co je komu do toho? Starosta taky neřeší kolik máte výplatu třeba za uturani kravskych rypaku

Jana Nová - 23.08.2019 21:33

Odměny a práce zastupitelu

Vážená paní Hrušková, pokud máte nějaký důkaz o tom, že mé bývalé rozhodování či usudek nebyl mým vlastním, prosím, abyste tak prokázala. Pokud je mi známo, nikdy jsem ani neuvažovala o Vaší přítomnosti v kontrolním výboru a současná předsedkyně členy, které tam mít chtěla oslovila a na ustavující schůzi je zastupitelstvo zvolilo. Čili se zdá že vůbec netušíte, na jakém základě je kontrolní výbor tvořen. K odmenam. Odměny starostovi jsme odsouhlasili vícekrát, ne jen dvakrát, a osobně si stojím za oprávněnost každe koruny, pro kterou jsem zvedla ruku. Přestaňte mě, prosím, urážet Vašimi domenkami o nesvéprávnosti a nesvébytnosti jako bývalé zastupitelky. Děkuji Vám. Jana Nová

Alena Kršková - 23.08.2019 15:05

To: Irena Hrušková

Proč jedovatosti? Já to myslela upřímně ☺.

Irena Hrušková - 23.08.2019 01:02

Miluše Némethová,předsedkyně finančního výboru

Miluško, Tvoje odpověď mě nepřekvapila. Nemůžeš si přeci myslet , že lidi jsou hloupí. 48 měsíců a 12 měsíců je sakra rozdíl na výplatu odměn starostovi. Nepřekvapila mě ani jedovatotost životní parnerky pana starosty. Doufám , že za troufalost dostanu zase funkci zapisovatelky nebo členky kontrolního výboru. Děkuji nechci. S panem anonymem "Jiřím" naprosto souhlasím a podepisuji pod jeho názorem. Doufám,že jsem ho tímto neurazila. Přeju pevné zdraví .Irena Hrušková

Irena Hrušková - 23.08.2019 00:21

Pan starosta

Pane starosto, nemusíte se opravdu bát,že byste po mém příspěvku nedostal už žádné odměny,o které si požádate.To by Vám neudělali,vždyť Vás bezmezně poslouchaji. To můžu posoudit já a můj manžel,protože se účastníme každého zasedání zastupietelstva a o nějakém názoru z davu,který by jste vůbec připustil nemůže být ani řeč.To musíte se mnou souhlasit.VY ROZHODNETE A ZASTUPITELÉ SRAZÍ PATY A PŘES TO VLAK NEJEDE.NÁZOR OBČANŮ,CO TO JE.To Vy vůbec neznáte
Zdravim.
Irena Hrušková s rodinou
.

Paní Hrušková.
Samozřejmě, že víme co je názor občanů. Denně se s ním setkáváme a svou prací mu dáváme konkrétní podobu. Vámi reprezentovaný názor veřejnosti (což jste zřejmě vy a vaše rodina) je však veskrze negativní ke všemu, o co se snažíme, vůbec tak nepřipouštíte, že i ostatní mají nárok na názor. Váš hlas je však takové razance, že se vám např. podařilo zkrátit opravu rozbité silnice o několik desítek metrů, a to i přesto, že tato silnice vám vede přímo pod okny. Vy jste znemožnili realizaci přeložky vysokého napětí nad pozemky obce, což má za následek současné neestetické řešení v dané lokalitě. Vy jste vždy zásadně proti všemu. Ovšem nikdy jsme od vás neslyšeli pro co tedy jste. Při jednom ze zastupitelstev, kde členové vaší rodiny opět jen zásadně nesouhlasili, zeptal tuším že p. J. Süsmilich na to, co byste tedy navrhovali a byl odbyl tím, že nejste placeni za to, abyste něco navrhovali. Ještě mám v čerstvé paměti prohlášení vašeho manžela na zastupitelstvu v únoru tohoto roku, kdy jasně demonstroval jak pohrdá samosprávou, když prohlásil, že neví proč by se mněl s námi vůbec bavit. Mohl bych pátrat v paměti dále, ale nechce se mi se tímto vůbec zabývat.
Milá paní Hrušková, souhlasím s vámi v tom, že lidé nejsou hloupí (z vašeho příspěvku na adresu paní Némethové) alespoň většina ne. To vy z lidí děláte hlupáky, když sebe vydáváte za zástupce veřejnosti a nemáte-li co nabídnout, tak alespoň budíte dojem, jak jste přehlíženi. My v podstatě na chytré lidi spoléháme, pro ně jsme tady a to díky nim vypadají naše obce tak, jak vypadají.
Milan Kelich

Irena Hrušková - 22.08.2019 23:53

Némethová

Miluško,Tvoje reakce mě vůbec nepřekvapila, ani jedovatost životní partnerky pana starosty.Doufám ,že lidi si představu udělají sami. Nemůžeš si myslet,že jsou hloupí. Samozřejmě že zase dostanu za odměnu funkci zapisovatelky. Nepíšu kritiku,ale fakta.Pro mě 48 měsíců a 12 měsíců je sakra rozdíl na výplatu odměn starostovi. Pevné zdraví všem.Zdravím Irena Hruškováodměn starostovi. Ty píšeš Jednou za 4 roky.Nemusiš odpovídat,jen se lehce zamysli.A pan starosta se nemusí bát,že už nedostane žádné odměny,to by si zastupitelé vůbec nedovolili.Zdravím a pevné zdraví.Irena Hrušková

Miluše Némethová - 14.08.2019 20:40

Irena Hrušková

Ireno,
samozřejmě vím, kdy a kolik odměn bylo starostovi schváleno, ale myšleno to bylo tak, že v průměru jedna odměna za jedno volební období. Co se týká její výše, citovala jsem ty anonymní pisatele, kteří tuto částku uváděli.

Miluše Némethová - 14.08.2019 20:26

Pro Peckovi

Dobrý den, Peckovi
moc mě mrzí, že jste si můj příspěvek do diskuse vzali osobně. Vaší rodiny jsem se v žádném případě dotknout nechtěla, nemám k tomu ten nejmenší důvod.
Akce Chotovinských zatáček jsem se zúčastnila a měla jsem upřímnou radost, že stádlecké náměstí mohlo být svědkem něčeho takového.
Jsem přesvědčená, že jste se spolupořádáním této akce podíleli na nepochybně krásném zážitku pro všechny. Děkuji Vám za to.
Asi jsem ale nenapsala dost srozumitelně, že moje řádky byly směrovány výhradně těm, kteří vědí, co se mělo, jak se mělo, dokáží jen kritizovat a navíc se pod svůj názor ani nepodepíší.
Věřím, že mě pochopíte.
Némethová

Alena Kršková - 14.08.2019 19:06

To: Irena Hrušková

Paní Hrušková,
přesně takhle má podle mně vypadat konstruktivní příspěvek. Stručný, věcný, žádné výmysly nebo urážky, pouze fakta a jasný podpis. Za mně palec nahoru!

Irena Hrušková - 14.08.2019 18:00

Miluše Némethová,předsedkyně finančního výboru

Miluško, čekala jsem, že Tě pan starosta nebo hlavní účetní opraví ohledně výše vyplacených odměn, ale nestalo se tak. Nebylo to 80 tisíc za 4 roky , jak uvádíš. Pan starosta si požádal 2 x v rozmezí 12 měsíců v celkové výši 168.900 Kč :
- 27.02.2018 81.900 Kč , Zápis č. 19/2018 , bod 10
- 28.02.2019 87.000 Kč , Zápis č. 3/2019 , bod 5

Paní Némethová měla pravděpodobně na mysli tyto čtyři roky stávajícího volebního období, protože po takovém výhřezu kritiky a nespokojenosti, vesměs anonymnímu, mi už nikdy zastupitelstvo žádnou odměnu neschválí :-D
Starosta.

Michaela Kohoutková - 13.08.2019 22:04

Pašafest

Opravdu nevím co je na Pašafestu špatneho. Kdyby trval týden, tak chápu, že se v noci nedá spát. Ale dva dny? Dva dny a to ještě ne celé? Jednou za rok? Nepatřím k těm občanům, kterým tato akce vadí. Naopak. Fandím Pašafestu a je mi líto, že v sobotu nevyšlo počasí. Proto prosím nezahrnujte mě mezi občany, kteří nemohli spát! Mluvte pouze za sebe a příště se laskavě podepište. Nebo se bojíte?
Kohoutková

Peckovi - 12.08.2019 16:45

Náš pan starosta

Je dobře, že se paní Miluška, jako zastupitelka obce pana starosty zastává a vyjmenovala spoustu jeho zásluh. Žádný člověk, ani pan starosta se všem lidem těžko zavděčí. Ale my jako ti "nejchytřejší" si dovolujeme vyjádřit k některým věcem svůj názor. Když kandidoval na starostu, choval se m i l e, v s t ř í c n ě a sliboval, že mu o peníze n e j d e, že bude mít o hodně menší plat, než ti předchozí.(starosta, místostarosta) A o to víc budou pracovat. Pravda je, že se tu spoustu věcí vybudovalo a nedají se přehlédnout. Je tu spousta věcí, které žádná jiná obec třeba ani nemá. My si dovolíme zhodnotit některé z nich. Tady, před naší chalupou krásně opravená nádrž, pěkný park, ale velká kaňka na celé akci je, že jsou v blízkosti nádrže vysazeny listnáče. Za pár let bude z nádrže bahňák. Víc než park, nás trápí hřbitov. Jsme bohužel starší lidi. Chápeme, že ty mladý zajímají dětská hřiště, ale nás už hlavně hřbitov. Hřbitov je moc pěkně upravený a za to, že jste zařídili pohřbívání lidí do země, je vám spousta lidí vděčná. Nedá se tomu vůbec nic vytknout. Na hřbitově je největší problém smuteční síň. Ta se stavěla v akci Z. Spousta lidí tam odpracovala desítky hodin zdarma. Když je pak jejich přání tam mít poslední rozloučení, není to prakticky možné. Pan starosta pozůstalým m i l e oznámí, že to mají od obce k dispozici zdarma, ale musí si to tam sami uklidit. Opravdu si neumí představit, jaký mají pozůstalí velký zármutek a že není v jejich silách si uklízet smuteční síň před obřadem. Bojíme se toho, že se tohoto neomaleného chování dočkáme taky. Nejspíš si smuteční síň musíme uklidit, než umřeme, když to obec nedokáže (a to ani za poplatek). Proto bohužel nedokážeme dostatečně ocenit, možná jako ti "chytřejší" jeho velkolepá díla. Nás obyčejných lidí, Stádleckých rodáků zajímají záležitosti, které se citově dotýkají našich rodin. Pro někoho jsou možná ubohé, ale pro někoho hodně důležité. Přáli bychom si, aby pan starosta snášel kritiku svých voličů, i když třeba myslí neoprávněnou, důstojně a s nadhledem. Pracuje přece pro nás voliče rád a nejenom pro peníze. My mu peníze určitě nezávidíme! Jsme naštěstí přející, i když jsme jen ti "chytřejší". Peckovi

Obec Stádlec

Kontaktní spojení

Adresa:
Městys Stádlec - Stádlec 150, 391 62

Telefonní spojení:
Starosta: (+420) 380 123 990
Mobil: (+420) 606 300 313
Matrika, pošta - Partener, hřbitov, hlášení rozhlasu: (+420) 380 123 991
Účetní, fakturace, platby: (+420) 380 123 992

E-mail: info@stadlec.eu
IDDS: p43jdxf
IČO: 002 52 930
DIČ: CZ00252930

Případné platby můžete poukázat:
Na účet číslo 4420301/0100 vedený u KB Tábor.

Úřední hodiny

Pondělí a středa
7:30 - 12:00, 12:30 - 17:00
Úterý a čtvrtek
7:30 - 12:00, 12:30 - 16:00
Pátek
7:30 - 12:00

Mapa

Mapa

E-podatelna

Ke kontaktu s úřadem městyse můžete použít nasledující formulář.