Diskuze


* Každý obrázek může mít max. velikost 1 MB a může být ve formátu jpg, png nebo gif.

Alena Kršková - 07.08.2019 07:45

Chotovinské zatáčky

Jardo, Eržiko,
je sice trochu trapné věci vyříkávat přes diskuzi na stránkách městyse, ale když už se diskuze takhle rozjela, také se přidám.
Je hezké, že někdo uspořádá pro veřejnost nějakou společenskou akci. To bezpochyby. Dle ohlasů byly Chotovinské zatáčky vydařené, což je také dobře. Je to ale akce, jako každá jiná, tak nechápu ten humbuk, který okolo děláte. Čím je tahle akce tak výjimečná, čím se liší například od motosrazu v Křídě, Paša Festu apod., že účast zastupitele je málo? Je snad povinností městyse podílet se na akcích, které se někdo rozhodne uspořádat? Přesně jak píšete, akce byla městysi nahlášená, nikoli s městysem konzultovaná, a to ani co se týče termínu. Nemůžete se pak divit, že zastupitelé neměli čas.
Nikdo z vás blbce nedělá, takže když se nad tím zamyslíte, jistě pochopíte, že je rozdíl, když někdo věci užívá a když věci vlastní. Takže z tohoto hlediska hospoda i pozemek náměstí patří obci. Obec o tento majetek pečuje, investuje do něj a rozhoduje, jak bude využíván.
Na kulturních akcích městyse jste vždy byli vítaní a vždy i budete, celá vaše rodina. Jardovi patří dík, že se ochotně spolupodílel na jejich organizaci (když měl čas).
Co se týká pravomocí zastupitelů, je snadné si to nastudovat.
Bydlíme pár metrů od sebe, není problém si sednout a tyhle věci si vyříkat mezi sebou. Není nutné to ventilovat na síti.
Alena Kršková

Jaroslava H - 06.08.2019 22:44

Poděkování Peckovým

Vážený pane starosto. Hlavu vzhůru, určitě byste nějakou práci našel, tnebojte se. Všude hledají brigádníky. Prý jste koupil chalupu na Lipně a proto na to tady kašlete. Je to pravda?Děkuji za odpověd. Je dobře, že si vyplácíte odměny. Představte si, že by zbylo 80000 navíc a musely by se investovat třeba do něčeho užitečného.( ve Slavńovicích). To by byla teprve hrůza! Když jste ten manažer jak říkáte, tak to tady asi vedete jako firmu,že?ZA posledních 10 let byly veteráni nejlepší akce ve Stálci. Děkujeme rodině Pecků za oragnizování.

Peckovi - 06.08.2019 19:16

Je hospoda a náměstí všech, nebo jen zastupitelstva?

Pane starosto, některé věci musíme uvést na pravou míru. Vadí nám, že z nás děláte větší blbce, než jsme. Doteď jsme si mysleli, že hospoda a náměstí patří všem obyvatelům Stádlce. Tato akce byla nahlášena nejméně měsíc předem a ještě v pátek odpoledne paní Dita Jírovcová řekla, že nemá čas. Nebudeme to dál komentovat, ale jedno vám můžeme slíbit určitě. Naše rodina už vám nebude narušovat váš kulturní harmonogram. Váš nezájem o tuto akci byl od začátku evidentní i když pořád nevíme proč. Jako jediný starosta ze všech míst, které účastníci Chotovinských zatáček navštívili, jste jediný Vy, který jim neposkytl logo městyse Stádlec. Tak to berte tak jako by tu vůbec nebyli.
Také slyšíme prvně, že starosta, místostarosta a ostatní zastupitelé jsou si rovni. Mají stejné pravomoce a ohodnocení? Peckovi

K.M - 05.08.2019 19:54

Nikdy neodstoupím!

Nikdy neodstoupím, nikdy! Nech si to všichni zapamatují. Kde ty loňské sněhy jsou?

Odměny: ANO, slušný plat: ANO, cenzura: ANO. Odstoupit?: NIKDY!
Dělám to přeci pro lidi a budu to dělat dál, budu se držet jak veš kožichu. Nemohu odstoupit, co bych jiného asi tak dělal? Kdo by mě zaměstnal? Kdo by mě chtěl? Vždyť jen já jsem ten jediný dokonalý. Pán prstenů

Peckovi - 05.08.2019 19:24

Chotovinské zatáčky

Vážený pane starosto. Zajímalo by nás, když si stále stěžujete, že nemáme zájem o kulturní akce ve Stádlci, proč jste neprojevil sebemenší zájem o Chotovinské zatáčky? Pořadatele jste odmítl s tím, že nejste žádný kabaretiér a že máte jako městys Stádlec svých kulturních akcí dost a jste časově i finančně vyčerpáni. Jaké akce jste myslel? Akci na Velikonoce, když jste zaplatili spoustu peněz za muziku a bylo tam tak 20 lidí, anebo akci Den otců, kdy to bylo podobně akorát o pár lidí víc? Styděli jsme se za Vás, když jste pořadatelům arogantně oznámil, že Vy a ani nikdo ze zastupitelů nemá čas je ve Stádlci přivítat a akorát jste jim popřál hodně štěstí. Představte si, že v předchozích 5-ti ročnících se jim toto nikdy nestalo, aby je starosta nepřivítal. Pane starosto, pokud to nevíte, měla by to být Vaše povinnost. A když ze závažných důvodů nemůžete, měl byste si za sebe najít náhradu. Vy nejste uvolněný starosta, ale placený ( slušně) na celý úvazek! Účastníci Chotovinských zatáček, kteří přijeli ukázat své historické automobily a motocykly by se zase rádi dozvěděli zajímavosti o místě, které navštívili. My jsme na Stádlec hrdí a myslíme si, že tu máme dost zajímavostí, abychom Stádlec ještě víc zviditelnili. Z Vašeho postoje k celé akci jsme pochopili, že Vám vůbec nejde o blaho naší obce, ale pouze o své aktivity. Ten samý názor máme i na pana místostarostu. Ten nám řekl, že by se z toho mohla stát tradice, aby sem jezdili, ale přitom neměl čas je přivítat, protože měl doma grilovačku. Vůbec nepochopil, že každý rok mají jinou trasu. Jestli Vy se nestydíte za Váš přístup k této akci, tak my jsme se za Vás styděli hrozně moc.

A teď příjemné věci. Chceme poděkovat manželům Bezpalcovým, že dokázali uvařit 5 druhů chutných jídel pro 270 účastníků Chotovinských zatáček + 100 obědů pro ostatní návštěvníky. Také děkujeme obsluze bistra, že ten nápor lidí dokázali zvládnout. Moc děkujeme, jak se o zábavu postarala kapela Lidověnka. Hráli moc pěkně a skoro bez přestávek, účastníci byli nadšení. Také poděkování panu Jírovcovi staršímu a panu Andělovi za pomoc při zajištění akce a předvedení historické hasičské stříkačky. Děkujeme Ditě Jírovcové za přivítání účastníků Chotovinských zatáček a Jirkovi Hemerovi za povídání o panu Křižíkovi. Moc nás potěšil váš zájem nám pomoc, abychom na to nezůstali sami. Doufáme, že se akce lidem líbila, počasí nám přálo a spousta lidí na ně čekala u Stádleckého mostu. Pane starosto a zastupitelé městyse Stádlce, tato kulturní akce vás nestála vůbec nic.
Peckovi

Vážení Peckovi.
Velice oceňuji, že se neskrýváte za iniciály a svůj kritický názor veřejně publikujete, i když mně zrovna nepotěšil.
Účastníky akce přivítala paní Dita Jírovcová, která za vedení obce na uvedené akci vystoupila. Je to zastupitelka, předsedkyně výboru, v jejíž gesci je kultura, tudíž mi to přijde zcela správné a příhodné. Všichni zastupitelé jsou si rovni, starosta nebo místostarosta není důležitější zastupitel než kterýkoli jiný.
Je mi líto, že paní Pecková vnímala mojí odpověď jako arogantní. To jsem určitě nechtěl. Pořadatelé a majitelé historických vozidel dělají touto akcí radost sobě a lidem, kteří se na ně přijdou podívat a na náladě jim jistě neubere, když je přivítá někdo jiný, než starosta. Jsem o tom přesvědčen, a myslím, že i oni to tak chápou.
Obec poskytla veškeré své zázemí, které má k dispozici (restauraci, plochu náměstí), občerstvení dopadlo dobře a ohlasy na celou akci jsou pozitivní. Samozřejmě, že jsem rád, že podobná akce u nás ve Stádlci proběhla. Doufám, že pachuť z mojí nebo místostarostovy neúčasti ve vás dlouho nezůstane. Váš příspěvek mne mrzí, i když chápu, že to berete více osobně, když se ve věci angažovala vaše rodina. Možná si časem vzpomenete i na to dobré, co jsme pro obec udělali a přestanete se za nás stydět.
M. Kelich

Míša Vránová Matanelli - 31.07.2019 13:26

Hřiště pro děti

Pěkný den, pane Kelichu,

prosím pěkně, píšete níže, že: "Na zasedání zastupitelstva č. 4/2019 dne 24. 4. 2019 (viz. http://www.stadlec.eu/admin_images/article_files/1568-z-pis-4_uredni-deska.pdf ) jsem vyzval rodiče malých dětí, aby dali své představy o tom, jak má hřiště vypadat. Bohužel žádné návrhy nepřišly."

Myslím, že se lidé, kterých se to týká, nemusí informaci dozvědět. Mě to pro tentokrát také uniklo, škoda. Zkusím na to dát větší pozor a třeba zápisy http://www.stadlec.eu/zapisy-z-jednani-zastupitelstva sdílet ve https://www.facebook.com/groups/1561841010512665/

Každopádně odkaz na hřiště jsem našla: http://www.stadlec.eu/fck_userfiles/file/novinky/2019/Plan_hist.pdf a vypadá to pěkně, těším se. Děkuji, Míša

Jiří Süsmilich - 29.07.2019 21:35

anonymita

Dobrý den. Jmenuji se Jiří Süsmilich a jsem zastupitel našeho městysu Stádlec. Je vidno, že je zde spousta problémů, které pálí naše občany. Soudě podle podepsaných respondentů, kteří se za svůj názor nestydí. Ať už je jejich názor jakýkoli je to názor a zároveň je to podnět o kterém je možno hovořit. Pokud se najde pro něj větší podpora v řadách zastupitelů, je větší šance ho i realizovat. Pokud se ovšem najdou tací, kteří nemají tu odvahu se podepsat, nemělo by se v této diskuzi dále pokračovat. Jsem názoru, že s anonymy se nemá cenu zaobírat a už vůbec je nezveřejňovat. Mrzí mě, že některé podněty v těchto příspěvcích jsou i věcné a dalo by se s nimi i pracovat.
Co bych chtěl, ale vyzvednout je vytrvalost pana starosty, který s bezmeznou trpělivostí odpovídá na tyto anonymní příspěvky. Jsem rád, že se našlo dost voličů, kteří nám dali důvěru tu káru táhnout dál... a zastupitelé si zvolili do čela pana Milana Kelicha.
Pokud mohu hovořit za sebe i mezi námi zastupiteli se najdou rozpory a rozdílné názory, které se řeší na před zastupitelstvech. Zde se projednávají jednotlivé akce a problémy s nimi spojené. Určují se priority, zda akci ohledně hřiště řešit dříve a nebo ještě musí chvilku počkat. Protože se zrovna propadl někde kanál. Rozpočet není nafukovací a akce, které nejsou narozpočtované, jsou tím pádem hůře realizovatelné. Čeho si ale při těchto diskuzích vážím, je to, že jednáme jako jeden proti druhému a za své názory se nestydíme... jsme si sobě rovný ..... neschováváme se za žádnou masku či pláštěnku anonymity. Tím pádem je i těžší se za nějaký nápad postavit a také ho prosadit.
Proto nabádám, pokud máte nápad co by se dalo změnit k lepšímu a užitku pro ostatní občany, přijdte na zastupitelstvo, máte větší šanci na jeho realizaci. S pozdravem a přáním hezkých prázdninových dní
Jiří Süsmilich.

Občanka 1 - 29.07.2019 08:05

Prostory pro děti

Dobrý den, pročítám po delší době diskuzi a musím reagovat na příspěvky, co se týkají Stádlecké restaurace - koutku pro děti - viz příspěvek pana starosty z 25.7.2019.
Jak pan starosta psal, někteří se obávají, že je děti budou rušit. Na to samé si lidi stěžují i u bistra. Ve vesnici se rodí čím dál víc děti a vesnice se "omlazuje". Můžete mi říct, kam mají maminky s dětmi chodit? Máme být zavřené doma na zahradách, abychom náhodou nerušili? Nemáme právo zajít si s dětmi na džus, mezi lidi? Pořádné dětské hřiště tady není, ve stromovce místo nějakého koutku pro děti jsou nebezpečné stroje, nyní se udělali dole další posilovací stroje. Kdy se tedy bude dělat nějaké dětské hřiště, kam mohou maminky jít aniž by někoho nerušili? Dětské hřiště za školkou je k ničemu.
Když už se udělá dětský koutek ve stádlecké restauraci, tak budou stížnosti, že děti ruší.
Kam tedy máme chodit s dětmi? Nebo kdy se začne řešit pořádné dětské hřiště?
Jak pan Kocián psal - Je velmi žádoucí vymyslet něco pro děti, víc zábavy tu mají dospělí.S tím plně souhlasím a bylo by třeba s tím něco dělat.

Dobrý den.

Děkuji za dotaz, už jsem si připravoval reakci na příspěvek p. Kociána, ale byla jste rychlejší.
Jen moc prosím, nechte už těch „občanů 1, a 2". Snad se každý nějak jmenujeme a jak vidíte, nikoho za své dotazy nijak neshazuji, neironizuji apod. Věcně argumentuji. Těžko se mi však diskujute s někým imaginárním, neznámým. Jsme snad všichni občané našich obcí, na kterých nám záleží a které chceme dále vylepšovat a zvelebovat. Nějaký nápad sice neuspěje, to se stává, ale spousta dobrých inspirací v našich občanech je. Jen je domyslet do konce.
Ale nyní k dotazu.
Problém dětského hřiště ve Stádlci se obšírně řešil na zastupitelstvu viz.
http://www.stadlec.eu/admin_images/article_files/1427-z-pis-22_uredni-deska.pdf
Vybudování dětského hřiště se plánuje za víceúčelovým hřištěm za školou. Na zasedání zastupitelstva č. 4/2019 dne 24. 4. 2019 (viz. http://www.stadlec.eu/admin_images/article_files/1568-z-pis-4_uredni-deska.pdf ) jsem vyzval rodiče malých dětí, aby dali své představy o tom, jak má hřiště vypadat. Bohužel žádné návrhy nepřišly. Proto se počítá s „univerzální" variantou hřiště. V současné době bylo objednáno vyřízení územního souhlasu s umístěním stavby. To proto, že hřiště takovéhoto rozsahu územní souhlas potřebuje a také proto, pokud bychom chtěli žádat o nějakou dotaci, bez souhlasů úřadů je získání dotace nereálné. Toto by mělo být do konce roku hotovo a v roce příštím by se mělo začít stavět. Takže, maminky a dítky, ještě chvilku strpení.
Náklady odhadujeme na cca. 350.000?-Kč.
Jak by mělo hřiště vypadat je v novinkách (vlevo dole), klikněte na aktivní nadpis "Plánované hřiště". Samozřejmě pokud na to schválí zastupitelstvo potřebné prostředky.
M.Kelich

Občan 2 - 27.07.2019 08:23

Nepořádek

Tohle vám při sekání trávy nevadí? Musel jsem vyfotit, když píšete že od pejsků vám to vadí.

Milan Kelich - 26.07.2019 09:12

Zatoulaný pes

Neviděl jste někdo v okolí Opařan zatoulaného jezevčíka? Pokud ano, oznamte to na kontakty v příloze.

P. K - 25.07.2019 16:28

Nepořádek

Dobrý den, nám spíš více vadí kočičí hov.. než ty psí jenže kočky na vesnici bohužel patří stejně jako pejskové a hovínka

Pavel Kocián - 25.07.2019 12:45

Zeleň X asfalt

Dobrý den,
pan Jiří napsal, že prodej domu č.p. 56 skončil katastrofou. Jsem rozdílného názoru. Situace není ideální, ale soudní systém ČR si se skvotery naštěstí umí poradit.
Hovínka mi nevadí, jsme na vesnici.
Pokud se tu realizují projekty, které jsou dotovány a nejdou z rozpočtu obce, je to chvályhodné.
Starosta sice není na medaili, ale mlátit ho klackem není na místě. Určité zásluhy tu 100% jsou.
Za sebe bych uvítal více zeleně, stromovka řídne a prostory obec má.
Chválím projekci letního kina, kulturní vzpruhu tato obec potřebuje jako koza drbání :). Je velmi žádoucí vymyslet něco pro děti, víc zábavy tu mají dospělí.

Pavel - 25.07.2019 12:04

Hospoda

Dokud bude hospodě vládnout p. Bezpalec lidi tam chodit nebudou. Například nejsme zvědaví na jeho syrové hamburgery které podával na náměstí. On je věcne pod vlivem, paní nepříjemná. Jeďte že máme bistro!!! A v zimě aspoň můžeme zajít na hřiště.

Milan Kelich - 25.07.2019 08:57

Restaurace

Rád bych avizoval, že na dvoře restaurace ještě přibude dětský koutek. Ten je tam proto, aby na dvůr mohly chodit i maminky s dětmi a ty děti se tam nenudily. Vytváříme z restaurace prostor pro VŠECHNY, prostor určený k mezigeneračnímu setkávání občanů. Objekt, který bude využívat co nejširší spektrum občanů. Přestě to má obec dělat! Právě včera (24.7.) jsem tam by a už jsem zaznamenal vlnu odporu. Koutek tam ještě není, ale už se někteří obávají o klid a že je děti budou rušit. No uvidíme.

Alena Kršková - 25.07.2019 08:25

Hřiště

Pravda, každý z nás by jistě věděl o "něčem užitečnějším". Třeba mě by se líbilo pěkné koupaliště. Ale vzhledem k tomu, že se podařilo rekultivovat nevyužitý pozemek, na kterém se jen hromadil nepořádek a zároveň na něm vybudovat pěknou odpočinkovou zónu, aniž by to stálo korunu z obecního rozpočtu (vše je financované z dotace), tak před zastupitelstvem smekám.
A jen tak na okraj - aberace???? To je snad odchylka, ne? Jak to souvisí s psím exkrementem :o)))

Každý ví, že by se mělo udělat "něco" ať už pro lidi, děti, maminky s dětmi, podnikatele a nevím pro koho dalšího. Když se něco udělá, je to další blbost v obci.
Pak se v tom vyznejte :-)
M.Kelich

Jiří - 24.07.2019 20:10

Z New Yorku do Jerusaléma

Pane starosto,
nejsem sice trvale hlášen v obci, ale dění sleduji. Myslím si, že nejste nejlepší starosta. V každém Vašem příspěvku je zmínka o tom, že můžete odstoupit apd. Ptám se tedy, odstoupíte? Možná by to bylo lepší pro všechny. Nejvíce diskuze se zde stejně točí okolo ho*en. Začal jste protěžovat restauraci na úkor všech občanů. Vzal jste ovšem v potaz, že restaurace je pronajatá a je v ní podnikatel, který těží z peněz, které do hospody bezmyšlenkovitě sypete? Proč tedy nepomůžete všem podnikatelům v obci? Nebo mladým lidem s podnikáním? Protěžujete jednoho člověka na úkor všech občanů. My to víme a Vy?
Rozhodnete se zvelebit restauraci za peníze obce (nás občanů) a pak si ještě vyplatíte odměny. Následně to vezmete přes New York do Jerusaléma a když se vrátíte do této bohulibé vesničky sekýrujete občany se psími výkaly.
Možná by bylo vhodné, kdybyste i Vy navštívil zdejší restauraci, abyste slyšel co si o vás lidé myslí. Anonymy jste zde vytvořil Vy, protože lidé mají strach, že jste pomstychtivý. Prodej šaten se nevyvedl, prodej bývalé školy skončil katastrofou, dalšímu občanovi jste nechal zabetonovat kanalizaci, protěžujete restauraci, pan S. si směle podniká na hřišti v šatnách v majetku obce a finanční podpora např. dobrovolným hasičům je malá( ve srovnání s výdaji do restaurace). Raději nezmiňuji vaši touhu ovládat cizí majetek pod záminkou veřejně prospěšné pozemkové úpravy. Být občanem Stádlece, tak se takovým starostou nechlubím. Jak uvádíte komunismus už zde nemáme, za to cenzura, kterou zde praktikujete směle konkuruje 60. rokům. Jiří Š. možná pil, ale jako starosta byl férový. Jako hospodář veřejných prostředků vás hodnotím známkou 4-. Nelze očekávat, že do této obce, se mohu do budoucna přihlásit k trvalému pobytu.

Hezký den.
Nejprve se musím ohradit proti evidentním nepravdám ve vašem příspěvku:
1) žádnou kanalizaci jsem nikomu nenechal zabetonovat, to bych prosil blíže objasnit;
2) pozemkovými úpravami nikým nedojde k ovládnutí cizího majetku. Před publikováním takovýchto nesmyslů bych prosil seznámit se blíže s problematikou KPÚ.
K majetku. Do obecních budov se dlouhodobě neinvestovalo a je to na jejich stavu vidět. To se samozřejmě týká i budovy restaurace, která navíc byla ještě nedávno v soukromých rukou a větší investice byly zcela pochopitelně nad finanční možnosti vlastníků. Nyní se do restaurace investuje, nikoli proto, aby měl nájemce pohodlné živobytí, ale proto, aby měli občané důstojný prostor pro setkávání i kulturní a společenské akce. Obecní majetek je vizitka obce, jejího vedení a nakonec i samotných občanů. Nepotřebného majetku se musí obec zbavit, nemůže udržovat, spravovat objekty, pro které nemá využití. Proto se prodaly budovy, o kterých píšete, včetně synagogy. Ano, ukazují se problémy, zpravidla jsou to „kostlivci“ ještě z dob „socíku“ a budování v akcích „Z“, ale že by se prodej nevyvedl nebo dokonce skončil katastrofou, to mi přijde jako velice přehnané tvrzení.
Ještě zpět k restauraci. Ze zkušeností jiných obcí víme, jak je těžké udržet fungující provoz na tak malé vsi. Aby byl někdo vůbec ochoten restauraci provozovat, muselo zastupitelstvo vytvořit příznivé nájemní podmínky. Za prostory nájemci platí nájem, platí si i veškeré energie (voda, elektřina plyn) a jistě si umíte představit, že náklady na provoz jsou rozhodně nemalé. Za to, že se postupně snahou obce i nájemců daří dělat z restaurace přívětivé a fungující zařízení, jsem velice rád, i když si samozřejmě umím představit, že by vše mohlo být ještě lepší.
K podnikání. Obec vždy velice ráda podpoří místní podnikatele zadáním nějaké zakázky, pokud tito podnikatelé splňují požadavky výběrového řízení a pokud o zakázku pro obec stojí. Za celou dobu v pozici starosty jsem nezaznamenal žádnou žádost o jakoukoli podporu či pobídku ze strany nějakého místního podnikatele, ale i tak je podporujeme třeba tím, že je neobtěžujeme, např. nevybíráme žádné poplatky za zábor prostranství apod.
Co se týká podpory místních spolků a zájmových sdružení, tak na jejich činnost je v rozpočtu vyčleněno každoročně okolo 200 000,- Kč, z čehož je převážná většina prostředků na činnost SDH. Dále pak většina spolků užívá bezplatně či za symbolické nájemné obecní budovy, ve kterých obec platí veškerou spotřebu energií (vyjma hřiště, to si hradí TJ Sokol, právě možná z provozu občerstvení při zápasech). Obec se také navíc ochotně a výraznou měrou podílí na finančním zajištění rozsáhlejších kulturních akcí, které spolky pořádají, například různých oslav výročí apod. Zde si myslím, že vše funguje k oboustranné spokojenosti, když by některé spolky byly schopny spotřebovat i více prostředků.
Že bych byl cenzor nebo zastrašoval občany či byl pomstychtivý, to nebudu komentovat. Před pár měsíci jsem zahájil své třetí volební období, byl jsem v čele jediné kandidátní listiny
a zastupitelé mne zvolili jednomyslně. To myslím Vaše tvrzení dostatečně jasně zpochybňuje. Co se týče správy stránek, za které zodpovídám a kde je i tato diskuze, ano, tam jsou některé zásahy nutné (vulgarismy, ochrana osobních údajů apod.). Založte si svůj web, nazvěte ho třeba Problémy ve Stádlci, a tam si vše pište „natvrdo“. Také si za to pak ponesete odpovědnost.
Ano, ve slabších chvilkách jsem uvažoval o tom, že toto volební období už nedokončím. Ale díky Vám jsem to přehodnotil! A ještě budu kandidovat příště a budu kandidovat do té doby, pokud nebude postavená další kandidátní listina, která získá ve volbách tu sílu, že si prosadí jiného starostu. Do té doby budu neustále prosazovat to, o čem jsem přesvědčený, že je dobré pro OBEC.
Abych nezapomněl na ty odměny. Starosta je v určitém pohledu manažer. Když žádáme
o dotace, vyplňuji v kolonce „velikost podniku – velký“. Jděte se zeptat do nějakého i středního podniku na plat a benefity manažera a pak si to porovnáme. Vy byste možná dělal mojí práci zdarma. Ale vždyť vlastně nemůžete, to byste tu musel být hlášen. A to vy, jak říkáte, nikdy nebudete.
Jinak samozřejmě rád cestuji, kromě již Vámi zmíněných dvou destinací převážně po Evropě. Rád se rozhlížím a sbírám zkušenosti, jak to dělají jinde a jak to jinde u sousedů vypadá. Nerad to říkám, ale máme pořád v té naší bohulibé vesničce co dohánět, třeba zrovna co se týká těch tolikrát v této diskuzi citovaných psích exkrementů.
P.S. Rád si zajdu do místní hospody - na dobré jídlo a dobré pivo, ale abych chodil do hospody zjišťovat, co si o mně kdo myslí, to po mně opravdu nechtějte :-)
Milan Kelich

František - 24.07.2019 16:48

Hřiště

Další blbost pro naši obec. Kdyby jste raději dávali peníze do něčeho užitečnějšího. A co se týče k diskuzi o psích vykalech. Tak když má obec na uklízečku do Hospody tak ať si zaplatí aberace hovinek

Můžete mi, prosím, uvést alespoň nějaký příklad "něčeho užitečnějšího", tedy podle Vás.
Děkuji
M.Kelich

Alena Kršková - 24.07.2019 13:19

Nepořádek

Občane 2,
mrzí mě Vaše kategorické prohlášení a ani ho nechápu. To, co byste s největší pravděpodobností nesnesl na vlastním dvorku, necháte klidně válet na veřejném prostranství? Kdyby se k tomu postavili všichni tímto způsobem, tak za chvíli nebude pro psí lejno kam šlápnout. A to nemluvím o tom, jaký je to dáreček pro zaměstnance, kteří se starají o sečení trávy! Fakt hnus!

Milan Kelich - 24.07.2019 11:02

příspěvky

Hezký den všem.
Je smutné, že třicet let po pádu totalitního režimu se lidé stále bojí (nebo spíš nechtějí) podepsat pod svůj názor. Skryti v anonymitě se cítí bezpečněji, ale o to více se však vyjadřují. Dnes už Vás nikdo šikanovat za názor nebude, kádrové posudky se také už nedělají, děti vám ze školy také nevyhodí, není se čeho obávat. Pokud si něco myslím a chci to sdělit ostatním, tak se představím. Je to čestné a férové. To, že máme v obcích spousty problémů netajíme, sám jsem na řadu z nich upozorňoval a postupně je řešíme. Proto je zde tato diskuze. Ne proto, aby nám někdo sděloval, že nebude po svém psu uklízet, ale proto, aby se lidé ptali, navrhovali a prostě se zapojili do dění ve své obci.
Rozhodně se jako člen zastupitelstva nechci "strefovat" do tajných přání občanů obce. Jsme tu od toho, abychom obec řádně spravovali. To také ze všech svých sil a schopností děláme. Jak se naše obce pomalu mění (k lepšímu) je zásluhou především našich občanů, kteří vyjádřili své přání nebo si posteskli, že jim zde něco chybí nebo vadí (hřiště, WC u klubovny, zpustlé kapličky a boží muka, nefunkční společenská místnost, peníze na činnost atd. adt.) Pokud kdokoli má pocit, že to děláme špatně a že on by to dokázal dělat lépe, budou v roce 2022 volby do zastupitelstev obcí. Každý má právo být volen, a pokud opravdu zvolen bude, nechť nám všem ukáže co v něm je.
Obávám se však, že autoři anonymních "šťouchanců" ambice spravovat obec nemají, spokojí se jen se svými anonymními "šťouchanci" a ještě si pomyslí "jak jim to ale nandali".
Jak se říká: "psi štěkají, ale karavana táhne dál".

Občan 2 - 24.07.2019 09:32

Nepořádek

Dobrý den, bydlím ve Stadlci 40let a nikdy nikdo psí výkaly neřešil až s vaším nástupem. Když už chcete aby lidi sbírali tak jim poraďte kam je házet a do čeho sbírat. Já je rozhodně nebudu nosit přes celou Stádlec. Takže semnou ve sbírání nepočítejte

Dobrý den.
Ve Stádlci jsou celkem dva koše určené přímo na psí výkaly. Jeden je na náměstí a druhý mezi budovami ZD a úřadem městyse. U obou jsou zásobníky se sáčky.
Dále byly instalovány zásobníky se sáčky při vchodu do areálu škol, u víceúčelového hřiště, u chodníku (od pí. Novotné směrem k zámku), u Petrovského rybníka (za prodejnou jednoty směrem k bývalému kinu) a na odpočívce cyklostezky. Použité sáčky pak lze odložit do jakéhokoli koše, kterých je po obci také několik (náměstí, Petrovský rybník, hřiště za školu).
Myslím, že na takovou obec jako Stádlec je to velmi slušný počet.
Ale kdo prostě nechce sbírat, tak nebude, s tím nic nenaděláme.
M.Kelich

Obec Stádlec

Kontaktní spojení

Adresa:
Městys Stádlec - Stádlec 150, 391 62

Telefonní spojení:
Starosta: (+420) 380 123 990
Mobil: (+420) 606 300 313
Matrika, pošta - Partener, hřbitov, hlášení rozhlasu: (+420) 380 123 991
Účetní, fakturace, platby: (+420) 380 123 992

E-mail: info@stadlec.eu
IDDS: p43jdxf
IČO: 002 52 930
DIČ: CZ00252930

Případné platby můžete poukázat:
Na účet číslo 4420301/0100 vedený u KB Tábor.

Úřední hodiny

Pondělí a středa
7:30 - 12:00, 12:30 - 17:00
Úterý a čtvrtek
7:30 - 12:00, 12:30 - 16:00
Pátek
7:30 - 12:00

Mapa

Mapa

E-podatelna

Ke kontaktu s úřadem městyse můžete použít nasledující formulář.