Diskuze


* Každý obrázek může mít max. velikost 1 MB a může být ve formátu jpg, png nebo gif.

.. - 24.07.2019 09:29

Články

Koukám že články které jsou vám proti srsti raději vymezete jako například ten o té stezce

Dobrý den.
O příspěvku týkající se stezky na tomto webu nic nevím, připomeňte mi, prosím.
Děkuji. M. Kelich

Alena Kršková - 23.07.2019 12:13

Nepořádek

Vážený Občane, za prvé - jsem opravdu ráda, že po svém pejskovi uklízíte, protože to rozhodně v této obci není běžná praxe. Například zrovna dneska jsem narazila přímo na dětském hřišti za školkou na jedno pěkné psí hovínko, což je nejen nechutné, ale i zdraví ohrožující. Za druhé - pokud Vám tolik vadí koňské koblížky na silnici, můžete požádat přímo příslušného chovatele, ať si po svých koních uklidí. Neměl by to být až takový problém, je v této obci jediný, na rozdíl od chovatelů psů, kterých je zde spousta. Dohledat pak původce jednotlivých psích hromádek je nemožné, proto obec rozmístila tabulky s neadresnou výzvou pejskařům, ať si po svých mazlíčcích uklízejí. Pravda je ovšem taková, že ti ohleduplní to dělají už dávno a ty bezohledné k tomu nepřiměje ani tisíc cedulí.

Občan - 22.07.2019 16:55

Nepořádek

Fajn tak konskym hovnum se Budem vyhýbat a psi uklízet. Náš pes se nikdy na chodník nevykadil. A po psovi uklizime. Ale na vsi bylo vždy spoustu psů a nikdo nic neřešil. Psi ho na jsou a budou, ale je to daleko menší než koncke.

Alena Kršková - 22.07.2019 10:19

Nepořádek

Mě koňské koblížky na silnici nevadí zdaleka tolik, jako psí výkaly na chodníku nebo na trávě. Také venčíme psy, ale zásadně s pytlíkem v kapse. Kdo to nedělá také tak, třeba v domnění, že na vsi se nějaké to hovínko ztratí, je prostě čuně.

Občan - 21.07.2019 21:18

Nepořádek

Dobrý den, všude máte ať uklizime po svých psech, ale že jsou na silnici hromady hov.. od koní to vám nevadí!!!!! Třeba dnes jedna byla u dity.

Dobrý den,
vadí mi to.
M.Kelich

Marie Čížková - 30.04.2019 12:13

evropské volby

Pane starosto,ráda bych se zeptala,zda nám v městysu Stádlec budou představeni další kandidáti do Evropského parlamentu?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
dalšího žádného kandidáta do EP se nepodařilo do Stádlce dostat. Ještě jsem zval současného europoslance, předsedu Sdružení místních samospráv ČR pana JUDr. Stanislava Polčáka. Díky jeho extrémnímu pracovnímu vytížení se však jeho návštěva, ještě před konáním voleb, ve Stádlci neuskuteční.

Občan - 11.04.2019 15:38

RE sousedské spory

K.O.BAND, VO CO TI DE TY KLUKU.

Petr - 05.04.2019 11:13

RE sousedské spory

Mrzí mě, že jsem neviděl zmíněné příspěvky před cenzurním zásahem, ale to že příspěvky zmizí, nevyřeší onen vleklý spor, nenávist nezmizí, protože snaha o urovnání je nulová. Spor sleduji od samého začátku a právě proto, že aktéři žijí na malé obci, pštrosí politika sousedským vztahům nepomůže, jen se šíří zkreslené drby. Pokud by byl zájem o nezkresléné informace z první řady, jsou k dispozici na okband@centrum.cz . Tato informace snad není tak citlivá a nějaký den tady vydrží. Děkuji za poskytnutý prostror.

Jana Vilímová - 19.03.2019 07:48

Masopust

Ráda bych touto cestou poděkovala všem, účastníkům sobotního masopustu. Všichni byli připraveni. Krásné masky i občerstvení u domů. V nepříznivém počasí vám všem patří velký dík.
Zde na tomto odkazu je možné stáhnout fotky. Další najdete na Fb Stádlecké maškary.
https://photos.app.goo.gl/njnrf6uymwZBf7P58

161 - 17.03.2019 13:42

SILNICE

Dodrý den, sme rádi, že nám byla opravena kanalizace a nic nám neteče do sklepů. Ale rychlost a levnost se teď ukazuje. Silnice se propadá čím dál víc, že čekáme každou chvíli kdy se to provalí více a může se stát něco horšího než vytopený sklep.

Kelich - 07.02.2019 14:44

Sousedské spory

Na tomto místě byly uveřejněny příspěvky občanů k sousedskému sporu o průběh hranice mezi sousedy. Přestože jeden z příspěvků byl autorem podepsán a druhý anonymizován, vzhledem k citlivosti celé záležitosti byly zveřejněné příspěvky smazány.
K celé nepříjemné záležitosti, která vysiluje všechny zúčastněné bych chtěl uvést to, co jsem vyslovil i před soudem. Je to určeno oběma zúčastněným stranám. Zapomeňte na vzájemnou nevraživost, nenávist, snažte se o domluvu a řešení problému jednáním, neprohlubujte vzájemnou zášť k sobě navzájem, domluvte se jako slušní a vzdělaní lidé. Budete vedle sebe žít ještě dlouhá léta, nevytvářejte další nenávist, která se bude dědit z generace na generaci. Takto se nedá, zvláště v tak malé obci žít.

Kelich - 29.01.2019 13:39

psí výkaly

To už je opravdu vrchol ignorantství, hulvátství a sprosťáctví. Nechat toto na chodníku, po kterém chodí děti do školy, lidé k lékaři nebo na autobus. Asi bychom se divili, kdo nesbírá po svém psovi. Jistě je to někdo, od koho bychom to asi nečekali. Ale aby šel venčit s pytlíkem, který si může vzít na náměstí nebo u úřadu, to už bychom chtěli moc. Styďte se vy p...e!

Ing. Milan Kelich - 08.01.2019 09:09

Bez peněz do hospody nelez

Vážení občané!
Svým článkem v lednovém zpravodaji jsem chtěl upozornit na něco, co se mi nelíbí. Jsem rád, že diskuze začala.
Celý článek a následnou reakci "občanů obce" poskytuji.

BEZ PENĚZ DO HOSPODY NELEZ! A S VLASTNÍM JÍDLEM?
Okřídleným příslovím jsem své zamyšlení nad zažitým nešvarem, který by stálo zato pořadateli akcí ve Stádlecké restauraci přehodnotit. Velmi zakořeněný mýtus v myslích mnohých pořadatelů je ten, že hostinský by měl být rád za to, že mu do té hospody na naší akci vůbec někdo přijde. Jakou tím získá tržbu. „A my také chceme ušetřit, vždyť nám ze vstupného musí něco zbýt na další akci“, často pořadatelé argumentují. Proto si pro své setkávání kupují občerstvení jinde a v restauraci si jej nechají pouze naservírovat.
Podívejme se na to však z jiného pohledu. Když si přinesu u Kosíka zakoupené tlačenky (jen pro příklad, může to být cokoli jiného – salámy nebo maso na guláš). Tak je potřebuji nakrájet. Ten kráječ se pak musí umýt. Potřebuji k tomu talíře a příbory, které jsem si s tlačenkou už nepřinesl, i ty se musí umýt. Na tlačenku budu asi chtít ocet, možná cibuli, sůl či pepř. A někdo mi to musí připravit, přinést, odnést a zbytky uklidit. Mezi tím si odskočím na záchod a pokud nejsem čuně, tak za sebou spláchnu, umyji si ruce a utřu si je. Samozřejmě, že jsem si mýdlo ani ručník nepřinesl. Aby se toto vše zaplatilo na pouhé spotřebě, musel bych vypít tak 20 piv a půl lahve kořalky. To dá asi málokdo (mnohdy se usrkávají čajíčky, kafíčka apod.). Vzhledem k velmi příznivým cenám piva, vína a lihovin v naší restauraci je zřejmé, že výše uvedené činnosti
a s tím spojená režie (nesedím tam po tmě a v zimě), jde na vrub hostinského. Jak byste se na toto dívali, kdybyste tím hostinským byli vy?
Z vlastním jídlem se do žádné restaurace prostě nechodí. Nebo když jdete někdo na rodinný oběd, nesete si kus masa na řízek? A u vchodu to pošlete kuchaři s přáním jak byste si přáli úpravu? To kromě čínské restaurace, kde Vám udělají Bobíka, nikde jinde možné není. Kromě toho jsou spolky ze strany městyse finančně i materiálově dostatečně podporovány, aby byly schopné své akce financovat a nemuseli tak šetřit na někom jiném.
Velmi bych si přál, abychom se konečně oprostili od snahy ušetřit za každou cenu, někoho ošulit a uškudlit tak pár drobných. Vidět jen ten „svůj“ zájem. Když chci nějakou službu, buď si ji zaplatím nebo si jí udělám sám ve své klubovně, v pergole na zahradě nebo doma v garáži. Buďme velkorysí, vstřícní, přející. A nemysleme jen na sebe. Ano! Určitě pak bude konečně líp.

Milí občané, ať už jste dva, čtyři nebo opravdu všichni občané našich obcí. Proč čekat až na další zpravodaj, rád se vyjádřím už nyní.
K článkům ve zpravodaji. Pokud někdo zašle příspěvek nebo fotku z jím pořádané akce, případě jde o nějaké shrnutí činnosti, např. práce výboru, uvádíme jméno autora. Kdo sleduje naše zpravodaje pravidelně, jistě si všiml. Ostatní nepodepsané příspěvky jsou moje, protože už nikdo jiný nepřispívá. Stejně tak uvedený článek, za kterým si stojím. Předpokládal jsem, že je to tak nějak zřejmé. Ale máte pravdu, někomu to být jasné nemusí, budeme proto od nynějška uvádět autora pod každým článkem.
K samotné podstatě dotazu. Ano, nějak to bylo dříve. Nějak to fungovalo. V hospodě nebyla kuchyně jako je nyní, dokonce se dle vyjádření pamětníků v hospodě vařit nesmělo. Což dnes také neplatí. Přestaňme, prosím, stále používat argument typu "dříve to bylo tak či onak". Dnes je to prostě tak, jak jsem uvedl. Na prahu nového roku jsem chtěl apelovat na pořadatele, až si budou domlouvat s hostinským občerstvení na své akce, aby si uvědomili i věci uvedené v článku. Pokud se s hostinským domluví, vše je OK.
A jak je to s akcemi pořádaných městysem? Pokud si to dobře vybavuji, kupovali jsem si jinde pouze zákusky (větrníky, věnečky, laskonky apod.).
Snad jsem odpověděl na vše.
M. Kelich.

Kyriánová Pavla - 07.01.2019 08:44

Údržba v zimě

Dobrý den,
bylo by možné v zimě udržovat prostor před autobusovou čekárnou? Sníh sice na náměstí prohrnut je, avšak je nahrnut právě před autobusovou čekárnu. Dnes ráno se z toho stala kluzká vrstva zmrazků, která se bohužel nedá překročit a do čekárny se nedostanete. Já se do čekárny vydala, protože mrholilo, ale rozhodně to není bezpečné. \r\nProsím tedy, aby se prostor před čekárnou udržoval a dalo se bezpečně do čekárny vstoupit. \r\n\r\nKyriánová Pavla \r\n

Samozřejmě. Vstup do čekárny musí být bezpečný. Až zítra pojedete, bude vše OK.
Díky za upozornění.
M.Kelich

Kyriánová Pavla - 04.01.2019 06:18

Vánoční výzdoba

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda příští rok bude vánočně vyzdobena celá Stádlec a pokud ne, tak prosím o informaci podle čeho se vyzdobované části obce vybírají.

Děkuji za odpověď.

Kyriánová Pavla

Dobrý den.
Máme dva druhy vánoční výzdoby.
1) zdobení stromů, ať už smrků svítícím řetězem napájeným z veřejného osvětlení, nebo jiných stromů např. javory ozdobené řetězem na solární baterii.
2) výzdobu na sloupech veřejného osvětlení. Tu máme zapůjčenou. V současné době si půjčujeme dvě sady, vždy po 10 ozdobách. Zde se domnívám, že tento druh ozdob vynikne jen na sloupech, které jsou v řadě za sebou a vytvoří tak souvislou výzdobu. Jejich počet musí odpovídat zapůjčeným ozdobám. V současné době tímto způsobem zdobíme podél hlavní silnice a v ulici kolem moštárny.
S rozšiřováním vánoční výzdoby zatím nepočítáme.
V případě nasvícení stromů by to asi problém nebyl. Musí být v dosahu svítidlo veřejného osvětlení a museli bychom přikoupit řetězy. Stejně tak bychom museli přikoupit řetězy se solární baterií.
Co se týká půjčení další sady ozdob, zde si myslím, že už ji nemáme na co pověsit.
A podle čeho se místa pro zdobení vybírají? Část jsou již uvedl (blízkost sloupu VO, souvislá řada sloupů pro svítící dekory). Zejména se snažíme rozsvítit místa, kde výzdoba vynikne - náměstí, rušné ulice.
Pokud máte návrh na rozšíření vánoční výzdoby, neváhejte a pošlete ho. Uvidíme co se s tím dá udělat.
Díky za zapojení do diskuze a přeji hezké dny.
M. Kelich, starosta

Michal Kosobud - 16.12.2018 18:00

Most dvou řek

Dobrý den, v dokumentu ČT - Toulavá kamera jsem viděl knihu Most dvou řek, kterou v tomto videu ukazoval pan starosta. Je tato kniha někde ke koupi? Děkuji za odpověď

Dobrý den,
několik výtisků je ještě k dispozici. Ozvěte se, domluvíme předání.
Kelich

Jana Vilímová - 11.12.2018 11:02

Oprava odkazu

Omlouvám se za chybný odkaz! Níže oprava.

https://photos.app.goo.gl/WmiNFTLLrtBEexDU6

Děkujeme za poskytnutí fotek z akce.

Jana Vilímová - 11.12.2018 11:01

Mikulášská besídka

Děkujeme všem, kteří přišli v sobotu na dílničky, nadílku a divadlo pro děti. Níže slíbený odkaz na fotky. \r\nhttps://photos.app.goo.gl/WmiNFTLLrtBEexDU6

Kelich - 09.10.2018 11:21

Komunální volby

Hezký den.
Za všechny nově zvolené zastupitele děkuji všem, kteří přišli minulý víkend k volbám. Důvěry si vážíme a budeme se snažit, abychom ji nezklamali.

Kelich - 02.09.2018 19:41

volby 2018

Vážení voliči,
s blížícím se termínem podzimních voleb nabízíme v přiloženém letáku náš volební program.

Obec Stádlec

Kontaktní spojení

Adresa:
Městys Stádlec - Stádlec 150, 391 62

Telefonní spojení:
Starosta: (+420) 380 123 990
Mobil: (+420) 606 300 313
Matrika, pošta - Partener, hřbitov, hlášení rozhlasu: (+420) 380 123 991
Účetní, fakturace, platby: (+420) 380 123 992

E-mail: info@stadlec.eu
IDDS: p43jdxf
IČO: 002 52 930
DIČ: CZ00252930

Případné platby můžete poukázat:
Na účet číslo 4420301/0100 vedený u KB Tábor.

Úřední hodiny

Pondělí a středa
7:30 - 12:00, 12:30 - 17:00
Úterý a čtvrtek
7:30 - 12:00, 12:30 - 16:00
Pátek
7:30 - 12:00

Mapa

Mapa

E-podatelna

Ke kontaktu s úřadem městyse můžete použít nasledující formulář.