Diskuze


* Každý obrázek může mít max. velikost 1 MB a může být ve formátu jpg, png nebo gif.

Marie Čížková - 07.11.2012 14:57

fitko

Také bych ráda věděla ,kdy bude fitko k dispozici občanům.

Fitko bude k dispozici hned po vybavení zařízením. Čili v lednu příštího roku.

Marie Čížková - 07.11.2012 14:53

ODPADY

Kolik doplácí obec na odpady?Poctivě separujeme odpad,ale mám mnohdy problém něco narvat do přeplněných popelnic,co s tím?

Skutečné náklady za rok 2011 na sběr a svoz netříděného komunálního odpadu činily: 595.839,-Kč. Na poplatcích bylo vybráno 162.000,-Kč. Rozdíl 433.839,-Kč doplácí obec.
Je dobře, že separujete. Nádob na tříděný odpad je po Stádlci dostatek. Pokud je některá z nich plná ještě před pravidelným svozem, stačí mi poslat zprávu a okamžitě objednám její vyvezení.
starosta

Marie Čížková - 07.11.2012 14:19

poplatek za psa

Místo poplatků za psy,jejichž smysl mi uniká zvláště pak na vesnici,by bylo lepší od každého vybírat menší poplatky na úklid obce,a podobné užitečnosti.

Dobrý den, děkuji za názor. Také si myslím, že vybírat od jedné skupiny občanů peníze (v tomto případě od majitelů psů) není zcela fér. Zpoplatnění by měli být všichni nebo nikdo. Na příštím zasedání zastupitelstva budu navrhovat zrušení tohoto poplatku.
Současně budu navrhovat menší navýšení poplatku za odpady (cca. o 150,- ). Odpady produkujeme všichni. Současných 250,-Kč je opravdu velmi málo.
M.Kelich

starosta - 30.10.2012 15:23

poplatek za psa

Vážení spoluobčané, myslíte si, že poplatek za psa má smysl? Vede k regulaci počtu psů? Není diskriminační? Měl by se zachovat? Co si o tom myslíte?

Starosta - 16.08.2012 16:46

diskusní příspěvek

děkuji za podporu a slova uznání, opravdu mě moc potěšila, ale jednou bylo stanoveno, že anonymní příspěvky budou smazány, smazal jsem proto i ten Váš. Pokud se chcete diskuse dále účastnit, nemůžete se podepsat "Spokojený občan a spol." (přestože je jasné, že narážíte na jméno u přispěvku níže uvedeného). Problém stádleckého hřbitova se řeší a věřím, že v brzké době bude vyřešen ku spokojenosti všech občanů (nebo alespoň většiny).

Kosobud Pavel - 14.08.2012 21:20

reakce

Dobrý den všem, já se za svůj názor nestydím a opravdu nechápu co pořád všichni máte, rád bych věděl, kdo z vás by to chtěl dělat a hlavně dělal lépe. Myslím, že se s novým zastupitelstvem, včetně starosty hodně změnilo k lepšímu. Plně ho podporuji a schovávat se za anonymy mi přijde zbabělé.

Děkuji za vyjádření a slova uznání.
Souhlasím s Pavlem, že komentátorů a glosátorů se najde hodně, ale odvahu převzít odpovědnost najde málokdo. Uvidíme za dva roky, kdy budou opět volby do zastupitelstev, zda pan Občan (nebo pan Jan Kos, až bude v některé z našich obcích přihlášen k trvalému pobytu, protože doposud tomu tak není) bude schopen předstoupit s nějakým programem a ukázat nám, jak na to, abychom byli všichni spokojení.

Jan KOS - 14.08.2012 13:00

hlavně se nepodělat

Koukám kámo že se posíráš z otázek nějaké bábovky ráno okolo 9 jsem tu čet v celku věcný dotaz a tet´ nic chápu je lepší mazat než si pracně něco vymýšlet aby tomu aspoń někdo uvěřil ale jsou to otázky mnoha lidí kteří musí ještě ve 4 hodiny kdyš děláte ty obecní schúze makat což nejni v dnešní době nic zvláštního

Ahoj kámo, jasně jsem řekl, že anonymní příspěvky budou smazány.
Máš pravdu v tom, že hloupost vysmrkneš ani nevíš, ale odpověď na ni, pokud chceš aby k něčemu byla, dá práci formulovat. Je jasné, že ty, kteří jsou přesvědčeni o své "pravdě", jen tak něco nepřesvědčí. Budou stále prudit, znechucovat, urážet a schovávat se za pseudonymy či smyšlená jména.
Zpravidla svolávám zasedání zastupitelstva na 17:00 hodin. Vzhledem k tomu, že trvá min. 2 hodiny, končí zhruba po 19:00. Proto pozdější začátek nepředpokládám.

Pan Občan a spol - 09.08.2012 15:05

Upřesnění nejasností

Pane starostö je zvláštní, že píšete, že místa ve škole neobsazujete vy, ale ředitel školy. Když se podívám na obsazení místa kuchařky tak je tam kontakt na vás a s ředitelem školy to nemá nic společného. Stejně tak jsem tam nenašla žádné výběrové řízení na místo, které v současné době zastává Pani Kovaříková a nebo vaše přítelkyně. Pokud se špatně dívám tak se omlouvám, ale mám pocit, že se dívám velice dobře přeji krásný den a děkuji za odpověd

Vážená anonymní tazalelko, ačkoli není povinností reagovat na anonymní podněty, rád uvedu vše na pravou míru:
- na základě pokynů z krajského úřadu vypisoval na místo kuchařky v ZŠ&MŠ výběrové řízení zřizovatel (Městys Stádlec) protože toto místo vzniká až od 1.9.2012, tedy až se vznikem nového subjektu. Je tedy logické, že vyhlášení konkurzu na toto místo nemohl vyhlašovat ředitel školy. Nicméně platí to, že z přihlášených uchazečů na toto místo si vybíral právě budoucí ředitel škol, a to podle hledisek zveřejněných v konkursním oznámení (vzdělání, praxe, předložení požadovaných dokladů).
- paní Kovaříková pracuje ve škole už delší dobu (tuším že od dubna 2011) a přijímala ji současná ředitelka školy. Paní Kovaříková je v tuto dobu již více než rok řádným zaměstnancem ZŠ. Jakým způsobem byla vybrána nevím, toto bylo plně v kompetenci ředitelky ZŠ.

Co se týče Mgr. Krškové, tato pracuje jako účetní na dohodu o provedení práce na dobu určitou. Agendu převzala po paní Vančurové, která dohodu vypověděla téměř ze dne na den. Pokud si vážená tazatelko myslíte, že jste tuto práci schopna vykonávat v lepší kvalitě a levněji, není nic jednoduššího, než se koncem roku přihlásit na úřadu městyse s příslušnými doklady o vzdělání v oboru a od příštího roku agendu převzít.
Odpověděl jsem Vám poctivě podle pravdy, ale přesto věřím, že Vás moje odpověď neuspokojí, neboť jste přesvědčena o tom, že se děje něco špatného. Jsem připraven seriózně diskutovat o všem, a pokud je to možné tak s konkrétním tazatelem. Schovávat se za pseudonym považuji za zbabělé.

Mým krédem je vystupovat otevřeně a jednat na rovinu. Za to vyžaduji od tazatelů alespoň základní slušnost, za kterou považuji se podepsat pod dotaz, názor či připomínku. Napříště budou anonymní dotazy či připomínky smazány.

Také přeji krásný den. Starosta

Starosta - 08.08.2012 15:34

Pracovní místa

Objevil se dotaz, bohužel anonymní a ne zcela korektní ohledně pracovního místa ve škole.
V prvé řadě je nutno vědět, že místa ve škole neobsazuje starosta, ale ředitel školy. Dále ve škole místo volné není, nebo o tom alespoň nevím. Na besedě s ředitelem školy 1.8. vyplynulo, že naopak bude nutné někoho propustit. Co se týká zveřejňování pracovních nabídek u Městyse Stádlec, vše se děje formou výběrových řízení. Jejich znění naleznete v archivu úřední desky na tomto webu.

Jana Vilímová - 13.03.2012 18:17

Masopust II.

Dobrý den, na stránkách DC Lokomotiva Stádlec přidány další fotky z Masopustu....
http://lokomotiva.vilim.eu/fotky/2012_masopust_st_dlec_m_a.html

Jana Vilímová - 06.03.2012 20:04

Masopust 2012

Dobrý den,
velké množství fotek z letošního Masopustu naleznete ve fotogalerii na stránkách DC Lokomotiva Stádlec.
http://lokomotiva.vilim.eu/fotky/2012_masopust_st_dlec.html
Jana Vilímová

Jana Vilímová - 22.12.2011 17:32

PF 2012

Dobrý den, za DC Lokomotiva Stádlec si dovoluji tímto poděkovat za podporu a popřát všem krásné a spokojené vánoce a v Novém roce hodně zdraru, úspěchů a zdraví...

naše PF najdete ze:
http://lokomotiva.vilim.eu/PF2012.pdf

Děkujem za velmi podařené PF.
Jménem zastupitelstva městyse, zaměstnanců úřadu a jménem svým přeji všem členům šipkařského klubu DC Lokomotiva hodně zdraví, pevnou ruku a bystré oko v šipkařské sezoně 2012.
Milan Kelich

Lucie Boušková - 02.09.2011 16:43

Škola

Dobrý den ,
Letos jsme si pyšně vedly nejmladšího syna poprvé do naší Stádlecké školy. Vedla jsem syna s vědomím ,že je v nejlepších rukou našich učitelek a pod spravedlivým dohledem paní ředitelky.
Vůbec se mi nelíbí kampaň , která se vede proti p.ředitelce a dle mého názoru je nespravedlivá a hlavně neférová.
Je moc smutné , že do problematiky naší školy strkají nos lidé ,kteří nikdy své děti v Stádlecké škole neměli nebo své děti zapsali v Opařanech. Proč je vypsané výběrové řízení na místo p.ředitelky ?
Jaký je důvod pro odvolání člověka s tak letitou praxí ?

Vážená paní Boušková,
velice Vám děkuji za Váš zájem a ochotu veřejně se vyjádřit k problému, který Vám dělá starosti. Vašeho postoje a osobní statečnosti si nesmírně vážím. Nyní k Vašemu příspěvku.
Vůbec netuším o jaké kampani proti současnému vedení školy hovoříte. Potřebu vyhlášení komkursu na ředitele/ředitelku školy si vyžádala skutečnost zřizování nové organizace. Jak jistě víte, zastupitelstvo na svém 4. zasedání 2.3.2011 rozhodlo o sloučení základní a mateřské školy v jeden subjekt (tak, jak je to v obvyklé u zařízení podobného typu). Protože se jedná o nový subjekt, musí být funkce ředitele obsazena konkursem, do kterého se může přihlásit i současní ředitelka.
Tímto odpovídám na Váš dotaz proč konkurs. Na Váš druhý dotaz, jaký je důvod odvolání ředitelky jsem v podstatě také odpověděl. Snad jen dodávám to, že ředitelka nebyla odvolaná, ale organizace, kterou řídí, zanikne.
Důvodem, který vedl zastupitelstvo k rozhodnutí zřídit nový subjekt (sloučit ZŠ a MŠ) byl mj. ten, aby do Stádlecké školy hrdě vedlo své ditko mnohem více rodičů, než tomu bylo v minulých letech (letos nastoupili do první třídy pouze tři žáci).
Vážená paní Boušková, budete-li mít zájem získat informace o vedení školy i z odborného hlediska, poskytnu Vám inspekční zprávy, které zpracovala Česká školní inspekce na základě kontrol naší školy v dubnu a červnu tohoto roku.
Závěrem se důrazně ohrazuji proti Vaší poznámce o "strkání nosů". Zřizovatelem Základní školy je městys Stádlec. Provoz školy stojí nemalé prostředky a je povinností zřizovatele dohlížet na to, aby jím zřizovaná organizace byla efektivní a prostředky do ní vkládané, byly účelně využívány. Proto již zmiňované slučování ZŠ a MŠ.
Ing. Milan Kelich - starosta

starosta - 26.08.2011 11:55

směna lesů

Vážení spoluobčané, jak jistě víte, řešíme případnou směnu pozemků městyse Stádlec za pozemek, na kterém jsou postaveny kabiny Sokola Stádlec. Pokud se chcete k tomuto tématu vyjádřit, napsat svůj názor nebo navrhnout řešení, neváhejte a vyslovte se.
Ve složce "Samospráva městyse/prodej majetku" jsou zveřejněny doručené petice občanů v souvislosti se zamýšlenou směnou lesních pozemků.

Jana Říhová - 18.03.2011 07:43

Masopust

Zdravím všechny, kteří mají zájem si prohlédnou fotky z masopustu. Zde je na ně odkaz. Jsou v plné velikosti. http://stadlec.vilim.eu/2011_masopust/
S přáním hezkého dne J.Ř.

Bc. Petra Kratochvílová - 17.02.2011 22:06

webové stránky

Dobrý den,
webové stránky jsou moc hezké, jen mi tu chybí něco k historii obce a památkám. Chtěla bych se zeptat, kde bude možné hlasovat o obecním znaku. Děkuji
PK

Něco o historii obce je v odkazu na úvodní stránce. Něco podobného se budu snažit zpracovat i o osadách. Bohužel pramenů je málo. Na památkách se pracuje. K hlasování o symbolech na webu jsme nepřistoupili, neboť většina starších občanů nemá možnost připojení. Lze se obrátit na zastupitele ve Vaší osadě, číslo s Vámi preferovanou variantou vhodit do schránky na OÚ nebo poslat e-mailem.
Děkuji za Váš zájem.
Kelich

Jana Říhová - 13.02.2011 15:45

Webové stránky

Dobrý den,
i já bych ráda pochválila nové stránky obce a za šipkařský klub poděkovala za zveřejnění. Na stránkách DC Lokomotiva Stádlec jsme přidali odkaz na obecní stránky. (v sekci podporují nás). Děkuji a přeji hezký den. J.Ř.

Lenka Kyriánová - 11.02.2011 14:48

Webové stránky

Dobrý den,

ráda bych pochválila inovaci webových stránek obce. Vypadají velmi moderně a hlavně přehledně, což je v dnešním světě internetové komunikace velmi podstatné :-)

S poděkováním a přáním pěkného dne Lenka

Kelich Milan - 06.02.2011 09:36

Slovo na úvod

Vážení spoluobčané.
Jedním z volebních témat sdružení Šance pro změnu bylo i zlepšení komunikace mezi občany obce a jejich zastupiteli. Jednu z možností, jak tuto komunikaci zkvalitnit, Vám nabízíme prostřednictvím tohoto fóra. Zde má každý možnost obrátit se na zastupitelstvo s jakýmkoli námětem, dotazem popř. požadavkem.
Vážení spoluobčané, budeme velice rádi, pokud budete i touto cestou vyjadřovat své názory a postoje k činnosti zastupitelstva a Obecního úřadu.
Ing. Milan Kelich, starosta obce.

Obec Stádlec

Kontaktní spojení

Adresa:
Městys Stádlec - Stádlec 150, 391 62

Telefonní spojení:
Starosta: (+420) 380 123 990
Mobil: (+420) 606 300 313
Matrika, pošta - Partener, hřbitov, hlášení rozhlasu: (+420) 380 123 991
Účetní, fakturace, platby: (+420) 380 123 992

E-mail: info@stadlec.eu
IDDS: p43jdxf
IČO: 002 52 930
DIČ: CZ00252930

Případné platby můžete poukázat:
Na účet číslo 4420301/0100 vedený u KB Tábor.

Úřední hodiny

Pondělí a středa
7:30 - 12:00, 12:30 - 17:00
Úterý a čtvrtek
7:30 - 12:00, 12:30 - 16:00
Pátek
7:30 - 12:00

Mapa

Mapa

E-podatelna

Ke kontaktu s úřadem městyse můžete použít nasledující formulář.