Diskuze


* Každý obrázek může mít max. velikost 1 MB a může být ve formátu jpg, png nebo gif.

Michaela Kohoutková - 27.12.2014 18:10

Vánoční výzdoba

Dobrý den. Byla zde vyvolána diskuze o výzdobě vánočního stromku na náměstí ve Stádlci. Pravda, stromek ze začátku nebyl plně ozdoben a na svou výšku mu chybělo ještě pár žároviček. Zastupitelstvo městyse se však postaralo o doplněný příslušných světélek a z chudého stromu se vyklubal krásně vypadající strom, který naplňoval atmosféru Vánoc. Ne však dlouho. Našel se zde člověk (co člověk obluda), kterou pálila tato ozdoba a tak se rozhodl, že vánoční strom jednoduše zničí!!! Podle mého to udělal někdo, kdo sám nikdy nic pořádného nedokázal a neudělal a umí jenom ničit práci ostatních. To je ubožáctví!! Vsadím se, že nemá ani dostatek odvahy dojít za panem starostou a říct: já to byl, protože a protože….
Nejde ani popsat jak jsem naštvaná na lidi co ničí majetek nejen městyse, ale i majetek jiných lidí. Co z toho má, nechápu! A ještě jedna věc mě mrzí. Škoda, že výzdoba, která byla pod vysokým napětím, nepoškodila zdraví autora této zkázy! Aspoň by si dobře pamatoval, že co není jeho, na to se nesahá.
Děkuji a přeji všem klidný zbytek svátků.

starosta - 26.12.2014 15:20

vánoční výzdoba stromu

V pátek 25.12. bylo zjištěno poškození vánoční výzdoby. Někdo přestřihl světelný řetěz na stromu ve Stádlci na náměstí. Nejenže tím vyřadil veřejné osvětlení v části obce, ale nevratně poškodil část této výzdoby. Věc byla předána policii k vyšetření.

Pavel Kocián - 15.12.2014 12:32

Vánoční strom

Vážený pane starosto,
vzhledem k tomu, že jsem velmi často na cestách, shlédl jsem letos již mnoho vánočních stromů. Faktem zůstává, že vánoční strom ve Stádleci tak jak je ozdoben je spíše ,, opičárna´´ .
Kdejaká drogerie má lépe ozdobený stromeček. Argumenty typu, že ozdoby nerostou se stromkem, jaký stromek je v Křídě a podobně jsou určitě neadekvátní a nemají vůbec nic společného s tím jak je ozdobený stromek ve Stádleci.
Jsem rád, že paní Vilímová toto téma otevřeně diskutuje, neboť o tomto ostudném stavu tady hovoří spousta obyvatel zcela veřejně.
Kritika je snadná, ale nabízím i já jedno řešení.
Zastupitelstvo velkoryse odpustilo poplatky nám všem / popelnice/, proto by nebylo na škodu zkusit oslovit místní obyvatele a nechat si na nové vánoční ozdoby přispět. Jednou z možností je použití místního rozhlasu. V každém případě pokud se bude nějaká sbírka konat, rád přispěji startovné 1.000,- Kč.
Stále věřím, že naše obec může být do vánoc vyzdobena tak, abychom na ni mohli být všichni pyšní.
P. Kocián

Dobrý den,
požádal jsem firmu, která zdobení stromů v našich obcích provádí, aby opravila výzdobu stromu ve Stádlci. Bylo přislíbeno, že do pátečního setkání na náměstí výzdobu opraví, aby nebudila takové pohoršení.
Na příští rok se budeme snažit, aby se toto Faux pas již neopakovalo.
Kelich

Jana Vilímová - 04.12.2014 18:59

Vánoční výzdoba

Děkuji za vysvětlení a pokud mohu říci svůj názor, tak si myslím, že je daleko lepší, hezčí a nakonec i více reprezentativní mít na náměstí krásně ozdobený stromek než vynakládat prostředky na osvětlení hlavní silnice. Vločky jsou sice krásné, ale strom je na náměstí v centru obce a probíhá u něho třeba tradiční setkání organizované seniory. Hezký večer a ještě jednou díky. Škoda, že tady neprobíhá více diskuzí týkajících se dění v obci... Jana

Jana Vilímová - 04.12.2014 18:54

Seniorské odpoledne

Děkuji za odpovědi, chápu a úplně mi stačí...

Milan Kelich - 04.12.2014 14:38

školství ve Stádlci

Stádlecká škola nabízí nadstandardní zázemí!
Máte pocit že Vaše dítko by mohlo mít lepší studijní výsledky jen kdyby se mu učitelé více věnovali, více na něho dohlíželi a tím mu znemožnili splynout s davem v početné třídě? Nebo naopak je Vaše dítě ve škole brzděno a usměrňováno, aby nepředhonilo ostatní? Chcete-li pro své školáky individuální přístup, zázemí rodinné školy prosté od šikany, stresů a jiných nežádoucích vlivů? Právě pro Vás je naše škola jako dělaná. Přijďte se podívat do naší školy, nebo navštivte její webové stránky http://zsmsstadlec.webnode.cz! V případě, že škola dosáhne počtu deseti žáků, mohou rodiče těchto dětí počítat s nadstandardní finanční podporou (např. v podobě úhrady nákladů na stravování dětí ve škole, vybavení pomůckami, příspěvkem na dopravu dítěte do školy apod).
V případě zájmu větší skupiny rodičů, a za podmínky vzniku větší skupiny dětí v ročníku, se budeme snažit vyhovět konkrétním požadavkům rodičů, které jiné školy nejsou schopny nebo ochotny zajistit (např. výuka v cizím jazyce apod.) Neváhejte a kontaktujte buď ředitele školy nebo přímo zřizovatele (městys Stádlec). Zápis do prvního ročníku naší školy bude vyhlášen na 15. ledna 2015.
Nenechme zaniknout instituci s tradicí a nezastupitelným místem v životě obce. Byl by to krok zpět a v konečném důsledku tím ztratíme všichni.

Jana Vilímová - 03.12.2014 22:26

Vánoční výzdoba

Dobrý den ještě jednou, omlouvám se, že zde dnes budu za kritika, ale není letošní osvětlení stromu ve Stádlci na náměstí spíše pro ostudu než předvánoční výzdobou?
Krásný advent všem... Jana

Ahoj Jani, hezký den všem. Vánoční výzdoba. Dvě slova, která každý chápe různě. Jaká byla výzdoba v našich obcích v minulých letech? Ve Slavňovicích živý stromek není, každoročně se řeže nový. Jeden rok byla výzdoba zničena. Staré Sedlo se nezdobí, nebyl žádný strom. Nyní čekáme, až vyroste stromek, který jsme tam letos vysadili. Křída a Stádlec má živý strom, který již "vyrostl" ze svých ozdob. Bohužel se řetězy neprodlužují spolu se stromkem. Ve Stádlci ještě navíc v posledních málo letech přibyla výzdoba na sloupech veřejného osvětlení u hlavní silnice. Jaký je závěr? Investovat více do vánoční výzdoby? Do jaké? Jak chceme mít obce ozdobené? Neserve nám to zase někdo? Jistě otázky k zamyšlení. Zatím je však nikdo nepoložil. Proto zdobíme tím co máme a jak to vyjde.

Jana Vilímová - 03.12.2014 22:21

Seniorské odpoledne

Dobrý den, nemám zde trvalý pobyt, ale přesto mi nedá otevřít toto téma k diskuzi. Tradiční seniorské posezení je v naší obci již dlouholetou tradicí. Nic proti němu nemám, naopak. Co je ale další letitou tradicí je na tomto odpoledni vystoupení žáků zdejší školy. Zajímá mne proč děti nevystupovaly. Škola se zde udržuje za každou cenu a když pak je příležitost kde mohou děti potešit své babičky, prababičky a sousedy, tak se tak z nějakého důvodu neděje. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Vystoupení školy na program seniorského odpoledne nebylo zařazeno z několika důvodů:
- v základní škole jsou 2 z 5 žáků prvňáčci, čili nové děti, které se v minulých letech na této akci se svými spolužáky nepodílely a i celkový počet dětí umožňuje jen obtížně něco nastudovat;
- v mateřské školce jsou děti různého věku (předškoláci, ale i výrazně mladší) což je také dosti limitující. Proto jsem po dohodě s ředitelem od vystoupení dětí ustoupili;
- dalším důvodem je i jiný program setkání - více hudby a méně slova. Dle ohlasů byl tento scénář přijat velmi příznivě;
- a konečně zde byl i jistý kalkul (jasně jsem ho řekl ve svém úvodním slově). Pokud dojde ke zrušení školy, což začíná být velmi reálné, budou nám vystoupení žáků naší školy scházet natrvalo. Babičky a prababičky se pak budou muset jezdit dívat na svá vnoučata tam, kam je jejich rodiče posílají do školy. Snad si všichni uvědomili, co Stádlec ztrácí (bohužel si ale myslím, že nikoliv).

Jiří a Jitka Chemišincovi. - 17.10.2014 11:54

Hřbitov

Vážený pane starosto, staráme se o hrob našich předků na hřbitově ve Stádlci. Při naší návštěvě hřbitova jsme byli velice mile překvapeni, jak je krásně vše opraveno, kříž už nehrozí spadnutím, nový vhod,... celkově hřbitov je opravdu důstojným místem odpočinku. Moji předci by vás určitě velmi pochválili, protože Stádlec milovali a pro jeho rozkvět také velmi usilovně pracovali. Protože to oni už udělat nemůžou, tak vás velmi chválíme my živí!!! Srdečně Vás zdravíme a přejeme mnoho zdraví a sil.

Děkuji za slova uznání, která vždy potěší.
Ing. Milan Kelich - starosta

Karel Klasna - 07.07.2014 11:31

Zhodnocení volebního období

Vážený pane starosto a celé zastupitelstvo.

Milí přátelé a kamarádi. Pomalu se blíží konec volebního období, proto mi dovolte vzpomenout na dění za uplynulé čtyři roky. Ne vždy je jednoduché s něčím začínat a dělat věci poprvé. Mnozí z nás jsme nebyli vždy se všemi akcemi spokojeni. Zbytečně se neříká, že není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. S odstupem času se názory lidí mohou měnit. Já spíše kritik, musím pozměnit svůj názor. Nebudu vyjmenovávat jednotlivé akce, ty povedené či méně. Je dobré si vzpomenout, co vše pan starosta a zastupitelé za čtyři roky dokázali, není toho málo. Hlavně akce, v přilehlých obcích. Jenom ve Křídě patří poděkování paní Bc. Janě Nové, která dokázala jít všem příkladem i při ne zrovna lehké fyzické práci. Přesvědčila mnohé, které jí mohli a hlavně chtěli pomoci. O zkulturnění volební místnosti, se mluvilo dlouhá léta, až zásluhou p. Nové došlo k rekonstrukci a vše bylo dotaženo ke zdárnému konci. Nikdo dříve za Křídu a její zvelebení tak neusiloval. Nelze zapomenout na p. ing. Kosobuda, který si dal nemalou práci k sehnání staré kroniky společně s p. starostou nechali udělat pamětní desku padlým v 1. světové válce. Díky. Věřím, že i v jiných obcích jsou lidé, kterým není lhostejná historie místa, kde žijí. Tento příspěvek nemá vyznít jako předvolební agitace, neuškodí když se však zamyslíme, koho budeme volit.


Vážený pane Klasno.
Děkuji Vám za zprávu, ve které se ohlížíte za naším pomalu končícím mandátem. Naprosto s Vámi souhlasím a oceňuji, jak jste přesně vystihl podstatu. Činnost zastupitelstva je nutno hodnotit celkově, v kontextu dalších faktorů, které často nejsme schopni ovlivnit. Důležité je, aby na konci bylo něco vidět a abychom se my, co jsme za veřejný prostor odpovědní, nemuseli před občany a také sami před sebou stydět.
Mnohdy nešlo vše hladce, vyskytovaly se různé obtíže, prodlužovaly se termíny a i mě se zdálo, že jdou věci pomalu a těžkopádně. Ani já nejsem se vším spokojen, ale chybami se člověk učí.
Ale dnes, když projíždím obcí Křídou, těší mě, že už tam není rozbitý chodník ze kterého prorůstala tráva vysoká téměř po kolena. I z důstojného zázemí pro volební komisi
a knihovnu mám radost. Ještě až bude WC u hasičské zbrojnice a opravené břehy kolem nádrže, budu mít z křidské návsi ještě lepší pocit. Podobné je to i v našich ostatních obcích.
Je dobře, že jsou lidé jako jste Vy, kteří se nebojí vyjádřit názor na cokoliv, i třeba kritický, a není jim jedno co se kolem nich děje. Nám, voleným zástupcům to napomáhá k „udržení bdělosti“, abychom nepodlehli tomu, že vše co vymyslíme je dokonalé a nemá chybu.
Pane Klasno, přeji Vám hodně zdraví a spokojenosti do dalších let a podpoříte-li nás v blížících se volbách, budu jen rád.
Ing. Milan Kelich, starosta

starosta - 16.04.2014 10:32

chodník k náměstí

Rád bych veřejně objasnil motivy, které vedly k rozhodnutí vybudovat chodník v zatáčce směrem k náměstí. V první řadě šlo o odstranění krizového místa v zatáčce, kde neměli chodci kam ustoupit autu, které se řítilo do Stádlce. Při diskuzi nad realizací této akce převládl mezi zastupiteli názor, že by se měl chodník prodloužit i na pozemek před bytovkou. Toto jsem osobně přivítal proto, že dojde k odstranění další ostudy, za kterou jsem považoval již nefunkční oplocení a přerostlé túje, které zasahovaly do el. vedení. Oslovil jsem také majitele (celkem 4) navazujícího pozemku a informoval je o stavbě chodníku. Výsledkem je projevená vůle majitelů odprodat nebo směnit tento pozemek tak, aby mohl být chodník dokončen v celé délce. Při úvahách, zda chodník realizovat až po odkoupení nebo směně pozemku anebo jej dělat po částech zvítězilo rozhodnutí dělat chodník po částech. Pokud bychom chtěli chodník dělat celý, mohlo by to trvat i několik příštích let. Vzhledem k již výše uvedenému (bezpečnost chodců a zlepšení vzhledu obce) a cílům, které jsou plánovány na příští roky jsem rád, že zatím budeme mít alespoň část chodníku.

Irena Hrušková - 29.03.2014 09:51

IV.ples

Děkuju, travesti show se mi líbila.

Irena Hrušková - 18.03.2014 21:48

IV.ples

Travesti

Děkuji paní Hruškové za upozornění na chybu ve slově "Travesti". To "W" jsem hned opravil.
I přes toto mé pochybení doufám, že se Vám paní Hrušková ples líbil.

starosta - 11.07.2013 08:52

Stádlecká hospoda

Opakovaně se na mne obracejí občané s výtkou, že obec koupila hospodu a ta je nyní více zavřená než otevřená. Chtěl bych k tomuto tématu uvést následující:
- obec koupila hospodu především z důvodu, aby měla zajištěný sál pro konání společenských setkávání občanů (setkání se seniory, plesy a bály, zábavy, akce pro děti - karnevaly apod.)
- ujišťuji však občany, že při jednání o nájmu hospody, po uplynutí stávající nájemní smlouvy, bude i otázka otevírací doby brána na zřetel.

Osobně si však myslím, že občané i přes zavřenou hospodu mají možnost využít k posezení u piva kiosek na náměstí.

starosta - 29.05.2013 15:22

kolumbárium

Otvírám další téma k diskuzi. Byl by ze strany občanů zájem o uložení uren do kolumbária? Koĺumbárium by bylo umístěno na betonové desce na hřbitově (co na ní stával kontejner na odpad). Přibližnou vizualizaci neleznete na níže uvedeném odkazu:

http://www.stadlec.eu/fck_userfiles/file/diskuze/KOLUMBARIUM.pdf

starosta - 29.05.2013 15:12

venkovní fitness hřiště

Předkládám návrh do diskuze. Jedná se o to, zda by stálo za úvahu pořídit venkovní fitness hřiště. Hřiště může sloužit všem věkovým kategoriím (mládeži i seniorům). Vhodný prostor je např. na louce za školou ve Stádlci. O jaké stroje se jedná a jak vypadají zjistíte po otevření níže uvedeného odkazu.

http://www.stadlec.eu/fck_userfiles/file/diskuze/FITKO%20VENKOVNI.pdf

Na základě dotazů, proč došlo ke změně lokality pro umístění posilovacích strojů uvádím následující: umístění právě ve Stromovce bylo zvoleno proto, že bychom rádi v tomto prostoru podpořili přirozené centrum obce, které bude umožňovat setkávání a vyžití občanů všech věkových kategorií. V určité míře k tomu dochází již nyní, protože zde jsou lavičky, pingpongový stůl, prvek „chobotnice“ a celé léto stánek s občerstvením. Doba, kdy byl ve Stromovce parket a každý víkend zde byla zábava, se už nevrátí, ale představa o Stromovce, jako živého parku, který nabízí možnosti setkávání, relaxace a „vyblbnutí“ není nereálná. Proto byla Stromovka vybrána pro navrhované venkovní fitness, které bude složeno ze 6 strojů, které jsou určeny pro všechny generace. Stroje zabezpečí posilování všech svalových partií a jejich uživatel pracuje pouze s vahou vlastního těla. Proto je toto zařízení vhodné jak pro děti tak seniory, protože nehrozí úrazy způsobené nadměrnou zátěží. V současné době ve Stádlci podobné prvky chybí. Pevně věřím, že se po čase ukáže, že toto rozhodnutí bylo správné. Pokud by tomu tak nebylo, stroje se dají demontovat a umístit jinam.
Milan Kelich, starosta

Miloslava Hejná - 29.03.2013 16:49

Diskuze

Vážený pane starosto,ještě jednou se vracím k naší diskuzi na webových stránkách k zasedání zastupitelstva dne 28.2.2013,kde byla konstatována a zapsána v zápise stížnost na moji osobu a práci v MS.Diskuzi jsem otevřela hlavně z důvodů,že zápis je značně nekonkrétní,není uvedeno na co a kdo si stěžoval.Domnívám se,že pokud se zastupitelstvo městyse zabývalo touto záležitostí a tato skutečnost byla uvedena v oficiálním zápise,nejednalo se o nepodstatnou věc,a proto jsem Vás požádala o konkretizování předmětu stížnosti a sdělení jména stěžovatele a to i proto,abych se dalších potenciálních chyb mohla v budoucnu vyvarovat.Toto se však z Vaší strany nestalo,nestalo se tak ani ze strany mého přímého nadřízeného ředitele školy p.Doležala(tuto záležitost jsem se dozvěděla až ze zápisu) Zákonitě tak nabývám dojmu,zda nebyla celá kauza účelově vymyšlena za účelem znevážení mé osoby v očích veřejnosti.Domnívám se,že jakékoliv stížnosti rodičů na práci školy by měly být nejprve projednány na úrovni vedení školy,měly by být vyslechnuty obě strany sporu a teprve poté v závislosti na stupni závažnosti řešeny na vyšších stupních např.na zastupitelstvu obce.V situaci,kdy není znám předmět stížnosti a ani osoba stěžovatele se tak jedná o naprosto jednostranný pohled na věc značně znevýhodňující moji osobu jako pedagogické pracovnice školy.Žádám Vás znovu proto,abyste uvedl předmět stížnosti a osobu stěžovatele,abych se i já mohla k celé záležitosti vyjádřit.S pozdravem M.Hejná,učitelka MŚ

Vážená paní Hejná,
Vše podstatné jsem již sdělil v minulé odpovědi.
S pozdravem Kelich

Miloslava Hejná - 20.03.2013 20:43

Reakce na 16. zápis z jednání zastupitelstva

Vážený pane starosto,
Reaguji na Zápis č. 16 ze 16. zasedání zastupitelstva městyse Stádlec, konaného dne 28.2.2013 ve Stádlci.
Pan Ing. Pavel Doubek (zapisovatel) zde uvádí, že byly zaznamenány stížnosti na personál školy, konkrétně na pí. učitelku Hejnou. Tímto žádám o bližší specifikaci této stížnosti. Tedy na co se vztahovala, resp. na jakou činnost a kdo tuto stížnost vyjádřil. To, co je uváděno je anonymní stížnost vedená proti mé osobě. Osobně toto považuji za šíření lživých pomluv a urážku osobnosti! (zvažuji podání trestního oznámení za šíření poplašných a lživých zpráv.)
Na vašich webových stránkách často odpovídáte diskutujím, že cituji: " Jednou bylo stanoveno, že anonymní příspěvky budou smazány!" Platí toto snad jen pro někoho? Na svoji obhajobu, a dá se říci i očištění svého jména bych ráda uvedla, že se svou práci snažím vykonávat s nejlepším svědomím a vědomím. Lidem, kteří se snaží mne takto urážet a přitom se bojí zveřejnění svého jména (....nebo snad nikdo toto jméno nezná?), podle mého názoru, nepřísluší takto kritizovat!
Není mým zvykem se tímto způsobem veřejně zviditelňovat, přesto si myslím, že se v naší mateřské škole děje tolik kladných a radostných událostí, které jsou bohužel jaksi opomíjeny! Škoda...
Žádám Vás tímto, pane starosto, o přehodnocení zápisu a očekávám očištění svého jména formou veřejné omluvy.

Děkuji a přeji krásné jarní dny všem

Miloslava Hejná, učitelka MŠ

Vážená paní Hejná, ve Vámi zmiňovaném zápise (celý zápis k dispozici v záložce "Zápisy z jednání zastupitelstva" )je uvedeno, že stížnosti na Vás zaznamenal starosta. To, co je v zápise uvedeno, je pouhé konstatování, že k takové skutečnosti došlo (a to je skutečně tak, neboť se za mnou dostavila jedna z maminek, která si na Vás a Vaši práci stěžovala. Prý toto bylo řešeno i na úrovni ředitele školy). Nevidím v tom žádné Vaše pomlouvání či dehonestaci Vaší osoby. V mém konstatování, které je uvedeno v zápise, jsem se Vás také v podstatě zastal tím, že jsem řekl, že pracovněprávní vztahy nelze řešit na základě osobních sympatií či antipatií. Snažil jsem se zamezit dalšímu "žalování" ze strany rodičů na kohokoliv ze školy tím, že jsem uvedl to, co bylo obsahem mého vystoupení na zastupitelstvu a je uvedeno v zápise č. 16. Nebudu se na tomto místě ve věci dále vyjadřovat. K Vaší žádosti pouze uvedu, že zápis se přehodnocovat nebude. Co se týká omluvy, tak nevím za co bych se měl omlouvat. Podání trestního oznámení je na Vašem rozhodnutí a uvážení.
I Vám krásné dny.
Ing. Milan Kelich, starosta

Pavla Kyriánová - 08.01.2013 15:50

Posilovna

Dobrý den,

chtěla bych se informovat ohledně posilovny.

Zajímala by mě cena vstupu a zda je možné si zapsat dvě hodiny cvičení po sobě jdoucích. Dále bych se chtěla zeptat, zde je možné si cvičení přijít zapsat osobně v úředních hodinách.

Děkuji za odpověď.

Za vstup do posilovny se naplatí. Osobně samozřejmě přijít můžete a cvičit můžete jak dlouho budete chtít (s ohledem na ostatní zájemce o cvičení).

M.Čížková - 08.01.2013 14:43

posilovna

Moooc děkuji za info o zprovoznění posilovny.Jen prosím o info k objednávání.Stačí doplnit do rozvrhu čas a odeslat vám?

Dobrý den,
bohužel formulář není interaktivní, takže asi nebude možné jej vyplnit a odeslat. Pokud jste sama, musíte se přiřadit k nějaké skupině, nebo být alespoň dvě (z bezpečnostních důvodů). Pošlete mi e-mail nebo SMS kdy chcete chodit cvičit.

Obec Stádlec

Kontaktní spojení

Adresa:
Městys Stádlec - Stádlec 150, 391 62

Telefonní spojení:
Starosta: (+420) 380 123 990
Mobil: (+420) 606 300 313
Matrika, pošta - Partener, hřbitov, hlášení rozhlasu: (+420) 380 123 991
Účetní, fakturace, platby: (+420) 380 123 992

E-mail: info@stadlec.eu
IDDS: p43jdxf
IČO: 002 52 930
DIČ: CZ00252930

Případné platby můžete poukázat:
Na účet číslo 4420301/0100 vedený u KB Tábor.

Úřední hodiny

Pondělí a středa
7:30 - 12:00, 12:30 - 17:00
Úterý a čtvrtek
7:30 - 12:00, 12:30 - 16:00
Pátek
7:30 - 12:00

Mapa

Mapa

E-podatelna

Ke kontaktu s úřadem městyse můžete použít nasledující formulář.