Diskuze


* Každý obrázek může mít max. velikost 1 MB a může být ve formátu jpg, png nebo gif.

Miluše Némethová - 11.8.2019 20:09 - 11.08.2019 20:09

Starosta

Vážení spoluobčané,
průběžně sleduji diskusi na stránkách městyse a nedá mi to se nevyjádřit k negativním názorům některých z vás na osobu starosty.
Já osobně se pohybuji v komunální politice již sedmé volební období, tudíž si myslím, že mohu objektivně posoudit náročnost funkce starosty.
Našeho starostu znám dost dlouho, abych mohla tvrdit, že všechny problémy řeší s maximální odpovědností.
Jsem přesvědčená, že obec funguje ke spokojenosti většiny občanů, jen těm "nejchytřejším" je to stále málo. Oni totiž vědí, co a jak se mělo udělat, ale až když je to hotové. Přijít jednou za několik měsíců na schůzi Obecního zastupitelstva, kde se všechny problémy a akce otevřeně
předem projednávají a je možné je ovlivnit svým názorem, je zřejmě nad jejich síly.
Ti, kteří hodnotí starostu jako špatného, mají asi krátkou paměť nebo špatný zrak, protože nevidí, nebo nechtějí vidět, co tento člověk za dvě volební období pro nás všechny udělal. Popsala bych několik stránek, kdybych chtěla vyjmenovat vše. Každý, kdo má oči, musí vidět, jak se naše vesnice změnily k lepšímu a věřte, nejde to samo od sebe.
Na velkou většinu akcí získal starosta dotace, a to jak z kraje tak z EU.
A aby toho dosáhl, musí být vždy prozíravě připraven předem (spousta
administrativy, projekty akcí, bez nichž nemá smysl žádat, atd.).
Díky tomu zhodnotil majetek obce o miliony korun a nedělá to pro sebe, ale pro nás všechny, kteří zde žijeme a pro ty kteří zde jednou žít budou.
Nikdo nemůže popřít, že se rovněž díky jeho úsilí změnil k lepšímu i kulturní život v občanů.
A proto jsem přesvědčená, že těch některými zmiňovaných 80 000,- Kč
jednou za 4 roky (podotýkám hrubého) si rozhodně z a s l o u ž í !!!
Vy, kteří vše vidíte negativně, zkuste si to sami, anebo najděte starostu lepšího, nejlépe i d e á l n í h o !!!

Miluše Némethová

Milan Kelich - 11.08.2019 18:27

Chotovinské zatáčky

Vážení Peckovi.
Kdybych jen býval tušil, jak moc Vám záleží na tom, abych se akce osobně zúčastnil, jak je to pro Vás důležité, jak to berete osobně, jak chcete vyzdvihnout Stádlec nad jiné hostitelské obce z minulých ročníků, tak bych prostě přijel, případně se více osobně angažoval. Bohužel jsem žil v tom, že se jedná o běžnou zastávku milovníků historických vozidel. A tak jsem k tomu také přistoupil. Velice mne mrzí, že jsem Vás zklamal.

Občané Stadlce - 11.08.2019 01:28

Pasafest

Děkujeme panu starostovi, že jsme se v noci nemohli vyspat. To jste povolil opravdu úžasnou akci!!!!! Tohle jste nedomyslel!!!!!

volič - 10.08.2019 16:22

Starosta

Myslím si,že náš pan starosta se chová povýšeně. Jeho arogance dosáhla akceptovatelné míry. Čím dál více mi připomíná dnešní politiky. Volit ho nebudeme,rádi dáme hlas někomu jinému. Dal bych doporučení,aby paní Krš** přestala zachraňovat potápějící se loď. Jsem si jistý,že pan starosta umí ovládat PC,aby reagoval na uvedené příspěvky. Prosím příspěvek nemazat :-D

Mila - 10.08.2019 07:17

Starosta

Za starostu se stydíme a takového starostu nechceme. Nikdo z naší rodiny ho nevolil a volit nebude a doufám, že si ostatní uvědomí co je zač a už také volit nebudou!! Jsme na straně Peckovych. Jen na celé akci nás štve, že po naší památce jezdili veteráni neohleduplne vůči povolené nosnosti mostu což je 1.5t. Všichni víme v jakém je stavu a i přesto to dovolili.

Peckovi - 09.08.2019 12:17

Nezájem starosty a zastupitelstva

Aleno, tys vůbec nepochopila, proč jsme tak rozhořčeni na pana starostu a zastupitelstvo. V emailu 25.6. naší snaše jasně napsal, ať nepočítá s tím, že se on nebo někdo jiný ze zastupitelstva bude na akci prezentovat. Pak se předvedl i s místostarostou před moderátorem a tím nás dorazil. Ty bys na našem místě běžela na obec prosit, plakat. Říkat, že máte šanci spoustě lidem, na co jsme ve Stádlci pyšní a co takhle obráceně? Pan starosta věděl, že to pořádá naše snacha, kolem naší chalupy chodí skoro denně. Myslíš, že bylo pod jeho úroveň k nám zajít a přeptat se? Známe se dobře, a proč nepřišel k nám si o tom popovídat? Vadí ti, že to prezentujeme veřejně a že si nesedneme a nepopovídáme si o tom v soukromí. Proč až teď? Bezpalcovi to věděli ze Stádlce první. Hlavně proto, že kdyby nedokázali uvařit tolik obědů, nemohla by se akce konat. Až když nám slíbili, že to sice bude boj, ale zařídí si to tak, aby to zvládli. Nemůžeme nejdřív akci hlásit na obci, když nemáme potvrzeny obědy, to snad chápeš. Jestli se pan starosta cítil dotčen, že s ním nikdo nekonzultoval datum termínu konání akce, je pravda. V tomto případě to fakt není možné, protože už několik let je termín pevně stanoven na první sobotu v srpnu. Příprava této akce netrvá pár hodin, ale několik měsíců a týká se nejméně 150 ti posádek aut a motorek. Aby se kvůli našemu panu starostovi měnil termín konání, až když se mu to bude hodit, je fakt nemožné. Ty bojuješ za svoji rodinu, a tak je ti jasný, že my zase za tu svoji. Tady je podstatné to, že pan starosta od začátku věděl, že je to akce naší rodiny. Obec to nic nestálo a bojkotoval to od samého začátku. Tak nám nezbývá nic jiného, než panu starostovi a zastupitelstvu poděkovat za to, jak naši rodinu zašlápli jak obtížný hmyz. Možná si neuvědomili, že nejsou naši voliči, ale obráceně. Na akce jsme určitě nezanevřeli. Budeme rádi za každou akci, ať ji pořádá kdokoliv. Hlavně, když se bude něco dít, Stádlec to zviditelní a ještě když to nebude obec nic stát. Tímto je toto téma pro nás uzavřené. Jestli máš zájem, ostudný email pana starosty, který poslal naší snaše ti rádi zašleme.

Alena Kršková - 07.08.2019 15:35

Chotovinské zatáčky

Eržiko, Jardo.
Tak dobře, ať si lidí počtou.
To že někdo starostu kritizuje, na to jsem zvyklá, takže rozhořčená nejsem. Spíš celou situaci nechápu. Samozřejmě, že se vědělo, kdy vaše akce bude, ale termín byl stanovený pevně, nikdo se starostou nekonzultoval, jestli se mu to hodí nebo ne. Starosta za sebe na ten termín sháněl náhradu, ale nikdo neměl čas. To se prostě stane. Na Ditu nikdo nic nehodil, ta by si to rozhodně nenechala líbit. Byla oslovená jako všech ostatních 7 zastupitelů a nakonec se toho ujala dobrovolně, pokud vím. Co se týče významu celé akce - možná, že byla chyba v komunikaci. Například manželé Bezpalcovi o akci věděli snad už někdy v květnu, protože si vzpomínám, že se pan Bezpalec zmínil, že mu Jarda dohodil oběd pro nějakých 300 cituji: „motorkářů nebo veteránů“. Takže s ním jste to řešili, na obci ale ne, alespoň pokud já vím. Možná kdybyste se zastavili na úřadě a starostovi pořádně vysvětlili, o co jde, že je to dobrá šance, jak Stádlec zviditelnit, že by spolupráce byla lepší. To, že někdo volá s tím, že něco pořádá a potřebuje na to nějakým způsobem přispět, je totiž časté a v převážné většině jsou odmítnutí. Tuhle akci tady nikdo neznal. S tím souvisí i to neposkytnutí loga. Poskytnout logo obce na nějakou neznámou akci prostě nejde.

Za mně, protože to téma už považuji za vyčerpané, bych jenom chtěla dodat:

Za prvé: Jste šikovní, že jste uspořádali takto velkou a úspěšnou akci, já sama vím nejlépe, kolik to dá práce a starostí. Nenechte se ničím znechutit, protože málokdy se zadaří na 100%, někdy nevyjde počasí, někdy nepřijde starosta, někdy zase nepřijdou lidi. Kdyby to takhle cítili všichni, kdo kdy něco pořádali, tak by se nikdy nic nedělo.

Za druhé: Za svého starostu, místostarostu, ani za jakéhokoli jiného zastupitele se rozhodně stydět nemusíte, myslím, že za celé roky svého působení obec dobře reprezentovali. Vím, že svojí práci berou vážně a rozhodně fungují i nad rámec svých povinností. Trochu vás podezírám z toho, že to moc dobře víte, jen jste rozzlobení a mrzí vás, že zastupitelé Chotovinské zatáčky víc nepodpořili.

Za třetí: Vím, že jste častými účastníky většiny společenských akcí a jsem za to ráda. Doufám, že to tak bude i nadále. Bylo by mi líto, kdyby jedna společenská akce, která má lidi spojovat, způsobila to, že se budeme navzájem vyhýbat.
Alena

Peckovi - 07.08.2019 14:02

Uvedení na pravou míru

Milá Aleno, chápeme tvoje rozhořčení, že si dovolujeme kritizovat pana starostu a místostarostu. A že svůj názor píšeme na internetové stránky? A na co tedy jsou? Ať si lidi počtou. My jsem chtěli napsal jakou jsme měli zkušenost s pořádáním akce. Pokud sis všimla, tak my jsme jedni z mála lidí, kteří navštěvují skoro všechny akce, které se pořádají. Ať je dobrá nebo špatná. A nikdy jsme neřekli, že by byla lepší, než motorky v Křídě nebo Pašafest. Na ten se těšíme. A Humbuk z toho děláme proto, jak nás zarazil nezájem pana starosty. Když volala snacha na obecní úřad, tak jí pan starosta řekl, že není žádný kabaretiér a smetl by to okamžitě ze stolu. A nebyla by takové akce škoda? Až když mu řekla, že tu má tchýni a tchána, tak trochu zájmu projevil. A že nikdo nevěděl kdy to bude? To už si z nás fakt děláš legraci? Termín byl uveden ve zpravodaji. Psali jsme ho tam snad my? Až přijedou mladí z dovolené, přepošleme ti email, co jim pan starosta psal ( že mají svých akcí dost, jsou finančně vyčerpáni atd.). Pokud vím, nikdo po něm žádné peníze nechtěl. A teď k tomu proč jsme se za pana starostu a místostarostu styděli. Pan starosta arogantně oznámil snaše, že on ani nikdo ze zastupitelstva nemá čas je přivítat. Seděl tam i pan místostarosta. Možná, že si pan starosta myslel, že vedle mně sedí můj syn, ale bohužel ne, byl to moderátor, který všechny tyto akce moderuje. (nejen Chotovinské zatáčky) Představ si, že takový přístup k akci za spoustu let, co moderuje, prý nezažil.
Panu starostovi možná připadá jeho chování normální, ale některé šokuje. Naše rodina ho zná, ale pan moderátor ne.
A že veterány vítá v místech konání starosta je fakt, my jsme si to z prstu nevycucali. Hodil to na poslední chvíli v den konání na Ditu Jírovců. Tak jsme byli moc rádi, že je mohl za obec někdo přivítat. Také jsme si pokud sis všimla, Ditě poděkovali. Chápeme, že ne všichni lidi veteráni zajímají, ale ten velký nezájem pana starosty byl šokující. Jako jediný starosta odmítl poskytnout logo Stádlce. Pokud víme, hospoda je majetkem obce a podnikají v ní manželé Bezpalcovi a oni nám vyšli vstříc (ne obec) s občerstvením. Pan starosta si rád tleská svým aktivitám, my už žádnou akci podnikat nebudeme, slibujeme. Peckovi

Alena Kršková - 07.08.2019 08:09

Poděkování Peckovým

Jaroslavo H.
Váš příspěvek svědčí o až dojemném zájmu o pana starostu, který se vám vloudil i do poděkování Peckovým. Na jednu stranu mě to těší a na druhou stranu dělá trochu starosti, jestli nemám začít žárlit.
A co Vy? Jak jste na tom? Máte nějakou chatu a kolik berete peněz? Děláte něco užitečného nebo jenom prudíte po internetu? Děkuji za odpověď.
Pro představu ještě zkuste napsat, co přesně užitečného za 80.000,- Kč byste ve Slavňovicích potřebovala.
A když už máte tak odvážné názory a doporučení, zkuste se pod ně podepsat.
Alena Kršková

Alena Kršková - 07.08.2019 07:45

Chotovinské zatáčky

Jardo, Eržiko,
je sice trochu trapné věci vyříkávat přes diskuzi na stránkách městyse, ale když už se diskuze takhle rozjela, také se přidám.
Je hezké, že někdo uspořádá pro veřejnost nějakou společenskou akci. To bezpochyby. Dle ohlasů byly Chotovinské zatáčky vydařené, což je také dobře. Je to ale akce, jako každá jiná, tak nechápu ten humbuk, který okolo děláte. Čím je tahle akce tak výjimečná, čím se liší například od motosrazu v Křídě, Paša Festu apod., že účast zastupitele je málo? Je snad povinností městyse podílet se na akcích, které se někdo rozhodne uspořádat? Přesně jak píšete, akce byla městysi nahlášená, nikoli s městysem konzultovaná, a to ani co se týče termínu. Nemůžete se pak divit, že zastupitelé neměli čas.
Nikdo z vás blbce nedělá, takže když se nad tím zamyslíte, jistě pochopíte, že je rozdíl, když někdo věci užívá a když věci vlastní. Takže z tohoto hlediska hospoda i pozemek náměstí patří obci. Obec o tento majetek pečuje, investuje do něj a rozhoduje, jak bude využíván.
Na kulturních akcích městyse jste vždy byli vítaní a vždy i budete, celá vaše rodina. Jardovi patří dík, že se ochotně spolupodílel na jejich organizaci (když měl čas).
Co se týká pravomocí zastupitelů, je snadné si to nastudovat.
Bydlíme pár metrů od sebe, není problém si sednout a tyhle věci si vyříkat mezi sebou. Není nutné to ventilovat na síti.
Alena Kršková

Jaroslava H - 06.08.2019 22:44

Poděkování Peckovým

Vážený pane starosto. Hlavu vzhůru, určitě byste nějakou práci našel, tnebojte se. Všude hledají brigádníky. Prý jste koupil chalupu na Lipně a proto na to tady kašlete. Je to pravda?Děkuji za odpověd. Je dobře, že si vyplácíte odměny. Představte si, že by zbylo 80000 navíc a musely by se investovat třeba do něčeho užitečného.( ve Slavńovicích). To by byla teprve hrůza! Když jste ten manažer jak říkáte, tak to tady asi vedete jako firmu,že?ZA posledních 10 let byly veteráni nejlepší akce ve Stálci. Děkujeme rodině Pecků za oragnizování.

Peckovi - 06.08.2019 19:16

Je hospoda a náměstí všech, nebo jen zastupitelstva?

Pane starosto, některé věci musíme uvést na pravou míru. Vadí nám, že z nás děláte větší blbce, než jsme. Doteď jsme si mysleli, že hospoda a náměstí patří všem obyvatelům Stádlce. Tato akce byla nahlášena nejméně měsíc předem a ještě v pátek odpoledne paní Dita Jírovcová řekla, že nemá čas. Nebudeme to dál komentovat, ale jedno vám můžeme slíbit určitě. Naše rodina už vám nebude narušovat váš kulturní harmonogram. Váš nezájem o tuto akci byl od začátku evidentní i když pořád nevíme proč. Jako jediný starosta ze všech míst, které účastníci Chotovinských zatáček navštívili, jste jediný Vy, který jim neposkytl logo městyse Stádlec. Tak to berte tak jako by tu vůbec nebyli.
Také slyšíme prvně, že starosta, místostarosta a ostatní zastupitelé jsou si rovni. Mají stejné pravomoce a ohodnocení? Peckovi

K.M - 05.08.2019 19:54

Nikdy neodstoupím!

Nikdy neodstoupím, nikdy! Nech si to všichni zapamatují. Kde ty loňské sněhy jsou?

Odměny: ANO, slušný plat: ANO, cenzura: ANO. Odstoupit?: NIKDY!
Dělám to přeci pro lidi a budu to dělat dál, budu se držet jak veš kožichu. Nemohu odstoupit, co bych jiného asi tak dělal? Kdo by mě zaměstnal? Kdo by mě chtěl? Vždyť jen já jsem ten jediný dokonalý. Pán prstenů

Peckovi - 05.08.2019 19:24

Chotovinské zatáčky

Vážený pane starosto. Zajímalo by nás, když si stále stěžujete, že nemáme zájem o kulturní akce ve Stádlci, proč jste neprojevil sebemenší zájem o Chotovinské zatáčky? Pořadatele jste odmítl s tím, že nejste žádný kabaretiér a že máte jako městys Stádlec svých kulturních akcí dost a jste časově i finančně vyčerpáni. Jaké akce jste myslel? Akci na Velikonoce, když jste zaplatili spoustu peněz za muziku a bylo tam tak 20 lidí, anebo akci Den otců, kdy to bylo podobně akorát o pár lidí víc? Styděli jsme se za Vás, když jste pořadatelům arogantně oznámil, že Vy a ani nikdo ze zastupitelů nemá čas je ve Stádlci přivítat a akorát jste jim popřál hodně štěstí. Představte si, že v předchozích 5-ti ročnících se jim toto nikdy nestalo, aby je starosta nepřivítal. Pane starosto, pokud to nevíte, měla by to být Vaše povinnost. A když ze závažných důvodů nemůžete, měl byste si za sebe najít náhradu. Vy nejste uvolněný starosta, ale placený ( slušně) na celý úvazek! Účastníci Chotovinských zatáček, kteří přijeli ukázat své historické automobily a motocykly by se zase rádi dozvěděli zajímavosti o místě, které navštívili. My jsme na Stádlec hrdí a myslíme si, že tu máme dost zajímavostí, abychom Stádlec ještě víc zviditelnili. Z Vašeho postoje k celé akci jsme pochopili, že Vám vůbec nejde o blaho naší obce, ale pouze o své aktivity. Ten samý názor máme i na pana místostarostu. Ten nám řekl, že by se z toho mohla stát tradice, aby sem jezdili, ale přitom neměl čas je přivítat, protože měl doma grilovačku. Vůbec nepochopil, že každý rok mají jinou trasu. Jestli Vy se nestydíte za Váš přístup k této akci, tak my jsme se za Vás styděli hrozně moc.

A teď příjemné věci. Chceme poděkovat manželům Bezpalcovým, že dokázali uvařit 5 druhů chutných jídel pro 270 účastníků Chotovinských zatáček + 100 obědů pro ostatní návštěvníky. Také děkujeme obsluze bistra, že ten nápor lidí dokázali zvládnout. Moc děkujeme, jak se o zábavu postarala kapela Lidověnka. Hráli moc pěkně a skoro bez přestávek, účastníci byli nadšení. Také poděkování panu Jírovcovi staršímu a panu Andělovi za pomoc při zajištění akce a předvedení historické hasičské stříkačky. Děkujeme Ditě Jírovcové za přivítání účastníků Chotovinských zatáček a Jirkovi Hemerovi za povídání o panu Křižíkovi. Moc nás potěšil váš zájem nám pomoc, abychom na to nezůstali sami. Doufáme, že se akce lidem líbila, počasí nám přálo a spousta lidí na ně čekala u Stádleckého mostu. Pane starosto a zastupitelé městyse Stádlce, tato kulturní akce vás nestála vůbec nic.
Peckovi

Vážení Peckovi.
Velice oceňuji, že se neskrýváte za iniciály a svůj kritický názor veřejně publikujete, i když mně zrovna nepotěšil.
Účastníky akce přivítala paní Dita Jírovcová, která za vedení obce na uvedené akci vystoupila. Je to zastupitelka, předsedkyně výboru, v jejíž gesci je kultura, tudíž mi to přijde zcela správné a příhodné. Všichni zastupitelé jsou si rovni, starosta nebo místostarosta není důležitější zastupitel než kterýkoli jiný.
Je mi líto, že paní Pecková vnímala mojí odpověď jako arogantní. To jsem určitě nechtěl. Pořadatelé a majitelé historických vozidel dělají touto akcí radost sobě a lidem, kteří se na ně přijdou podívat a na náladě jim jistě neubere, když je přivítá někdo jiný, než starosta. Jsem o tom přesvědčen, a myslím, že i oni to tak chápou.
Obec poskytla veškeré své zázemí, které má k dispozici (restauraci, plochu náměstí), občerstvení dopadlo dobře a ohlasy na celou akci jsou pozitivní. Samozřejmě, že jsem rád, že podobná akce u nás ve Stádlci proběhla. Doufám, že pachuť z mojí nebo místostarostovy neúčasti ve vás dlouho nezůstane. Váš příspěvek mne mrzí, i když chápu, že to berete více osobně, když se ve věci angažovala vaše rodina. Možná si časem vzpomenete i na to dobré, co jsme pro obec udělali a přestanete se za nás stydět.
M. Kelich

Míša Vránová Matanelli - 31.07.2019 13:26

Hřiště pro děti

Pěkný den, pane Kelichu,

prosím pěkně, píšete níže, že: "Na zasedání zastupitelstva č. 4/2019 dne 24. 4. 2019 (viz. http://www.stadlec.eu/admin_images/article_files/1568-z-pis-4_uredni-deska.pdf ) jsem vyzval rodiče malých dětí, aby dali své představy o tom, jak má hřiště vypadat. Bohužel žádné návrhy nepřišly."

Myslím, že se lidé, kterých se to týká, nemusí informaci dozvědět. Mě to pro tentokrát také uniklo, škoda. Zkusím na to dát větší pozor a třeba zápisy http://www.stadlec.eu/zapisy-z-jednani-zastupitelstva sdílet ve https://www.facebook.com/groups/1561841010512665/

Každopádně odkaz na hřiště jsem našla: http://www.stadlec.eu/fck_userfiles/file/novinky/2019/Plan_hist.pdf a vypadá to pěkně, těším se. Děkuji, Míša

Jiří Süsmilich - 29.07.2019 21:35

anonymita

Dobrý den. Jmenuji se Jiří Süsmilich a jsem zastupitel našeho městysu Stádlec. Je vidno, že je zde spousta problémů, které pálí naše občany. Soudě podle podepsaných respondentů, kteří se za svůj názor nestydí. Ať už je jejich názor jakýkoli je to názor a zároveň je to podnět o kterém je možno hovořit. Pokud se najde pro něj větší podpora v řadách zastupitelů, je větší šance ho i realizovat. Pokud se ovšem najdou tací, kteří nemají tu odvahu se podepsat, nemělo by se v této diskuzi dále pokračovat. Jsem názoru, že s anonymy se nemá cenu zaobírat a už vůbec je nezveřejňovat. Mrzí mě, že některé podněty v těchto příspěvcích jsou i věcné a dalo by se s nimi i pracovat.
Co bych chtěl, ale vyzvednout je vytrvalost pana starosty, který s bezmeznou trpělivostí odpovídá na tyto anonymní příspěvky. Jsem rád, že se našlo dost voličů, kteří nám dali důvěru tu káru táhnout dál... a zastupitelé si zvolili do čela pana Milana Kelicha.
Pokud mohu hovořit za sebe i mezi námi zastupiteli se najdou rozpory a rozdílné názory, které se řeší na před zastupitelstvech. Zde se projednávají jednotlivé akce a problémy s nimi spojené. Určují se priority, zda akci ohledně hřiště řešit dříve a nebo ještě musí chvilku počkat. Protože se zrovna propadl někde kanál. Rozpočet není nafukovací a akce, které nejsou narozpočtované, jsou tím pádem hůře realizovatelné. Čeho si ale při těchto diskuzích vážím, je to, že jednáme jako jeden proti druhému a za své názory se nestydíme... jsme si sobě rovný ..... neschováváme se za žádnou masku či pláštěnku anonymity. Tím pádem je i těžší se za nějaký nápad postavit a také ho prosadit.
Proto nabádám, pokud máte nápad co by se dalo změnit k lepšímu a užitku pro ostatní občany, přijdte na zastupitelstvo, máte větší šanci na jeho realizaci. S pozdravem a přáním hezkých prázdninových dní
Jiří Süsmilich.

Občanka 1 - 29.07.2019 08:05

Prostory pro děti

Dobrý den, pročítám po delší době diskuzi a musím reagovat na příspěvky, co se týkají Stádlecké restaurace - koutku pro děti - viz příspěvek pana starosty z 25.7.2019.
Jak pan starosta psal, někteří se obávají, že je děti budou rušit. Na to samé si lidi stěžují i u bistra. Ve vesnici se rodí čím dál víc děti a vesnice se "omlazuje". Můžete mi říct, kam mají maminky s dětmi chodit? Máme být zavřené doma na zahradách, abychom náhodou nerušili? Nemáme právo zajít si s dětmi na džus, mezi lidi? Pořádné dětské hřiště tady není, ve stromovce místo nějakého koutku pro děti jsou nebezpečné stroje, nyní se udělali dole další posilovací stroje. Kdy se tedy bude dělat nějaké dětské hřiště, kam mohou maminky jít aniž by někoho nerušili? Dětské hřiště za školkou je k ničemu.
Když už se udělá dětský koutek ve stádlecké restauraci, tak budou stížnosti, že děti ruší.
Kam tedy máme chodit s dětmi? Nebo kdy se začne řešit pořádné dětské hřiště?
Jak pan Kocián psal - Je velmi žádoucí vymyslet něco pro děti, víc zábavy tu mají dospělí.S tím plně souhlasím a bylo by třeba s tím něco dělat.

Dobrý den.

Děkuji za dotaz, už jsem si připravoval reakci na příspěvek p. Kociána, ale byla jste rychlejší.
Jen moc prosím, nechte už těch „občanů 1, a 2". Snad se každý nějak jmenujeme a jak vidíte, nikoho za své dotazy nijak neshazuji, neironizuji apod. Věcně argumentuji. Těžko se mi však diskujute s někým imaginárním, neznámým. Jsme snad všichni občané našich obcí, na kterých nám záleží a které chceme dále vylepšovat a zvelebovat. Nějaký nápad sice neuspěje, to se stává, ale spousta dobrých inspirací v našich občanech je. Jen je domyslet do konce.
Ale nyní k dotazu.
Problém dětského hřiště ve Stádlci se obšírně řešil na zastupitelstvu viz.
http://www.stadlec.eu/admin_images/article_files/1427-z-pis-22_uredni-deska.pdf
Vybudování dětského hřiště se plánuje za víceúčelovým hřištěm za školou. Na zasedání zastupitelstva č. 4/2019 dne 24. 4. 2019 (viz. http://www.stadlec.eu/admin_images/article_files/1568-z-pis-4_uredni-deska.pdf ) jsem vyzval rodiče malých dětí, aby dali své představy o tom, jak má hřiště vypadat. Bohužel žádné návrhy nepřišly. Proto se počítá s „univerzální" variantou hřiště. V současné době bylo objednáno vyřízení územního souhlasu s umístěním stavby. To proto, že hřiště takovéhoto rozsahu územní souhlas potřebuje a také proto, pokud bychom chtěli žádat o nějakou dotaci, bez souhlasů úřadů je získání dotace nereálné. Toto by mělo být do konce roku hotovo a v roce příštím by se mělo začít stavět. Takže, maminky a dítky, ještě chvilku strpení.
Náklady odhadujeme na cca. 350.000?-Kč.
Jak by mělo hřiště vypadat je v novinkách (vlevo dole), klikněte na aktivní nadpis "Plánované hřiště". Samozřejmě pokud na to schválí zastupitelstvo potřebné prostředky.
M.Kelich

Občan 2 - 27.07.2019 08:23

Nepořádek

Tohle vám při sekání trávy nevadí? Musel jsem vyfotit, když píšete že od pejsků vám to vadí.

Milan Kelich - 26.07.2019 09:12

Zatoulaný pes

Neviděl jste někdo v okolí Opařan zatoulaného jezevčíka? Pokud ano, oznamte to na kontakty v příloze.

P. K - 25.07.2019 16:28

Nepořádek

Dobrý den, nám spíš více vadí kočičí hov.. než ty psí jenže kočky na vesnici bohužel patří stejně jako pejskové a hovínka

Obec Stádlec

Kontaktní spojení

Adresa:
Městys Stádlec - Stádlec 150, 391 62

Telefonní spojení:
Starosta: (+420) 380 123 990
Mobil: (+420) 606 300 313
Matrika, pošta - Partener, hřbitov, hlášení rozhlasu: (+420) 380 123 991
Účetní, fakturace, platby: (+420) 380 123 992

E-mail: info@stadlec.eu
IDDS: p43jdxf
IČO: 002 52 930
DIČ: CZ00252930

Případné platby můžete poukázat:
Na účet číslo 4420301/0100 vedený u KB Tábor.

Úřední hodiny

Pondělí a středa
7:30 - 12:00, 12:30 - 17:00
Úterý a čtvrtek
7:30 - 12:00, 12:30 - 16:00
Pátek
7:30 - 12:00

Mapa

Mapa

E-podatelna

Ke kontaktu s úřadem městyse můžete použít nasledující formulář.