Diskuze


* Každý obrázek může mít max. velikost 1 MB a může být ve formátu jpg, png nebo gif.

Jana Vilímová - 03.03.2016 13:13

Fotografie z masopustu

Fotky z masopustu ve Stádlci si můžete prohlédnout na stránkách stádleckých maškar na facebooku, nebo na www.milevskemaskary.cz
Hezký den.
Jana

Ing. Anna Málková - 20.10.2015 20:25

Kaplička Kalvárie

Dobrý den,
s úžasem jsem hleděla na novotou zářící kapličku Kalvárie Na Sádkách. VELKÝ dík všem kdo se na tomto malém zázraku podíleli!
Anna Málková

Jana Vilímová - 07.10.2015 08:53

Maškary na facebooku

Včera byla na facebooku udělána stránka \"Stádlecké maškary\" na podporu masopustů ve Stádlci a okolí. Budou se zde přidávat fotky z masopustů, najdete zde termíny průvodů ve Stádlci a spřátelených obcích a je zde možnost diskuzí a komentařů. Hezký den. Jana

Slávek Kotrba - 08.09.2015 15:58

Poděkování

Vážení,
jmenuji se Slávek Kotrba a velice rád bych si vás dovolil seznámit s následující událostí, která se opravdu stala. Již mnoho let pracuji ve firmě Bauer. 1.září jsem byl vyslán služebním vozem na neodkladnou a velmi důležitou obchodní cestu do Opařan. Stejně jako před každou jízdou, jsem i nyní při kontrole technického stavu vozidla, tj. řádně nahuštěné pneumatiky, čisté přední sklo atd., zřejmě důsledkem nastupující stařecké nerozvážnosti, jinak si nemohu svoje počínání vysvětlit, zapomněl svůj služební telefon poslední generace na střeše onoho vozidla. Po ujetí cca poloviny určené vzdálenosti jsem na to přišel. Ani okamžitý návrat na základnu a usilovné hledání přístroje podél celé trasy nevedlo k úspěchu. Těžké pro mne bylo ten večer usínání, již jsem se v myšlenkách nadobro loučil s mým, a nebojím se to říci, dlouholetým přítelem. Druhého dne ráno se však vše v dobré obrátilo. Cca v 8 hodin volala z úřadu vašeho městyse paní Faltýsková, která mi sdělila, že mnou hledaný přístroj někdo vhodil do poštovní schránky u tohoto úřadu. Bohužel však nevím, kdo tento telefon našel a vhodil do oné schránky. Proto si dovoluji této poctivé osobě poděkovat alespoň touto formou a zároveň ji vyzvat, ať se zastaví u nás ve firmě Bauer. Zakoupil jsem totiž ve stádleckém coop jednota šopu drahou čokoládu, kterou bych ji rád jako vyjádření díků věnoval. Děkuji. S pozdravem Kotrba

Jana Vilímová - 01.09.2015 08:47

Rybářské závody.

Dobrý den,
uvádím zde odkaz pro zájemce, kteří si chtějí prohlédnout/stáhnout fotky ze sobotních rybářských závodů.

https://goo.gl/photos/ou4WiP2pwQXAaVqy9

Hezký den. Jana

Jana Vilímová - 13.08.2015 14:47

Spolkový den

Dobrý den,
mám zde jeden nápad k diskuzi. V naší obci je poměrně dost spolků, sdružení a nadšenců. Nestálo by za úvahu zahájit tradici Spolkových dnů, která s velkým úspěchem probíhá v mnoha obcích? Byla by to další aktivita pro děti a pokud by každý spolek, městys, sdružení, zástupci spádových obcí, nebo jen skupina nadšenců připravila nějaké stanoviště s aktivitou, soutěží, kvízem, nebo jen představila sama sebe, mohl by z toho vniknout pěkný den pro děti i jejich rodinné příslušníky. Vím, že je v obci spousta tradičních akcí, které pořádají jednotlivé spolky či obec, ale nestálo by za pokus udělat něco dohromady? Nechtěla by obec něco takového zkusit? Budu ráda když se tu bude hojně diskutovat... :-)
Hezký den všem!

Hezký den Tobě i všem, nápad je to hezký, za městys mohu přislíbit materiální i morální podporu. Se samotnou realizací nápadu se musí vypořádat sami spolky, městys nebude nic organizovat a to proto, že ze členů zastupitelstva se k podobným aktivitám nikdo nepřihlásil a já jako jediný uvolněný zastupitel mám běžných starostí se správou obcí nad hlavu. Po pěti letech starostování jsem k pořádání podobných společných akcí dost skeptický (jedni nepečou s druhými, obce chtějí být sami pro sebe apod). Sama uvidíš kolik bude reakcí na Tvůj nápad. Nicméně opakuji, dobrý nápad, ale .....
Milan Kelich

starosta - 13.08.2015 14:12

kaple Kalvárie

Kaple Kalvárie vstala z popela. Za finančního přispění Jihočeského kraje byla rozbořená kaple opět postavena.

Marta Kozojedová - 07.06.2015 20:16

Piňakoláda

Dobrý večer, děkuji za příjemně prožité páteční odpoledne s Piňakoládou. M.Kozojedová

Dobrý den,
jsem rád, že se Vám vystoupení líbilo. Pokud to jen trochu půjde, rádi bychom v tomto pokračovali. Nejbližší kulturní akcí budou vzpomínkové oslavy ve dnech 4. a 5. července na náměstí ve Stádlci.
M. Kelich

Jana Vilímová - 05.02.2015 10:39

Stádlecký most

Pro zájemnce uvádím ke shlédnutí odkaz na stránky České televize.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318003501-zrezivela-krasa/411235100091005-most-dvou-rek/

Odkazy na tento díl i další, starší dokument, jsou na webu v menu SPOLEČNOST - Památky a zajímavosti.

Jana Vilimova - 27.12.2014 19:17

Vánoční výzdoba

Dobrý večer,
to co zde čtu mi přijde naprosto neuvěřitelné. Jako bych vyvolanou diskusí píchla do vosího hnizda a někdo nevydržel a musel se svým činem ukázat. Pevně doufam, že jde o jedince, který bude po zásluze potrestán. Starostovi a vsem preji, aby se něčím a někým takovým nenechali odradit a v pristim roce se již toto neopakovalo. (Snad bude zjištěno kdo udělal).
Hezky vecer všem.

Michaela Kohoutková - 27.12.2014 18:10

Vánoční výzdoba

Dobrý den. Byla zde vyvolána diskuze o výzdobě vánočního stromku na náměstí ve Stádlci. Pravda, stromek ze začátku nebyl plně ozdoben a na svou výšku mu chybělo ještě pár žároviček. Zastupitelstvo městyse se však postaralo o doplněný příslušných světélek a z chudého stromu se vyklubal krásně vypadající strom, který naplňoval atmosféru Vánoc. Ne však dlouho. Našel se zde člověk (co člověk obluda), kterou pálila tato ozdoba a tak se rozhodl, že vánoční strom jednoduše zničí!!! Podle mého to udělal někdo, kdo sám nikdy nic pořádného nedokázal a neudělal a umí jenom ničit práci ostatních. To je ubožáctví!! Vsadím se, že nemá ani dostatek odvahy dojít za panem starostou a říct: já to byl, protože a protože….
Nejde ani popsat jak jsem naštvaná na lidi co ničí majetek nejen městyse, ale i majetek jiných lidí. Co z toho má, nechápu! A ještě jedna věc mě mrzí. Škoda, že výzdoba, která byla pod vysokým napětím, nepoškodila zdraví autora této zkázy! Aspoň by si dobře pamatoval, že co není jeho, na to se nesahá.
Děkuji a přeji všem klidný zbytek svátků.

starosta - 26.12.2014 15:20

vánoční výzdoba stromu

V pátek 25.12. bylo zjištěno poškození vánoční výzdoby. Někdo přestřihl světelný řetěz na stromu ve Stádlci na náměstí. Nejenže tím vyřadil veřejné osvětlení v části obce, ale nevratně poškodil část této výzdoby. Věc byla předána policii k vyšetření.

Pavel Kocián - 15.12.2014 12:32

Vánoční strom

Vážený pane starosto,
vzhledem k tomu, že jsem velmi často na cestách, shlédl jsem letos již mnoho vánočních stromů. Faktem zůstává, že vánoční strom ve Stádleci tak jak je ozdoben je spíše ,, opičárna´´ .
Kdejaká drogerie má lépe ozdobený stromeček. Argumenty typu, že ozdoby nerostou se stromkem, jaký stromek je v Křídě a podobně jsou určitě neadekvátní a nemají vůbec nic společného s tím jak je ozdobený stromek ve Stádleci.
Jsem rád, že paní Vilímová toto téma otevřeně diskutuje, neboť o tomto ostudném stavu tady hovoří spousta obyvatel zcela veřejně.
Kritika je snadná, ale nabízím i já jedno řešení.
Zastupitelstvo velkoryse odpustilo poplatky nám všem / popelnice/, proto by nebylo na škodu zkusit oslovit místní obyvatele a nechat si na nové vánoční ozdoby přispět. Jednou z možností je použití místního rozhlasu. V každém případě pokud se bude nějaká sbírka konat, rád přispěji startovné 1.000,- Kč.
Stále věřím, že naše obec může být do vánoc vyzdobena tak, abychom na ni mohli být všichni pyšní.
P. Kocián

Dobrý den,
požádal jsem firmu, která zdobení stromů v našich obcích provádí, aby opravila výzdobu stromu ve Stádlci. Bylo přislíbeno, že do pátečního setkání na náměstí výzdobu opraví, aby nebudila takové pohoršení.
Na příští rok se budeme snažit, aby se toto Faux pas již neopakovalo.
Kelich

Jana Vilímová - 04.12.2014 18:59

Vánoční výzdoba

Děkuji za vysvětlení a pokud mohu říci svůj názor, tak si myslím, že je daleko lepší, hezčí a nakonec i více reprezentativní mít na náměstí krásně ozdobený stromek než vynakládat prostředky na osvětlení hlavní silnice. Vločky jsou sice krásné, ale strom je na náměstí v centru obce a probíhá u něho třeba tradiční setkání organizované seniory. Hezký večer a ještě jednou díky. Škoda, že tady neprobíhá více diskuzí týkajících se dění v obci... Jana

Jana Vilímová - 04.12.2014 18:54

Seniorské odpoledne

Děkuji za odpovědi, chápu a úplně mi stačí...

Milan Kelich - 04.12.2014 14:38

školství ve Stádlci

Stádlecká škola nabízí nadstandardní zázemí!
Máte pocit že Vaše dítko by mohlo mít lepší studijní výsledky jen kdyby se mu učitelé více věnovali, více na něho dohlíželi a tím mu znemožnili splynout s davem v početné třídě? Nebo naopak je Vaše dítě ve škole brzděno a usměrňováno, aby nepředhonilo ostatní? Chcete-li pro své školáky individuální přístup, zázemí rodinné školy prosté od šikany, stresů a jiných nežádoucích vlivů? Právě pro Vás je naše škola jako dělaná. Přijďte se podívat do naší školy, nebo navštivte její webové stránky http://zsmsstadlec.webnode.cz! V případě, že škola dosáhne počtu deseti žáků, mohou rodiče těchto dětí počítat s nadstandardní finanční podporou (např. v podobě úhrady nákladů na stravování dětí ve škole, vybavení pomůckami, příspěvkem na dopravu dítěte do školy apod).
V případě zájmu větší skupiny rodičů, a za podmínky vzniku větší skupiny dětí v ročníku, se budeme snažit vyhovět konkrétním požadavkům rodičů, které jiné školy nejsou schopny nebo ochotny zajistit (např. výuka v cizím jazyce apod.) Neváhejte a kontaktujte buď ředitele školy nebo přímo zřizovatele (městys Stádlec). Zápis do prvního ročníku naší školy bude vyhlášen na 15. ledna 2015.
Nenechme zaniknout instituci s tradicí a nezastupitelným místem v životě obce. Byl by to krok zpět a v konečném důsledku tím ztratíme všichni.

Jana Vilímová - 03.12.2014 22:26

Vánoční výzdoba

Dobrý den ještě jednou, omlouvám se, že zde dnes budu za kritika, ale není letošní osvětlení stromu ve Stádlci na náměstí spíše pro ostudu než předvánoční výzdobou?
Krásný advent všem... Jana

Ahoj Jani, hezký den všem. Vánoční výzdoba. Dvě slova, která každý chápe různě. Jaká byla výzdoba v našich obcích v minulých letech? Ve Slavňovicích živý stromek není, každoročně se řeže nový. Jeden rok byla výzdoba zničena. Staré Sedlo se nezdobí, nebyl žádný strom. Nyní čekáme, až vyroste stromek, který jsme tam letos vysadili. Křída a Stádlec má živý strom, který již "vyrostl" ze svých ozdob. Bohužel se řetězy neprodlužují spolu se stromkem. Ve Stádlci ještě navíc v posledních málo letech přibyla výzdoba na sloupech veřejného osvětlení u hlavní silnice. Jaký je závěr? Investovat více do vánoční výzdoby? Do jaké? Jak chceme mít obce ozdobené? Neserve nám to zase někdo? Jistě otázky k zamyšlení. Zatím je však nikdo nepoložil. Proto zdobíme tím co máme a jak to vyjde.

Jana Vilímová - 03.12.2014 22:21

Seniorské odpoledne

Dobrý den, nemám zde trvalý pobyt, ale přesto mi nedá otevřít toto téma k diskuzi. Tradiční seniorské posezení je v naší obci již dlouholetou tradicí. Nic proti němu nemám, naopak. Co je ale další letitou tradicí je na tomto odpoledni vystoupení žáků zdejší školy. Zajímá mne proč děti nevystupovaly. Škola se zde udržuje za každou cenu a když pak je příležitost kde mohou děti potešit své babičky, prababičky a sousedy, tak se tak z nějakého důvodu neděje. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Vystoupení školy na program seniorského odpoledne nebylo zařazeno z několika důvodů:
- v základní škole jsou 2 z 5 žáků prvňáčci, čili nové děti, které se v minulých letech na této akci se svými spolužáky nepodílely a i celkový počet dětí umožňuje jen obtížně něco nastudovat;
- v mateřské školce jsou děti různého věku (předškoláci, ale i výrazně mladší) což je také dosti limitující. Proto jsem po dohodě s ředitelem od vystoupení dětí ustoupili;
- dalším důvodem je i jiný program setkání - více hudby a méně slova. Dle ohlasů byl tento scénář přijat velmi příznivě;
- a konečně zde byl i jistý kalkul (jasně jsem ho řekl ve svém úvodním slově). Pokud dojde ke zrušení školy, což začíná být velmi reálné, budou nám vystoupení žáků naší školy scházet natrvalo. Babičky a prababičky se pak budou muset jezdit dívat na svá vnoučata tam, kam je jejich rodiče posílají do školy. Snad si všichni uvědomili, co Stádlec ztrácí (bohužel si ale myslím, že nikoliv).

Jiří a Jitka Chemišincovi. - 17.10.2014 11:54

Hřbitov

Vážený pane starosto, staráme se o hrob našich předků na hřbitově ve Stádlci. Při naší návštěvě hřbitova jsme byli velice mile překvapeni, jak je krásně vše opraveno, kříž už nehrozí spadnutím, nový vhod,... celkově hřbitov je opravdu důstojným místem odpočinku. Moji předci by vás určitě velmi pochválili, protože Stádlec milovali a pro jeho rozkvět také velmi usilovně pracovali. Protože to oni už udělat nemůžou, tak vás velmi chválíme my živí!!! Srdečně Vás zdravíme a přejeme mnoho zdraví a sil.

Děkuji za slova uznání, která vždy potěší.
Ing. Milan Kelich - starosta

Karel Klasna - 07.07.2014 11:31

Zhodnocení volebního období

Vážený pane starosto a celé zastupitelstvo.

Milí přátelé a kamarádi. Pomalu se blíží konec volebního období, proto mi dovolte vzpomenout na dění za uplynulé čtyři roky. Ne vždy je jednoduché s něčím začínat a dělat věci poprvé. Mnozí z nás jsme nebyli vždy se všemi akcemi spokojeni. Zbytečně se neříká, že není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. S odstupem času se názory lidí mohou měnit. Já spíše kritik, musím pozměnit svůj názor. Nebudu vyjmenovávat jednotlivé akce, ty povedené či méně. Je dobré si vzpomenout, co vše pan starosta a zastupitelé za čtyři roky dokázali, není toho málo. Hlavně akce, v přilehlých obcích. Jenom ve Křídě patří poděkování paní Bc. Janě Nové, která dokázala jít všem příkladem i při ne zrovna lehké fyzické práci. Přesvědčila mnohé, které jí mohli a hlavně chtěli pomoci. O zkulturnění volební místnosti, se mluvilo dlouhá léta, až zásluhou p. Nové došlo k rekonstrukci a vše bylo dotaženo ke zdárnému konci. Nikdo dříve za Křídu a její zvelebení tak neusiloval. Nelze zapomenout na p. ing. Kosobuda, který si dal nemalou práci k sehnání staré kroniky společně s p. starostou nechali udělat pamětní desku padlým v 1. světové válce. Díky. Věřím, že i v jiných obcích jsou lidé, kterým není lhostejná historie místa, kde žijí. Tento příspěvek nemá vyznít jako předvolební agitace, neuškodí když se však zamyslíme, koho budeme volit.


Vážený pane Klasno.
Děkuji Vám za zprávu, ve které se ohlížíte za naším pomalu končícím mandátem. Naprosto s Vámi souhlasím a oceňuji, jak jste přesně vystihl podstatu. Činnost zastupitelstva je nutno hodnotit celkově, v kontextu dalších faktorů, které často nejsme schopni ovlivnit. Důležité je, aby na konci bylo něco vidět a abychom se my, co jsme za veřejný prostor odpovědní, nemuseli před občany a také sami před sebou stydět.
Mnohdy nešlo vše hladce, vyskytovaly se různé obtíže, prodlužovaly se termíny a i mě se zdálo, že jdou věci pomalu a těžkopádně. Ani já nejsem se vším spokojen, ale chybami se člověk učí.
Ale dnes, když projíždím obcí Křídou, těší mě, že už tam není rozbitý chodník ze kterého prorůstala tráva vysoká téměř po kolena. I z důstojného zázemí pro volební komisi
a knihovnu mám radost. Ještě až bude WC u hasičské zbrojnice a opravené břehy kolem nádrže, budu mít z křidské návsi ještě lepší pocit. Podobné je to i v našich ostatních obcích.
Je dobře, že jsou lidé jako jste Vy, kteří se nebojí vyjádřit názor na cokoliv, i třeba kritický, a není jim jedno co se kolem nich děje. Nám, voleným zástupcům to napomáhá k „udržení bdělosti“, abychom nepodlehli tomu, že vše co vymyslíme je dokonalé a nemá chybu.
Pane Klasno, přeji Vám hodně zdraví a spokojenosti do dalších let a podpoříte-li nás v blížících se volbách, budu jen rád.
Ing. Milan Kelich, starosta

Obec Stádlec

Kontaktní spojení

Adresa:
Městys Stádlec - Stádlec 150, 391 62

Telefonní spojení:
Starosta: (+420) 380 123 990
Mobil: (+420) 606 300 313
Matrika, pošta - Partener, hřbitov, hlášení rozhlasu: (+420) 380 123 991
Účetní, fakturace, platby: (+420) 380 123 992

E-mail: info@stadlec.eu
IDDS: p43jdxf
IČO: 002 52 930
DIČ: CZ00252930

Případné platby můžete poukázat:
Na účet číslo 4420301/0100 vedený u KB Tábor.

Úřední hodiny

Pondělí a středa
7:30 - 12:00, 12:30 - 17:00
Úterý a čtvrtek
7:30 - 12:00, 12:30 - 16:00
Pátek
7:30 - 12:00

Mapa

Mapa

E-podatelna

Ke kontaktu s úřadem městyse můžete použít nasledující formulář.