Diskuze


* Každý obrázek může mít max. velikost 1 MB a může být ve formátu jpg, png nebo gif.

Jana Nová - 23.08.2019 21:33

Odměny a práce zastupitelu

Vážená paní Hrušková, pokud máte nějaký důkaz o tom, že mé bývalé rozhodování či usudek nebyl mým vlastním, prosím, abyste tak prokázala. Pokud je mi známo, nikdy jsem ani neuvažovala o Vaší přítomnosti v kontrolním výboru a současná předsedkyně členy, které tam mít chtěla oslovila a na ustavující schůzi je zastupitelstvo zvolilo. Čili se zdá že vůbec netušíte, na jakém základě je kontrolní výbor tvořen. K odmenam. Odměny starostovi jsme odsouhlasili vícekrát, ne jen dvakrát, a osobně si stojím za oprávněnost každe koruny, pro kterou jsem zvedla ruku. Přestaňte mě, prosím, urážet Vašimi domenkami o nesvéprávnosti a nesvébytnosti jako bývalé zastupitelky. Děkuji Vám. Jana Nová

Alena Kršková - 23.08.2019 15:05

To: Irena Hrušková

Proč jedovatosti? Já to myslela upřímně ☺.

Irena Hrušková - 23.08.2019 01:02

Miluše Némethová,předsedkyně finančního výboru

Miluško, Tvoje odpověď mě nepřekvapila. Nemůžeš si přeci myslet , že lidi jsou hloupí. 48 měsíců a 12 měsíců je sakra rozdíl na výplatu odměn starostovi. Nepřekvapila mě ani jedovatotost životní parnerky pana starosty. Doufám , že za troufalost dostanu zase funkci zapisovatelky nebo členky kontrolního výboru. Děkuji nechci. S panem anonymem "Jiřím" naprosto souhlasím a podepisuji pod jeho názorem. Doufám,že jsem ho tímto neurazila. Přeju pevné zdraví .Irena Hrušková

Irena Hrušková - 23.08.2019 00:21

Pan starosta

Pane starosto, nemusíte se opravdu bát,že byste po mém příspěvku nedostal už žádné odměny,o které si požádate.To by Vám neudělali,vždyť Vás bezmezně poslouchaji. To můžu posoudit já a můj manžel,protože se účastníme každého zasedání zastupietelstva a o nějakém názoru z davu,který by jste vůbec připustil nemůže být ani řeč.To musíte se mnou souhlasit.VY ROZHODNETE A ZASTUPITELÉ SRAZÍ PATY A PŘES TO VLAK NEJEDE.NÁZOR OBČANŮ,CO TO JE.To Vy vůbec neznáte
Zdravim.
Irena Hrušková s rodinou
.

Paní Hrušková.
Samozřejmě, že víme co je názor občanů. Denně se s ním setkáváme a svou prací mu dáváme konkrétní podobu. Vámi reprezentovaný názor veřejnosti (což jste zřejmě vy a vaše rodina) je však veskrze negativní ke všemu, o co se snažíme, vůbec tak nepřipouštíte, že i ostatní mají nárok na názor. Váš hlas je však takové razance, že se vám např. podařilo zkrátit opravu rozbité silnice o několik desítek metrů, a to i přesto, že tato silnice vám vede přímo pod okny. Vy jste znemožnili realizaci přeložky vysokého napětí nad pozemky obce, což má za následek současné neestetické řešení v dané lokalitě. Vy jste vždy zásadně proti všemu. Ovšem nikdy jsme od vás neslyšeli pro co tedy jste. Při jednom ze zastupitelstev, kde členové vaší rodiny opět jen zásadně nesouhlasili, zeptal tuším že p. J. Süsmilich na to, co byste tedy navrhovali a byl odbyl tím, že nejste placeni za to, abyste něco navrhovali. Ještě mám v čerstvé paměti prohlášení vašeho manžela na zastupitelstvu v únoru tohoto roku, kdy jasně demonstroval jak pohrdá samosprávou, když prohlásil, že neví proč by se mněl s námi vůbec bavit. Mohl bych pátrat v paměti dále, ale nechce se mi se tímto vůbec zabývat.
Milá paní Hrušková, souhlasím s vámi v tom, že lidé nejsou hloupí (z vašeho příspěvku na adresu paní Némethové) alespoň většina ne. To vy z lidí děláte hlupáky, když sebe vydáváte za zástupce veřejnosti a nemáte-li co nabídnout, tak alespoň budíte dojem, jak jste přehlíženi. My v podstatě na chytré lidi spoléháme, pro ně jsme tady a to díky nim vypadají naše obce tak, jak vypadají.

Irena Hrušková - 22.08.2019 23:53

Némethová

Miluško,Tvoje reakce mě vůbec nepřekvapila, ani jedovatost životní partnerky pana starosty.Doufám ,že lidi si představu udělají sami. Nemůžeš si myslet,že jsou hloupí. Samozřejmě že zase dostanu za odměnu funkci zapisovatelky. Nepíšu kritiku,ale fakta.Pro mě 48 měsíců a 12 měsíců je sakra rozdíl na výplatu odměn starostovi. Pevné zdraví všem.Zdravím Irena Hruškováodměn starostovi. Ty píšeš Jednou za 4 roky.Nemusiš odpovídat,jen se lehce zamysli.A pan starosta se nemusí bát,že už nedostane žádné odměny,to by si zastupitelé vůbec nedovolili.Zdravím a pevné zdraví.Irena Hrušková

Miluše Némethová - 14.08.2019 20:40

Irena Hrušková

Ireno,
samozřejmě vím, kdy a kolik odměn bylo starostovi schváleno, ale myšleno to bylo tak, že v průměru jedna odměna za jedno volební období. Co se týká její výše, citovala jsem ty anonymní pisatele, kteří tuto částku uváděli.

Miluše Némethová - 14.08.2019 20:26

Pro Peckovi

Dobrý den, Peckovi
moc mě mrzí, že jste si můj příspěvek do diskuse vzali osobně. Vaší rodiny jsem se v žádném případě dotknout nechtěla, nemám k tomu ten nejmenší důvod.
Akce Chotovinských zatáček jsem se zúčastnila a měla jsem upřímnou radost, že stádlecké náměstí mohlo být svědkem něčeho takového.
Jsem přesvědčená, že jste se spolupořádáním této akce podíleli na nepochybně krásném zážitku pro všechny. Děkuji Vám za to.
Asi jsem ale nenapsala dost srozumitelně, že moje řádky byly směrovány výhradně těm, kteří vědí, co se mělo, jak se mělo, dokáží jen kritizovat a navíc se pod svůj názor ani nepodepíší.
Věřím, že mě pochopíte.
Némethová

Alena Kršková - 14.08.2019 19:06

To: Irena Hrušková

Paní Hrušková,
přesně takhle má podle mně vypadat konstruktivní příspěvek. Stručný, věcný, žádné výmysly nebo urážky, pouze fakta a jasný podpis. Za mně palec nahoru!

Irena Hrušková - 14.08.2019 18:00

Miluše Némethová,předsedkyně finančního výboru

Miluško, čekala jsem, že Tě pan starosta nebo hlavní účetní opraví ohledně výše vyplacených odměn, ale nestalo se tak. Nebylo to 80 tisíc za 4 roky , jak uvádíš. Pan starosta si požádal 2 x v rozmezí 12 měsíců v celkové výši 168.900 Kč :
- 27.02.2018 81.900 Kč , Zápis č. 19/2018 , bod 10
- 28.02.2019 87.000 Kč , Zápis č. 3/2019 , bod 5

Paní Némethová měla pravděpodobně na mysli tyto čtyři roky stávajícího volebního období, protože po takovém výhřezu kritiky a nespokojenosti, vesměs anonymnímu, mi už nikdy zastupitelstvo žádnou odměnu neschválí :-D
Starosta.

Michaela Kohoutková - 13.08.2019 22:04

Pašafest

Opravdu nevím co je na Pašafestu špatneho. Kdyby trval týden, tak chápu, že se v noci nedá spát. Ale dva dny? Dva dny a to ještě ne celé? Jednou za rok? Nepatřím k těm občanům, kterým tato akce vadí. Naopak. Fandím Pašafestu a je mi líto, že v sobotu nevyšlo počasí. Proto prosím nezahrnujte mě mezi občany, kteří nemohli spát! Mluvte pouze za sebe a příště se laskavě podepište. Nebo se bojíte?
Kohoutková

Peckovi - 12.08.2019 16:45

Náš pan starosta

Je dobře, že se paní Miluška, jako zastupitelka obce pana starosty zastává a vyjmenovala spoustu jeho zásluh. Žádný člověk, ani pan starosta se všem lidem těžko zavděčí. Ale my jako ti "nejchytřejší" si dovolujeme vyjádřit k některým věcem svůj názor. Když kandidoval na starostu, choval se m i l e, v s t ř í c n ě a sliboval, že mu o peníze n e j d e, že bude mít o hodně menší plat, než ti předchozí.(starosta, místostarosta) A o to víc budou pracovat. Pravda je, že se tu spoustu věcí vybudovalo a nedají se přehlédnout. Je tu spousta věcí, které žádná jiná obec třeba ani nemá. My si dovolíme zhodnotit některé z nich. Tady, před naší chalupou krásně opravená nádrž, pěkný park, ale velká kaňka na celé akci je, že jsou v blízkosti nádrže vysazeny listnáče. Za pár let bude z nádrže bahňák. Víc než park, nás trápí hřbitov. Jsme bohužel starší lidi. Chápeme, že ty mladý zajímají dětská hřiště, ale nás už hlavně hřbitov. Hřbitov je moc pěkně upravený a za to, že jste zařídili pohřbívání lidí do země, je vám spousta lidí vděčná. Nedá se tomu vůbec nic vytknout. Na hřbitově je největší problém smuteční síň. Ta se stavěla v akci Z. Spousta lidí tam odpracovala desítky hodin zdarma. Když je pak jejich přání tam mít poslední rozloučení, není to prakticky možné. Pan starosta pozůstalým m i l e oznámí, že to mají od obce k dispozici zdarma, ale musí si to tam sami uklidit. Opravdu si neumí představit, jaký mají pozůstalí velký zármutek a že není v jejich silách si uklízet smuteční síň před obřadem. Bojíme se toho, že se tohoto neomaleného chování dočkáme taky. Nejspíš si smuteční síň musíme uklidit, než umřeme, když to obec nedokáže (a to ani za poplatek). Proto bohužel nedokážeme dostatečně ocenit, možná jako ti "chytřejší" jeho velkolepá díla. Nás obyčejných lidí, Stádleckých rodáků zajímají záležitosti, které se citově dotýkají našich rodin. Pro někoho jsou možná ubohé, ale pro někoho hodně důležité. Přáli bychom si, aby pan starosta snášel kritiku svých voličů, i když třeba myslí neoprávněnou, důstojně a s nadhledem. Pracuje přece pro nás voliče rád a nejenom pro peníze. My mu peníze určitě nezávidíme! Jsme naštěstí přející, i když jsme jen ti "chytřejší". Peckovi

Miluše Némethová - 11.8.2019 20:09 - 11.08.2019 20:09

Starosta

Vážení spoluobčané,
průběžně sleduji diskusi na stránkách městyse a nedá mi to se nevyjádřit k negativním názorům některých z vás na osobu starosty.
Já osobně se pohybuji v komunální politice již sedmé volební období, tudíž si myslím, že mohu objektivně posoudit náročnost funkce starosty.
Našeho starostu znám dost dlouho, abych mohla tvrdit, že všechny problémy řeší s maximální odpovědností.
Jsem přesvědčená, že obec funguje ke spokojenosti většiny občanů, jen těm "nejchytřejším" je to stále málo. Oni totiž vědí, co a jak se mělo udělat, ale až když je to hotové. Přijít jednou za několik měsíců na schůzi Obecního zastupitelstva, kde se všechny problémy a akce otevřeně
předem projednávají a je možné je ovlivnit svým názorem, je zřejmě nad jejich síly.
Ti, kteří hodnotí starostu jako špatného, mají asi krátkou paměť nebo špatný zrak, protože nevidí, nebo nechtějí vidět, co tento člověk za dvě volební období pro nás všechny udělal. Popsala bych několik stránek, kdybych chtěla vyjmenovat vše. Každý, kdo má oči, musí vidět, jak se naše vesnice změnily k lepšímu a věřte, nejde to samo od sebe.
Na velkou většinu akcí získal starosta dotace, a to jak z kraje tak z EU.
A aby toho dosáhl, musí být vždy prozíravě připraven předem (spousta
administrativy, projekty akcí, bez nichž nemá smysl žádat, atd.).
Díky tomu zhodnotil majetek obce o miliony korun a nedělá to pro sebe, ale pro nás všechny, kteří zde žijeme a pro ty kteří zde jednou žít budou.
Nikdo nemůže popřít, že se rovněž díky jeho úsilí změnil k lepšímu i kulturní život v občanů.
A proto jsem přesvědčená, že těch některými zmiňovaných 80 000,- Kč
jednou za 4 roky (podotýkám hrubého) si rozhodně z a s l o u ž í !!!
Vy, kteří vše vidíte negativně, zkuste si to sami, anebo najděte starostu lepšího, nejlépe i d e á l n í h o !!!

Miluše Némethová

Milan Kelich - 11.08.2019 18:27

Chotovinské zatáčky

Vážení Peckovi.
Kdybych jen býval tušil, jak moc Vám záleží na tom, abych se akce osobně zúčastnil, jak je to pro Vás důležité, jak to berete osobně, jak chcete vyzdvihnout Stádlec nad jiné hostitelské obce z minulých ročníků, tak bych prostě přijel, případně se více osobně angažoval. Bohužel jsem žil v tom, že se jedná o běžnou zastávku milovníků historických vozidel. A tak jsem k tomu také přistoupil. Velice mne mrzí, že jsem Vás zklamal.

Občané Stadlce - 11.08.2019 01:28

Pasafest

Děkujeme panu starostovi, že jsme se v noci nemohli vyspat. To jste povolil opravdu úžasnou akci!!!!! Tohle jste nedomyslel!!!!!

volič - 10.08.2019 16:22

Starosta

Myslím si,že náš pan starosta se chová povýšeně. Jeho arogance dosáhla akceptovatelné míry. Čím dál více mi připomíná dnešní politiky. Volit ho nebudeme,rádi dáme hlas někomu jinému. Dal bych doporučení,aby paní Krš** přestala zachraňovat potápějící se loď. Jsem si jistý,že pan starosta umí ovládat PC,aby reagoval na uvedené příspěvky. Prosím příspěvek nemazat :-D

Mila - 10.08.2019 07:17

Starosta

Za starostu se stydíme a takového starostu nechceme. Nikdo z naší rodiny ho nevolil a volit nebude a doufám, že si ostatní uvědomí co je zač a už také volit nebudou!! Jsme na straně Peckovych. Jen na celé akci nás štve, že po naší památce jezdili veteráni neohleduplne vůči povolené nosnosti mostu což je 1.5t. Všichni víme v jakém je stavu a i přesto to dovolili.

Peckovi - 09.08.2019 12:17

Nezájem starosty a zastupitelstva

Aleno, tys vůbec nepochopila, proč jsme tak rozhořčeni na pana starostu a zastupitelstvo. V emailu 25.6. naší snaše jasně napsal, ať nepočítá s tím, že se on nebo někdo jiný ze zastupitelstva bude na akci prezentovat. Pak se předvedl i s místostarostou před moderátorem a tím nás dorazil. Ty bys na našem místě běžela na obec prosit, plakat. Říkat, že máte šanci spoustě lidem, na co jsme ve Stádlci pyšní a co takhle obráceně? Pan starosta věděl, že to pořádá naše snacha, kolem naší chalupy chodí skoro denně. Myslíš, že bylo pod jeho úroveň k nám zajít a přeptat se? Známe se dobře, a proč nepřišel k nám si o tom popovídat? Vadí ti, že to prezentujeme veřejně a že si nesedneme a nepopovídáme si o tom v soukromí. Proč až teď? Bezpalcovi to věděli ze Stádlce první. Hlavně proto, že kdyby nedokázali uvařit tolik obědů, nemohla by se akce konat. Až když nám slíbili, že to sice bude boj, ale zařídí si to tak, aby to zvládli. Nemůžeme nejdřív akci hlásit na obci, když nemáme potvrzeny obědy, to snad chápeš. Jestli se pan starosta cítil dotčen, že s ním nikdo nekonzultoval datum termínu konání akce, je pravda. V tomto případě to fakt není možné, protože už několik let je termín pevně stanoven na první sobotu v srpnu. Příprava této akce netrvá pár hodin, ale několik měsíců a týká se nejméně 150 ti posádek aut a motorek. Aby se kvůli našemu panu starostovi měnil termín konání, až když se mu to bude hodit, je fakt nemožné. Ty bojuješ za svoji rodinu, a tak je ti jasný, že my zase za tu svoji. Tady je podstatné to, že pan starosta od začátku věděl, že je to akce naší rodiny. Obec to nic nestálo a bojkotoval to od samého začátku. Tak nám nezbývá nic jiného, než panu starostovi a zastupitelstvu poděkovat za to, jak naši rodinu zašlápli jak obtížný hmyz. Možná si neuvědomili, že nejsou naši voliči, ale obráceně. Na akce jsme určitě nezanevřeli. Budeme rádi za každou akci, ať ji pořádá kdokoliv. Hlavně, když se bude něco dít, Stádlec to zviditelní a ještě když to nebude obec nic stát. Tímto je toto téma pro nás uzavřené. Jestli máš zájem, ostudný email pana starosty, který poslal naší snaše ti rádi zašleme.

Alena Kršková - 07.08.2019 15:35

Chotovinské zatáčky

Eržiko, Jardo.
Tak dobře, ať si lidí počtou.
To že někdo starostu kritizuje, na to jsem zvyklá, takže rozhořčená nejsem. Spíš celou situaci nechápu. Samozřejmě, že se vědělo, kdy vaše akce bude, ale termín byl stanovený pevně, nikdo se starostou nekonzultoval, jestli se mu to hodí nebo ne. Starosta za sebe na ten termín sháněl náhradu, ale nikdo neměl čas. To se prostě stane. Na Ditu nikdo nic nehodil, ta by si to rozhodně nenechala líbit. Byla oslovená jako všech ostatních 7 zastupitelů a nakonec se toho ujala dobrovolně, pokud vím. Co se týče významu celé akce - možná, že byla chyba v komunikaci. Například manželé Bezpalcovi o akci věděli snad už někdy v květnu, protože si vzpomínám, že se pan Bezpalec zmínil, že mu Jarda dohodil oběd pro nějakých 300 cituji: „motorkářů nebo veteránů“. Takže s ním jste to řešili, na obci ale ne, alespoň pokud já vím. Možná kdybyste se zastavili na úřadě a starostovi pořádně vysvětlili, o co jde, že je to dobrá šance, jak Stádlec zviditelnit, že by spolupráce byla lepší. To, že někdo volá s tím, že něco pořádá a potřebuje na to nějakým způsobem přispět, je totiž časté a v převážné většině jsou odmítnutí. Tuhle akci tady nikdo neznal. S tím souvisí i to neposkytnutí loga. Poskytnout logo obce na nějakou neznámou akci prostě nejde.

Za mně, protože to téma už považuji za vyčerpané, bych jenom chtěla dodat:

Za prvé: Jste šikovní, že jste uspořádali takto velkou a úspěšnou akci, já sama vím nejlépe, kolik to dá práce a starostí. Nenechte se ničím znechutit, protože málokdy se zadaří na 100%, někdy nevyjde počasí, někdy nepřijde starosta, někdy zase nepřijdou lidi. Kdyby to takhle cítili všichni, kdo kdy něco pořádali, tak by se nikdy nic nedělo.

Za druhé: Za svého starostu, místostarostu, ani za jakéhokoli jiného zastupitele se rozhodně stydět nemusíte, myslím, že za celé roky svého působení obec dobře reprezentovali. Vím, že svojí práci berou vážně a rozhodně fungují i nad rámec svých povinností. Trochu vás podezírám z toho, že to moc dobře víte, jen jste rozzlobení a mrzí vás, že zastupitelé Chotovinské zatáčky víc nepodpořili.

Za třetí: Vím, že jste častými účastníky většiny společenských akcí a jsem za to ráda. Doufám, že to tak bude i nadále. Bylo by mi líto, kdyby jedna společenská akce, která má lidi spojovat, způsobila to, že se budeme navzájem vyhýbat.
Alena

Peckovi - 07.08.2019 14:02

Uvedení na pravou míru

Milá Aleno, chápeme tvoje rozhořčení, že si dovolujeme kritizovat pana starostu a místostarostu. A že svůj názor píšeme na internetové stránky? A na co tedy jsou? Ať si lidi počtou. My jsem chtěli napsal jakou jsme měli zkušenost s pořádáním akce. Pokud sis všimla, tak my jsme jedni z mála lidí, kteří navštěvují skoro všechny akce, které se pořádají. Ať je dobrá nebo špatná. A nikdy jsme neřekli, že by byla lepší, než motorky v Křídě nebo Pašafest. Na ten se těšíme. A Humbuk z toho děláme proto, jak nás zarazil nezájem pana starosty. Když volala snacha na obecní úřad, tak jí pan starosta řekl, že není žádný kabaretiér a smetl by to okamžitě ze stolu. A nebyla by takové akce škoda? Až když mu řekla, že tu má tchýni a tchána, tak trochu zájmu projevil. A že nikdo nevěděl kdy to bude? To už si z nás fakt děláš legraci? Termín byl uveden ve zpravodaji. Psali jsme ho tam snad my? Až přijedou mladí z dovolené, přepošleme ti email, co jim pan starosta psal ( že mají svých akcí dost, jsou finančně vyčerpáni atd.). Pokud vím, nikdo po něm žádné peníze nechtěl. A teď k tomu proč jsme se za pana starostu a místostarostu styděli. Pan starosta arogantně oznámil snaše, že on ani nikdo ze zastupitelstva nemá čas je přivítat. Seděl tam i pan místostarosta. Možná, že si pan starosta myslel, že vedle mně sedí můj syn, ale bohužel ne, byl to moderátor, který všechny tyto akce moderuje. (nejen Chotovinské zatáčky) Představ si, že takový přístup k akci za spoustu let, co moderuje, prý nezažil.
Panu starostovi možná připadá jeho chování normální, ale některé šokuje. Naše rodina ho zná, ale pan moderátor ne.
A že veterány vítá v místech konání starosta je fakt, my jsme si to z prstu nevycucali. Hodil to na poslední chvíli v den konání na Ditu Jírovců. Tak jsme byli moc rádi, že je mohl za obec někdo přivítat. Také jsme si pokud sis všimla, Ditě poděkovali. Chápeme, že ne všichni lidi veteráni zajímají, ale ten velký nezájem pana starosty byl šokující. Jako jediný starosta odmítl poskytnout logo Stádlce. Pokud víme, hospoda je majetkem obce a podnikají v ní manželé Bezpalcovi a oni nám vyšli vstříc (ne obec) s občerstvením. Pan starosta si rád tleská svým aktivitám, my už žádnou akci podnikat nebudeme, slibujeme. Peckovi

Alena Kršková - 07.08.2019 08:09

Poděkování Peckovým

Jaroslavo H.
Váš příspěvek svědčí o až dojemném zájmu o pana starostu, který se vám vloudil i do poděkování Peckovým. Na jednu stranu mě to těší a na druhou stranu dělá trochu starosti, jestli nemám začít žárlit.
A co Vy? Jak jste na tom? Máte nějakou chatu a kolik berete peněz? Děláte něco užitečného nebo jenom prudíte po internetu? Děkuji za odpověď.
Pro představu ještě zkuste napsat, co přesně užitečného za 80.000,- Kč byste ve Slavňovicích potřebovala.
A když už máte tak odvážné názory a doporučení, zkuste se pod ně podepsat.
Alena Kršková

Obec Stádlec

Kontaktní spojení

Adresa:
Městys Stádlec - Stádlec 150, 391 62

Telefonní spojení:
Starosta: (+420) 380 123 990
Mobil: (+420) 606 300 313
Matrika, pošta - Partener, hřbitov, hlášení rozhlasu: (+420) 380 123 991
Účetní, fakturace, platby: (+420) 380 123 992

E-mail: info@stadlec.eu
IDDS: p43jdxf
IČO: 002 52 930
DIČ: CZ00252930

Případné platby můžete poukázat:
Na účet číslo 4420301/0100 vedený u KB Tábor.

Úřední hodiny

Pondělí a středa
7:30 - 12:00, 12:30 - 17:00
Úterý a čtvrtek
7:30 - 12:00, 12:30 - 16:00
Pátek
7:30 - 12:00

Mapa

Mapa

E-podatelna

Ke kontaktu s úřadem městyse můžete použít nasledující formulář.