Diskuze


* Každý obrázek může mít max. velikost 1 MB a může být ve formátu jpg, png nebo gif.

Honza - 25.08.2017 20:07

Uzavírka u hospody

Kdyby byla cesta za kinem alespoň dobře průjezdná tak by to taky bylo lepší,takovej bordel už jsem dlouho neviděl.Opravdu dobrá turistická atrakce.

Honza - 25.08.2017 20:03

Uzavírka u hospody

Plánovaná uzavírka od 14-19.8.dnes 25.8. a stále uzavřeno,asi je něco špatně?

zdenek - 08.07.2017 22:25

hospoda

Zaplat buh, ze jsou z Drachova pryc. Uzijte si to.

starosta - 17.05.2017 12:33

Okolí Petrovského rybníka

Vážení spoluobčané, jak víte, pracuje se na úpravě vzhledu prostranství okolo požární nádrže - Petrovského rybníka. Vedení obce by zde rádo vytvořilo veřejný prostor, který bude sloužit odpočinku, oddechu a relaxaci obyvatel Stádlce. Vzhledem k tomu, že jde o velkou úpravu prostoru, předkládám proto široké veřejnosti k diskuzi návrh úpravy této části obce. Předpokládá se zde s výsadbou zeleně, dětským prvkem, lavičkami, ohništěm s pergolou apod. Prostor by mohl sloužit k setkávání občanů při různých událostech, ale také jen k posezení během dne. Své názory nám neváhejte sdělit, předem za ně děkuji.

Jana Vilímová - 21.03.2017 09:46

Masopust II.

Další fotky z masopustu můžete najít na tomto odkazu.
https://goo.gl/photos/PGSG6FhTK3MnsVEv6

Jana Vilímová - 19.03.2017 19:59

Masopust

Fotky z letošního masopustu můžete najít na fb stránce \"Stádlecké maškary\"
https://www.facebook.com/stadleckemaskary/
a na stránkách \"Milevské maškary\"
http://www.milevskemaskary.cz/fotogalerie2017-stadlec.html
Fotky budou postupně přidávány.
Za organizátory si dovolím poděkovat všem maskám i stádleckým občanům. I v horším počasí byli všichni připraveni před svým domem aby maškary pohostili a pobavili se s nimi. Patří vám za to velký dík!

Hospoda - 18.02.2017 21:58

Hospoda

Právě jsem odešel z hospody a musím říct že to tam je na nic.Co je horsi tahle obsluha nebo žádná hospoda?ÚČTENKY radši nebudu komentovat. Snad to.jednou bude lepší

Alena Jonášová - 15.02.2017 21:07

Hospoda

Dobrý den/Ahoj všichni,
pročítám si přípěvky na téma stádlecká hospoda... A musím podotknout jedno, a to podstatné: Proč se tady řeší vydávání účtenek EET přes starostu? Není nic jednoduššího, pokud při placení účtenku nedostanu, si o ni říct.

Milan Kelich - 13.02.2017 16:50

Hospoda

Rád bych se také ještě jednou připojil k probíhající diskuzi na téma „hospoda“, ale z poněkud širšího pohledu. Jistě je mnoho problémů. Pro každého má různý problém různou váhu, každého zkrátka trápí něco jiného. Naštěstí se dnes může každý vyjádřit, aniž by mu kdokoliv jeho názor zazlíval, opravoval mu jej nebo dokonce vnucoval „ten jediný správný pohled“ na věc. Proto trochu nerozumím obavám kamaráda „Z“.
Počet vydaných účtenek z EET v hospodě je pro mě naprosto nepodstatný problém (mj. jak jsem uvedl, nespadá do mé kompetence, jakožto zástupce majitele objektu). Jako daleko zásadnější však vidím špatný technický stav samotné budovy restaurace, potažmo špatný stav obecního majetku celkově. Chybějící infrastrukturu v obcích či nepořádky v majetkoprávních vztazích, vše bohužel po léta neřešeno. Mám zkrátka jiné priority a problémy obce vidím v něčem zcela kvalitativně jiném, než autoři prvního anonymního příspěvku. Snaze řešení těchto, z mého pohledu mnohem důležitějších a pro naše obce podstatnějších problémů, věnuji svůj čas a energii.
Rozhodně souhlasím s autory příspěvků v tom, že jak zařízení restaurace, tak sortiment i nabízené služby je nutno vylepšit (také se těším, až se nebude v hospodách kouřit, ale obávám se toho, že mi budou chodit anonymní e-maily ve znění „včera jsem byl v hospodě a někdo si tam zapálil. Co s tím, starosto, hodláš dělat? Nebo to budeš opět jen přehlížet?“ Předem avizuji, že nehodlám dělat nic, bude mi to fuk). Nyní ale vážně. Především je nutné do hospody investovat. V hospodě je nezbytné vyřešit topení, zařídit kuchyni a toalety tak, aby výsledek odpovídal současným standardům a restaurace mohla plnit svůj účel, to jest být společenským a kulturním centrem obce.
Stejně bídně je na tom bohužel i další obecní majetek. Do budov školy, zvláště do budovy školy mateřské, nebylo řadu let investováno. Do vodovodního řadu ve Stádlci se systematicky neinvestuje, o kanalizaci vybudované systémem „socialistického budování“ toto platí neméně. V žalostném stavu jsou místní komunikace, za které městys Stádlec odpovídá a další smutnou kapitolou je veřejné osvětlení.
Toto jsou vážné problémy a je velice obtížné stanovit priority financování obnovy majetku, protože v podstatě všechno „hoří“. Nicméně bych chtěl všechny občany ujistit, že neděláme, že o skutečných problémech nevíme (jak naznačuje autor prvního anonymního příspěvku). Na vylepšení stavu budov se stále pracuje, zateplení MŠ, jehož součástí bude výměna oken, se připravuje na rok 2018. Průběžně se opravuje i kanalizace, audit veřejného osvětlení je v jednání. Vše je jen otázkou financí. Ročně může městys Stádlec financovat opravy nebo investice za cca. 3 mil. Pro nápravu všech zanedbaných objektů je to však naprosto nedostačující objem prostředků, takže výrazné zlepšení stávajícího stavu je běh na dlouhou trať.
Shrnu-li výše napsané - hospoda je pouze jedním z mnoha problémů, které je třeba řešit. Stejně tak je také nutné provozovat školu, odpovídat za odpady, vodovod a kanalizaci, zabezpečit bezpečný provoz na místních komunikacích v majetku obce, chod úřadu a vše, co je nám ze zákona uloženo a to s limitovanými finančními prostředky. O vše uvedené se průběžně staráme a výsledky jsou již viditelné. Mnoho práce je ale ještě před námi a pevně věřím, že se nám toho podaří hodně napravit.

Jiří Süsmilich - 09.02.2017 18:31

Hospoda:

Dobrý den, probíhá zde diskuse na téma hospoda.....tak se také přidám. Zastavím se v hospodě častěji a to nejen na pivko, ale i posedět se sousedy na kus řeči. Probrat co je nového,co by se mohlo zlepšit, co se povedlo a co ne. Vedou se v hospodě opravdu někdy bouřlivé diskuse, ale má to jednu velkou výhodu, každý, upozorňuji každý,se svým názorem jde na trh a nestydí se za něj. Někdy, jako by se s nápady roztrhl pytel a pod palbou dotazů je těžké zapamatovat si je. Natož na ně najednou odpovídat. Vždy je třeba něco zlepšovat a najdou se mezi nimi i dobré nápady. Hlavní je se nestydět a za svůj názor se postavit, pokud je písemný tak i podepsat. To jen na téma anonym...... a zpět k hospodě. Za mě, co jsem si koupil, to jsem zaplatil a lístek vždy dostal. A to hned první den, bylo to 1. prosince 2016 ve čtvrtek. Od tohoto dne se mi nestalo, abych lístek od elektronické evidence tržeb (EET) nedostal.Takže to vypadá,že mám všechny lístky já.... Jak pivo Platan, tak Plzeň je dobrá volba. Prostředí je pěkné, teplota ucházející, pokud je někomu chladněji, tak jsou sousedé, kteří umí do kamen přiložit. Jsou i věci, na kterých je třeba zapracovat, např. toalety. Ale to je zas na jinou diskuzi. Nový nájemci se snaží.... Začínali před zimou a v půli sezóny je předčasné hodnotit jejich výkon. Takže jim zkusme dát čas a na podzim se uvidí. S pozdravem a s názorem Jiří Süsmilich.

L. - 07.02.2017 15:12

Lepší nabídku

Dobrý den, ve Stádlci bych chtěla lepši výběr, když přijdeme na ples s dětma do hospody. Že nedávají lístky, to by asi měli. Až se nebude v hospodě kouřit bude to mnohem lepší. Ale i obsluha by mohla být lepší.L.

Z. - 06.02.2017 10:12

Platan je dobrý pivo

Ahoj Milane,\\r\\ndozvěděl jsem se,že řešíte hispodu, tak se přidám.Budu taky anonymní.Chci být upřímnej, ale nebudu si dělat zle. Nejdřív to dobrý: Pivo mi v hospodě chutná, platan byl dobrej nápad, v hospodě je teplo. To špatný: anonym má bohužel úplně pravdu, v hospodě jsem od jardy lístek nikdy nedostal, takže je otázkou času, než jim to hodí signál na finančáku a hospodu zavřou. Pivo dobrý, obsluha pomalejší, lístky žádný, v hospodě teplo. Luboš Kyriánů byl o 100% lepší. Tímhle nikomu nehážu klacky pod nohy, jenom vyjadřuji názor.\\r\\nTakhle diskuze by měla být celá anonymní, at víme co si lidi myslí.\\r\\nMěli bychom přemýšlet co bude s hospodou dál.\\r\\nAhoj Z.

Anonym - 05.02.2017 13:41

Stádlecká hospoda

Vážený pane starosto,
vzhledem k tomu, že Slavňovice spadají pod Stádlec rád bych se vyjářil k vašemu článku o Stádlecké hospodě.
Článek jste zakončil slovy vhodného a spolehlivého nájemce. Vzhledem k tomu, že hospoda už nějaký pátek funguje, určitě si lze již udělat nějaké zhodnocení nabízených služeb.

Na včerejším plese jsem dostal účtenku s číslem 59, což lze dopočítat, že od doby kdy se evidují tržby vychází fakturování účtenek tempem méně než 1 za den.
Sám sebe se tedy ptám jak dlouho může nový nájemník finančně provozovat hospodu za předpokladu, že denně zaplatí 1 člověk?

V návaznosti na výše uvedené bych mohl ironicky navodit otázku zda se nechystáte takto žalostně prosperující hospodu finančně podporovat.

Každý průměrně inteligentní člověk chápe podstatu tohoto článku a proto mám na vás 2 otázky a žádám jasné, nevyhýbavé odpovědi.

Pokud jste upozorněn na nekalý způsob podnikání v hospodě, která je v majetku obce, plánujete na to nějak upozornit stávajícího nájemce nebo budeme dělat jakože nic nevíme?

Jedná se o vhodného a spolehlivého nájemce, tak jak si ho zastupitelstvo obce představovalo? Viz vaše slova v článku ze dne: 4.8.2016.

Věřím, že moje anonymita nebude překážkou pro vaše jasné odpovědi.

Dobrý den.
Přiznám se, že s odpověďmi na anonymní podněty mám problém. Nepodepsat se pod svůj názor vypovídá cosi o charakterové výbavě člověka, který se za svůj postoj, dotaz či připomínku jasně nepostaví. Navíc jsem z příspěvku zcela nepochopil, o co vlastně pisateli jde. Pravděpodobně chtěl upozornit, na dle jeho názoru, nekalé praktiky hostinských a zároveň se chtěl kriticky vyjádřit k výběru nájemců restaurace. K tomuto mohu říci pouze toto:
• Evidence tržeb je plně v odpovědnosti každého podnikatele. Rozhodně se tím nehodlám zabývat, už jen proto, že tuto kompetenci nemám. Osobně jsem vždy účtenku z EET obdržel. Nájemce na tuto diskusi upozorním a ti si ji jistě se zájmem přečtou.
• Jednoznačný názor na správnost výběru nových nájemců restaurace si utvořím po plese městyse Stádlec. V současné době si myslím, že v daných podmínkách dělají, co umí.
Dále bych chtěl pisatele příspěvku ubezpečit, že o dotování provozu restaurace zatím nikdo neuvažuje. Svojí hospodu si musí stádlečtí občané podpořit sami tím, že tam budou chodit a utrácet své peníze. Pokud však budou házet klacky pod nohy lidem, kteří se snaží o to, aby hospoda ve Stádlci fungovala, a tím mám na mysli nejen hostinské Bezpalcovi, ale i vedení městyse, tak hospoda ve Stádlci prostě nebude, protože jí nikdo nebude mít chuť provozovat.
Na závěr bych chtěl říct, že konstruktivní podněty občanů nejen k fungování restaurace samozřejmě vítáme.
Ing. Milan Kelich, starosta

Milan Kelich - 04.08.2016 08:35

Stádlecká hospoda

Vážení spoluobčané, rád bych se touto cestou vyjádřil k nepřesnostem a fámám, které kolují obcí ohledně budovy restaurace a které nepřispívají k dobré pověsti jak vedení městyse, tak ani bývalých nájemců.
Předem bych rád zdůraznil, že bývalí nájemci manželé Kyriánovi o končení smlouvy o pronájmu sami požádali. Výpověď nebyla iniciována ze strany městyse Stádlec.
Dále je třeba zdůraznit, že bývalí nájemci mají veškeré pohledávky související s nájmem uhrazeny. K dnešnímu dni tj. 3. 8. 2016 nemám informace ani od dodavatelů energií (Čevak, E.ON) o tom, že by u nich měli bývalí nájemci nějaké neuhrazené pohledávky. Předpokládám tedy, že je vše uhrazeno. A za poslední uvádím, že budova je vyklizená, bez zařízení, které bylo majetkem manželů Kyriánových a městys Stádlec budovu s tímto vědomím i kupoval. Bývalí nájemci při vyklízení budovy nic nepoškodili, nezničili ani nijak nenarušili funkčnost budovy, která je připravena k opětovnému zprovoznění, pokud bychom nechtěli zvýšit kvalitu a standard poskytovaných služeb nebo rozšířit využití budovy (např. používat sál i v zimě).
Tímto jsem v podstatě přešel k tomu, co bude s hospodou dál. Současný zdánlivý klid a nečinnost budovy je využíván právě ke zvýšení kvality a standardu poskytovaných služeb a využití budovy. Co je tím myšleno? Kromě výmalby výčepu, klubovny a oprav maleb poškozených dřívějším zatékáním na sále a v šatně, se zahájily práce na plynofikaci budovy. V září začnou projektové práce na rekonstrukci kuchyně, aby výsledkem byla řádná, hygienickým standardům odpovídající kuchyně. Výčep bude vybaven stoly a židlemi ještě v měsíci srpnu pro případ, že by se v brzké době našel zájemce o provozování.
Nyní k nájemci. Neradi bychom restauraci pronajali nájemníkovi, který na provoz takto poměrně velkého zařízení nebude mít dostatek sil, proto chceme pečlivě vybírat. Doposud se ale ozvali pouze dva zájemci, z toho jeden nedoložil požadované doklady a s druhým zájemcem jednání stále pokračují. Aby se informace o možnosti pronájmu stádlecké hospody dostala k pokud možno co největšímu počtu potencionálních zájemců, bude nájem nemovitosti každý měsíc inzerován v inzertních novinách a bylo zahájeno jednání i s realitní kanceláří, která by nám se sháněním nájemníka profesionálně pomohla. Výběr vhodného nájemce tak může trvat i několik měsíců, vzhledem k tomu, že o pronájmu musí rozhodnout zastupitelstvo, které se také neschází každý týden.
Vážení spoluobčané, shrnutí výše uvedeného:
- bývalí nájemci mají veškeré pohledávky uhrazeny, budovu předali v souladu se smlouvou;
- budova se připravuje na pronájem (maluje se, doplňuje se vnitřní zařízení);
- budova se dále technicky zhodnocuje (plynofikace, rekonstrukce kuchyně);
- hledá se vhodný nájemce, který bude zárukou pro dlouhodobé kvalitní provozování.
Nyní dodám osobní poznámku na konec. Koupi hospody od manželů Kyriánových a její pronájem jsem v zastupitelstvu osobně vehementně prosazoval. Bylo to krátce po volbách a myšlenka že budeme bez hospody, byla pro mě nepředstavitelná. Měli jsme v plánu podporovat kulturu, organizovat plesy, což jsem si bez hospody nedovedl představit. I přes velmi štědrou podporu spolků (v porovnání s lety před rokem 2010) se společenský a kulturní život v obci nezlepšil tak výrazně, jak jsem doufal. Naopak se zdá, že to vedlo k tomu, že z hospody všichni utíkali jinam (do hasičáren, do Srlína a nevím kam ještě). Nyní tak kromě všech problémů, které se vynořily z minulosti, musím řešit problém, který jsem si vlastně vytvořil sám, a to, co s prázdnou hospodou. A hospoda bude zavřená tak dlouho, dokud nenajdeme vhodného a spolehlivého nájemce.
Ing. Milan Kelich, starosta

Milan Kelich - 23.03.2016 11:44

Střelba ve Starém Sedle

Při kontrole hlásičů místního rozhlasu byl zjištěn rozstřílený amplion ve Starém Sedle. Do amplionu se někdo trefoval se vzduchovky. Ještě byly diabolky v nedalekém dopravním zrcadle. Zřejmě někdo v Sedle nechce nic slyšet a ani se vidět. I já bych se raději někdy neviděl a neslyšel, ale řešit to střelbou mě ještě nenapadlo ...

Jana Vilímová - 03.03.2016 13:13

Fotografie z masopustu

Fotky z masopustu ve Stádlci si můžete prohlédnout na stránkách stádleckých maškar na facebooku, nebo na www.milevskemaskary.cz
Hezký den.
Jana

Ing. Anna Málková - 20.10.2015 20:25

Kaplička Kalvárie

Dobrý den,
s úžasem jsem hleděla na novotou zářící kapličku Kalvárie Na Sádkách. VELKÝ dík všem kdo se na tomto malém zázraku podíleli!
Anna Málková

Jana Vilímová - 07.10.2015 08:53

Maškary na facebooku

Včera byla na facebooku udělána stránka \"Stádlecké maškary\" na podporu masopustů ve Stádlci a okolí. Budou se zde přidávat fotky z masopustů, najdete zde termíny průvodů ve Stádlci a spřátelených obcích a je zde možnost diskuzí a komentařů. Hezký den. Jana

Slávek Kotrba - 08.09.2015 15:58

Poděkování

Vážení,
jmenuji se Slávek Kotrba a velice rád bych si vás dovolil seznámit s následující událostí, která se opravdu stala. Již mnoho let pracuji ve firmě Bauer. 1.září jsem byl vyslán služebním vozem na neodkladnou a velmi důležitou obchodní cestu do Opařan. Stejně jako před každou jízdou, jsem i nyní při kontrole technického stavu vozidla, tj. řádně nahuštěné pneumatiky, čisté přední sklo atd., zřejmě důsledkem nastupující stařecké nerozvážnosti, jinak si nemohu svoje počínání vysvětlit, zapomněl svůj služební telefon poslední generace na střeše onoho vozidla. Po ujetí cca poloviny určené vzdálenosti jsem na to přišel. Ani okamžitý návrat na základnu a usilovné hledání přístroje podél celé trasy nevedlo k úspěchu. Těžké pro mne bylo ten večer usínání, již jsem se v myšlenkách nadobro loučil s mým, a nebojím se to říci, dlouholetým přítelem. Druhého dne ráno se však vše v dobré obrátilo. Cca v 8 hodin volala z úřadu vašeho městyse paní Faltýsková, která mi sdělila, že mnou hledaný přístroj někdo vhodil do poštovní schránky u tohoto úřadu. Bohužel však nevím, kdo tento telefon našel a vhodil do oné schránky. Proto si dovoluji této poctivé osobě poděkovat alespoň touto formou a zároveň ji vyzvat, ať se zastaví u nás ve firmě Bauer. Zakoupil jsem totiž ve stádleckém coop jednota šopu drahou čokoládu, kterou bych ji rád jako vyjádření díků věnoval. Děkuji. S pozdravem Kotrba

Jana Vilímová - 01.09.2015 08:47

Rybářské závody.

Dobrý den,
uvádím zde odkaz pro zájemce, kteří si chtějí prohlédnout/stáhnout fotky ze sobotních rybářských závodů.

https://goo.gl/photos/ou4WiP2pwQXAaVqy9

Hezký den. Jana

Obec Stádlec

Kontaktní spojení

Adresa:
Městys Stádlec - Stádlec 150, 391 62

Telefonní spojení:
Starosta: (+420) 380 123 990
Mobil: (+420) 606 300 313
Matrika, pošta - Partener, hřbitov, hlášení rozhlasu: (+420) 380 123 991
Účetní, fakturace, platby: (+420) 380 123 992

E-mail: info@stadlec.eu
IDDS: p43jdxf
IČO: 002 52 930
DIČ: CZ00252930

Případné platby můžete poukázat:
Na účet číslo 4420301/0100 vedený u KB Tábor.

Úřední hodiny

Pondělí a středa
7:30 - 12:00, 12:30 - 17:00
Úterý a čtvrtek
7:30 - 12:00, 12:30 - 16:00
Pátek
7:30 - 12:00

Mapa

Mapa

E-podatelna

Ke kontaktu s úřadem městyse můžete použít nasledující formulář.