Diskuze


* Každý obrázek může mít max. velikost 1 MB a může být ve formátu jpg, png nebo gif.

Z. - 06.02.2017 10:12

Platan je dobrý pivo

Ahoj Milane,\\r\\ndozvěděl jsem se,že řešíte hispodu, tak se přidám.Budu taky anonymní.Chci být upřímnej, ale nebudu si dělat zle. Nejdřív to dobrý: Pivo mi v hospodě chutná, platan byl dobrej nápad, v hospodě je teplo. To špatný: anonym má bohužel úplně pravdu, v hospodě jsem od jardy lístek nikdy nedostal, takže je otázkou času, než jim to hodí signál na finančáku a hospodu zavřou. Pivo dobrý, obsluha pomalejší, lístky žádný, v hospodě teplo. Luboš Kyriánů byl o 100% lepší. Tímhle nikomu nehážu klacky pod nohy, jenom vyjadřuji názor.\\r\\nTakhle diskuze by měla být celá anonymní, at víme co si lidi myslí.\\r\\nMěli bychom přemýšlet co bude s hospodou dál.\\r\\nAhoj Z.

Anonym - 05.02.2017 13:41

Stádlecká hospoda

Vážený pane starosto,
vzhledem k tomu, že Slavňovice spadají pod Stádlec rád bych se vyjářil k vašemu článku o Stádlecké hospodě.
Článek jste zakončil slovy vhodného a spolehlivého nájemce. Vzhledem k tomu, že hospoda už nějaký pátek funguje, určitě si lze již udělat nějaké zhodnocení nabízených služeb.

Na včerejším plese jsem dostal účtenku s číslem 59, což lze dopočítat, že od doby kdy se evidují tržby vychází fakturování účtenek tempem méně než 1 za den.
Sám sebe se tedy ptám jak dlouho může nový nájemník finančně provozovat hospodu za předpokladu, že denně zaplatí 1 člověk?

V návaznosti na výše uvedené bych mohl ironicky navodit otázku zda se nechystáte takto žalostně prosperující hospodu finančně podporovat.

Každý průměrně inteligentní člověk chápe podstatu tohoto článku a proto mám na vás 2 otázky a žádám jasné, nevyhýbavé odpovědi.

Pokud jste upozorněn na nekalý způsob podnikání v hospodě, která je v majetku obce, plánujete na to nějak upozornit stávajícího nájemce nebo budeme dělat jakože nic nevíme?

Jedná se o vhodného a spolehlivého nájemce, tak jak si ho zastupitelstvo obce představovalo? Viz vaše slova v článku ze dne: 4.8.2016.

Věřím, že moje anonymita nebude překážkou pro vaše jasné odpovědi.

Dobrý den.
Přiznám se, že s odpověďmi na anonymní podněty mám problém. Nepodepsat se pod svůj názor vypovídá cosi o charakterové výbavě člověka, který se za svůj postoj, dotaz či připomínku jasně nepostaví. Navíc jsem z příspěvku zcela nepochopil, o co vlastně pisateli jde. Pravděpodobně chtěl upozornit, na dle jeho názoru, nekalé praktiky hostinských a zároveň se chtěl kriticky vyjádřit k výběru nájemců restaurace. K tomuto mohu říci pouze toto:
• Evidence tržeb je plně v odpovědnosti každého podnikatele. Rozhodně se tím nehodlám zabývat, už jen proto, že tuto kompetenci nemám. Osobně jsem vždy účtenku z EET obdržel. Nájemce na tuto diskusi upozorním a ti si ji jistě se zájmem přečtou.
• Jednoznačný názor na správnost výběru nových nájemců restaurace si utvořím po plese městyse Stádlec. V současné době si myslím, že v daných podmínkách dělají, co umí.
Dále bych chtěl pisatele příspěvku ubezpečit, že o dotování provozu restaurace zatím nikdo neuvažuje. Svojí hospodu si musí stádlečtí občané podpořit sami tím, že tam budou chodit a utrácet své peníze. Pokud však budou házet klacky pod nohy lidem, kteří se snaží o to, aby hospoda ve Stádlci fungovala, a tím mám na mysli nejen hostinské Bezpalcovi, ale i vedení městyse, tak hospoda ve Stádlci prostě nebude, protože jí nikdo nebude mít chuť provozovat.
Na závěr bych chtěl říct, že konstruktivní podněty občanů nejen k fungování restaurace samozřejmě vítáme.
Ing. Milan Kelich, starosta

Milan Kelich - 04.08.2016 08:35

Stádlecká hospoda

Vážení spoluobčané, rád bych se touto cestou vyjádřil k nepřesnostem a fámám, které kolují obcí ohledně budovy restaurace a které nepřispívají k dobré pověsti jak vedení městyse, tak ani bývalých nájemců.
Předem bych rád zdůraznil, že bývalí nájemci manželé Kyriánovi o končení smlouvy o pronájmu sami požádali. Výpověď nebyla iniciována ze strany městyse Stádlec.
Dále je třeba zdůraznit, že bývalí nájemci mají veškeré pohledávky související s nájmem uhrazeny. K dnešnímu dni tj. 3. 8. 2016 nemám informace ani od dodavatelů energií (Čevak, E.ON) o tom, že by u nich měli bývalí nájemci nějaké neuhrazené pohledávky. Předpokládám tedy, že je vše uhrazeno. A za poslední uvádím, že budova je vyklizená, bez zařízení, které bylo majetkem manželů Kyriánových a městys Stádlec budovu s tímto vědomím i kupoval. Bývalí nájemci při vyklízení budovy nic nepoškodili, nezničili ani nijak nenarušili funkčnost budovy, která je připravena k opětovnému zprovoznění, pokud bychom nechtěli zvýšit kvalitu a standard poskytovaných služeb nebo rozšířit využití budovy (např. používat sál i v zimě).
Tímto jsem v podstatě přešel k tomu, co bude s hospodou dál. Současný zdánlivý klid a nečinnost budovy je využíván právě ke zvýšení kvality a standardu poskytovaných služeb a využití budovy. Co je tím myšleno? Kromě výmalby výčepu, klubovny a oprav maleb poškozených dřívějším zatékáním na sále a v šatně, se zahájily práce na plynofikaci budovy. V září začnou projektové práce na rekonstrukci kuchyně, aby výsledkem byla řádná, hygienickým standardům odpovídající kuchyně. Výčep bude vybaven stoly a židlemi ještě v měsíci srpnu pro případ, že by se v brzké době našel zájemce o provozování.
Nyní k nájemci. Neradi bychom restauraci pronajali nájemníkovi, který na provoz takto poměrně velkého zařízení nebude mít dostatek sil, proto chceme pečlivě vybírat. Doposud se ale ozvali pouze dva zájemci, z toho jeden nedoložil požadované doklady a s druhým zájemcem jednání stále pokračují. Aby se informace o možnosti pronájmu stádlecké hospody dostala k pokud možno co největšímu počtu potencionálních zájemců, bude nájem nemovitosti každý měsíc inzerován v inzertních novinách a bylo zahájeno jednání i s realitní kanceláří, která by nám se sháněním nájemníka profesionálně pomohla. Výběr vhodného nájemce tak může trvat i několik měsíců, vzhledem k tomu, že o pronájmu musí rozhodnout zastupitelstvo, které se také neschází každý týden.
Vážení spoluobčané, shrnutí výše uvedeného:
- bývalí nájemci mají veškeré pohledávky uhrazeny, budovu předali v souladu se smlouvou;
- budova se připravuje na pronájem (maluje se, doplňuje se vnitřní zařízení);
- budova se dále technicky zhodnocuje (plynofikace, rekonstrukce kuchyně);
- hledá se vhodný nájemce, který bude zárukou pro dlouhodobé kvalitní provozování.
Nyní dodám osobní poznámku na konec. Koupi hospody od manželů Kyriánových a její pronájem jsem v zastupitelstvu osobně vehementně prosazoval. Bylo to krátce po volbách a myšlenka že budeme bez hospody, byla pro mě nepředstavitelná. Měli jsme v plánu podporovat kulturu, organizovat plesy, což jsem si bez hospody nedovedl představit. I přes velmi štědrou podporu spolků (v porovnání s lety před rokem 2010) se společenský a kulturní život v obci nezlepšil tak výrazně, jak jsem doufal. Naopak se zdá, že to vedlo k tomu, že z hospody všichni utíkali jinam (do hasičáren, do Srlína a nevím kam ještě). Nyní tak kromě všech problémů, které se vynořily z minulosti, musím řešit problém, který jsem si vlastně vytvořil sám, a to, co s prázdnou hospodou. A hospoda bude zavřená tak dlouho, dokud nenajdeme vhodného a spolehlivého nájemce.
Ing. Milan Kelich, starosta

Milan Kelich - 23.03.2016 11:44

Střelba ve Starém Sedle

Při kontrole hlásičů místního rozhlasu byl zjištěn rozstřílený amplion ve Starém Sedle. Do amplionu se někdo trefoval se vzduchovky. Ještě byly diabolky v nedalekém dopravním zrcadle. Zřejmě někdo v Sedle nechce nic slyšet a ani se vidět. I já bych se raději někdy neviděl a neslyšel, ale řešit to střelbou mě ještě nenapadlo ...

Jana Vilímová - 03.03.2016 13:13

Fotografie z masopustu

Fotky z masopustu ve Stádlci si můžete prohlédnout na stránkách stádleckých maškar na facebooku, nebo na www.milevskemaskary.cz
Hezký den.
Jana

Ing. Anna Málková - 20.10.2015 20:25

Kaplička Kalvárie

Dobrý den,
s úžasem jsem hleděla na novotou zářící kapličku Kalvárie Na Sádkách. VELKÝ dík všem kdo se na tomto malém zázraku podíleli!
Anna Málková

Jana Vilímová - 07.10.2015 08:53

Maškary na facebooku

Včera byla na facebooku udělána stránka \"Stádlecké maškary\" na podporu masopustů ve Stádlci a okolí. Budou se zde přidávat fotky z masopustů, najdete zde termíny průvodů ve Stádlci a spřátelených obcích a je zde možnost diskuzí a komentařů. Hezký den. Jana

Slávek Kotrba - 08.09.2015 15:58

Poděkování

Vážení,
jmenuji se Slávek Kotrba a velice rád bych si vás dovolil seznámit s následující událostí, která se opravdu stala. Již mnoho let pracuji ve firmě Bauer. 1.září jsem byl vyslán služebním vozem na neodkladnou a velmi důležitou obchodní cestu do Opařan. Stejně jako před každou jízdou, jsem i nyní při kontrole technického stavu vozidla, tj. řádně nahuštěné pneumatiky, čisté přední sklo atd., zřejmě důsledkem nastupující stařecké nerozvážnosti, jinak si nemohu svoje počínání vysvětlit, zapomněl svůj služební telefon poslední generace na střeše onoho vozidla. Po ujetí cca poloviny určené vzdálenosti jsem na to přišel. Ani okamžitý návrat na základnu a usilovné hledání přístroje podél celé trasy nevedlo k úspěchu. Těžké pro mne bylo ten večer usínání, již jsem se v myšlenkách nadobro loučil s mým, a nebojím se to říci, dlouholetým přítelem. Druhého dne ráno se však vše v dobré obrátilo. Cca v 8 hodin volala z úřadu vašeho městyse paní Faltýsková, která mi sdělila, že mnou hledaný přístroj někdo vhodil do poštovní schránky u tohoto úřadu. Bohužel však nevím, kdo tento telefon našel a vhodil do oné schránky. Proto si dovoluji této poctivé osobě poděkovat alespoň touto formou a zároveň ji vyzvat, ať se zastaví u nás ve firmě Bauer. Zakoupil jsem totiž ve stádleckém coop jednota šopu drahou čokoládu, kterou bych ji rád jako vyjádření díků věnoval. Děkuji. S pozdravem Kotrba

Jana Vilímová - 01.09.2015 08:47

Rybářské závody.

Dobrý den,
uvádím zde odkaz pro zájemce, kteří si chtějí prohlédnout/stáhnout fotky ze sobotních rybářských závodů.

https://goo.gl/photos/ou4WiP2pwQXAaVqy9

Hezký den. Jana

Jana Vilímová - 13.08.2015 14:47

Spolkový den

Dobrý den,
mám zde jeden nápad k diskuzi. V naší obci je poměrně dost spolků, sdružení a nadšenců. Nestálo by za úvahu zahájit tradici Spolkových dnů, která s velkým úspěchem probíhá v mnoha obcích? Byla by to další aktivita pro děti a pokud by každý spolek, městys, sdružení, zástupci spádových obcí, nebo jen skupina nadšenců připravila nějaké stanoviště s aktivitou, soutěží, kvízem, nebo jen představila sama sebe, mohl by z toho vniknout pěkný den pro děti i jejich rodinné příslušníky. Vím, že je v obci spousta tradičních akcí, které pořádají jednotlivé spolky či obec, ale nestálo by za pokus udělat něco dohromady? Nechtěla by obec něco takového zkusit? Budu ráda když se tu bude hojně diskutovat... :-)
Hezký den všem!

Hezký den Tobě i všem, nápad je to hezký, za městys mohu přislíbit materiální i morální podporu. Se samotnou realizací nápadu se musí vypořádat sami spolky, městys nebude nic organizovat a to proto, že ze členů zastupitelstva se k podobným aktivitám nikdo nepřihlásil a já jako jediný uvolněný zastupitel mám běžných starostí se správou obcí nad hlavu. Po pěti letech starostování jsem k pořádání podobných společných akcí dost skeptický (jedni nepečou s druhými, obce chtějí být sami pro sebe apod). Sama uvidíš kolik bude reakcí na Tvůj nápad. Nicméně opakuji, dobrý nápad, ale .....
Milan Kelich

starosta - 13.08.2015 14:12

kaple Kalvárie

Kaple Kalvárie vstala z popela. Za finančního přispění Jihočeského kraje byla rozbořená kaple opět postavena.

Marta Kozojedová - 07.06.2015 20:16

Piňakoláda

Dobrý večer, děkuji za příjemně prožité páteční odpoledne s Piňakoládou. M.Kozojedová

Dobrý den,
jsem rád, že se Vám vystoupení líbilo. Pokud to jen trochu půjde, rádi bychom v tomto pokračovali. Nejbližší kulturní akcí budou vzpomínkové oslavy ve dnech 4. a 5. července na náměstí ve Stádlci.
M. Kelich

Jana Vilímová - 05.02.2015 10:39

Stádlecký most

Pro zájemnce uvádím ke shlédnutí odkaz na stránky České televize.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318003501-zrezivela-krasa/411235100091005-most-dvou-rek/

Odkazy na tento díl i další, starší dokument, jsou na webu v menu SPOLEČNOST - Památky a zajímavosti.

Jana Vilimova - 27.12.2014 19:17

Vánoční výzdoba

Dobrý večer,
to co zde čtu mi přijde naprosto neuvěřitelné. Jako bych vyvolanou diskusí píchla do vosího hnizda a někdo nevydržel a musel se svým činem ukázat. Pevně doufam, že jde o jedince, který bude po zásluze potrestán. Starostovi a vsem preji, aby se něčím a někým takovým nenechali odradit a v pristim roce se již toto neopakovalo. (Snad bude zjištěno kdo udělal).
Hezky vecer všem.

Michaela Kohoutková - 27.12.2014 18:10

Vánoční výzdoba

Dobrý den. Byla zde vyvolána diskuze o výzdobě vánočního stromku na náměstí ve Stádlci. Pravda, stromek ze začátku nebyl plně ozdoben a na svou výšku mu chybělo ještě pár žároviček. Zastupitelstvo městyse se však postaralo o doplněný příslušných světélek a z chudého stromu se vyklubal krásně vypadající strom, který naplňoval atmosféru Vánoc. Ne však dlouho. Našel se zde člověk (co člověk obluda), kterou pálila tato ozdoba a tak se rozhodl, že vánoční strom jednoduše zničí!!! Podle mého to udělal někdo, kdo sám nikdy nic pořádného nedokázal a neudělal a umí jenom ničit práci ostatních. To je ubožáctví!! Vsadím se, že nemá ani dostatek odvahy dojít za panem starostou a říct: já to byl, protože a protože….
Nejde ani popsat jak jsem naštvaná na lidi co ničí majetek nejen městyse, ale i majetek jiných lidí. Co z toho má, nechápu! A ještě jedna věc mě mrzí. Škoda, že výzdoba, která byla pod vysokým napětím, nepoškodila zdraví autora této zkázy! Aspoň by si dobře pamatoval, že co není jeho, na to se nesahá.
Děkuji a přeji všem klidný zbytek svátků.

starosta - 26.12.2014 15:20

vánoční výzdoba stromu

V pátek 25.12. bylo zjištěno poškození vánoční výzdoby. Někdo přestřihl světelný řetěz na stromu ve Stádlci na náměstí. Nejenže tím vyřadil veřejné osvětlení v části obce, ale nevratně poškodil část této výzdoby. Věc byla předána policii k vyšetření.

Pavel Kocián - 15.12.2014 12:32

Vánoční strom

Vážený pane starosto,
vzhledem k tomu, že jsem velmi často na cestách, shlédl jsem letos již mnoho vánočních stromů. Faktem zůstává, že vánoční strom ve Stádleci tak jak je ozdoben je spíše ,, opičárna´´ .
Kdejaká drogerie má lépe ozdobený stromeček. Argumenty typu, že ozdoby nerostou se stromkem, jaký stromek je v Křídě a podobně jsou určitě neadekvátní a nemají vůbec nic společného s tím jak je ozdobený stromek ve Stádleci.
Jsem rád, že paní Vilímová toto téma otevřeně diskutuje, neboť o tomto ostudném stavu tady hovoří spousta obyvatel zcela veřejně.
Kritika je snadná, ale nabízím i já jedno řešení.
Zastupitelstvo velkoryse odpustilo poplatky nám všem / popelnice/, proto by nebylo na škodu zkusit oslovit místní obyvatele a nechat si na nové vánoční ozdoby přispět. Jednou z možností je použití místního rozhlasu. V každém případě pokud se bude nějaká sbírka konat, rád přispěji startovné 1.000,- Kč.
Stále věřím, že naše obec může být do vánoc vyzdobena tak, abychom na ni mohli být všichni pyšní.
P. Kocián

Dobrý den,
požádal jsem firmu, která zdobení stromů v našich obcích provádí, aby opravila výzdobu stromu ve Stádlci. Bylo přislíbeno, že do pátečního setkání na náměstí výzdobu opraví, aby nebudila takové pohoršení.
Na příští rok se budeme snažit, aby se toto Faux pas již neopakovalo.
Kelich

Jana Vilímová - 04.12.2014 18:59

Vánoční výzdoba

Děkuji za vysvětlení a pokud mohu říci svůj názor, tak si myslím, že je daleko lepší, hezčí a nakonec i více reprezentativní mít na náměstí krásně ozdobený stromek než vynakládat prostředky na osvětlení hlavní silnice. Vločky jsou sice krásné, ale strom je na náměstí v centru obce a probíhá u něho třeba tradiční setkání organizované seniory. Hezký večer a ještě jednou díky. Škoda, že tady neprobíhá více diskuzí týkajících se dění v obci... Jana

Jana Vilímová - 04.12.2014 18:54

Seniorské odpoledne

Děkuji za odpovědi, chápu a úplně mi stačí...

Milan Kelich - 04.12.2014 14:38

školství ve Stádlci

Stádlecká škola nabízí nadstandardní zázemí!
Máte pocit že Vaše dítko by mohlo mít lepší studijní výsledky jen kdyby se mu učitelé více věnovali, více na něho dohlíželi a tím mu znemožnili splynout s davem v početné třídě? Nebo naopak je Vaše dítě ve škole brzděno a usměrňováno, aby nepředhonilo ostatní? Chcete-li pro své školáky individuální přístup, zázemí rodinné školy prosté od šikany, stresů a jiných nežádoucích vlivů? Právě pro Vás je naše škola jako dělaná. Přijďte se podívat do naší školy, nebo navštivte její webové stránky http://zsmsstadlec.webnode.cz! V případě, že škola dosáhne počtu deseti žáků, mohou rodiče těchto dětí počítat s nadstandardní finanční podporou (např. v podobě úhrady nákladů na stravování dětí ve škole, vybavení pomůckami, příspěvkem na dopravu dítěte do školy apod).
V případě zájmu větší skupiny rodičů, a za podmínky vzniku větší skupiny dětí v ročníku, se budeme snažit vyhovět konkrétním požadavkům rodičů, které jiné školy nejsou schopny nebo ochotny zajistit (např. výuka v cizím jazyce apod.) Neváhejte a kontaktujte buď ředitele školy nebo přímo zřizovatele (městys Stádlec). Zápis do prvního ročníku naší školy bude vyhlášen na 15. ledna 2015.
Nenechme zaniknout instituci s tradicí a nezastupitelným místem v životě obce. Byl by to krok zpět a v konečném důsledku tím ztratíme všichni.

Obec Stádlec

Kontaktní spojení

Adresa:
Městys Stádlec - Stádlec 150, 391 62

Telefonní spojení:
Starosta: (+420) 380 123 990
Mobil: (+420) 606 300 313
Matrika, pošta - Partener, hřbitov, hlášení rozhlasu: (+420) 380 123 991
Účetní, fakturace, platby: (+420) 380 123 992

E-mail: info@stadlec.eu
IDDS: p43jdxf
IČO: 002 52 930
DIČ: CZ00252930

Případné platby můžete poukázat:
Na účet číslo 4420301/0100 vedený u KB Tábor.

Úřední hodiny

Pondělí a středa
7:30 - 12:00, 12:30 - 17:00
Úterý a čtvrtek
7:30 - 12:00, 12:30 - 16:00
Pátek
7:30 - 12:00

Mapa

Mapa

E-podatelna

Ke kontaktu s úřadem městyse můžete použít nasledující formulář.