Rekonstrukce základní a mateřské školy ve Stádlci

V roce 2018 jsme zrekonstruovali MŠ ve Stádlci. Finančně nejnákladnější akcí bylo zateplení pláště budovy mateřské školy. Tato budova již volala po výměně oken, dosluhovat začaly i plynové kotle.

Pomohly nám dotace

Abychom takovouto rekonstrukci budovy udělali komplexně a ještě něco ušetřili, zvolili jsme dotační program Ministerstva životního prostředí na snížení energetické náročnosti budov.

Příprava projektu trvala sice roky, ale se zahájením letošního školního roku přivítala děti do MŠ zrekonstruovaná budova. Od akce si slibujeme úsporu provozních nákladů na vytápění.

Celý projekt vyšel na více jak 2,5 mil. Dotaci očekáváme ve výši 1,077 mil. Ještě bych byl rád, aby fasáda budovy byla nějak vyzdobena, aby v dětech už na dálku vyvolávala příjemné pocity.

Nové WC v základní škole

Další velká investice, tentokrát do budovy základní školy, spočívala v kompletní rekonstrukci toalet. Naprosto od píky byly předělané dívčí a chlapecké WC, změny k lepšímu prodělalo i WC pro pedagogy.

Jako bonus byly obnoveny vstupy do pěti jímek za budovou školy, z nich čtyři byly zcela pod povrchem země a tudíž naprosto zapomenuty.

Náklady ta tuto rekonstrukci dosáhly téměř 750.000 Kč miliónu.

Nové WC ve škole

Modernizace kuchyně ve školce

A do třetice škola. Na popud hygienické služby jsme ještě před prázdninami vybavili školní kuchyni moderním konvektomatem, sporákem a výkonným odsáváním. Výrazným způsobem bylo zlepšeno zázemí pro paní kuchařku.

Modernizovaná kuchyně ve školce

I zde byly náklady v řádech statisíců. Tímto masivním investováním do našeho školství chceme jednak vytvářet příjemné prostředí dětem i personálu a přilákat tak další děti do našich škol, ale i zhodnocovat majetek obce.

Zdaleka však nejsme u konce

V příštím období se hodláme zaměřit na:

  • Zařízení školy,
  • inventář,
  • interiér učeben.

Jsme přesvědčeni o tom, že když rodiče uvidí, že se u nás čas nezastavil v 70. letech, ale že naše budovy škol jsou moderně vybavené, zařízené a snesou srovnání se školami v okolních obcích, začnou zvažovat, proč by měli s dětmi jezdit jinam, když stejné podmínky, mnohdy i lepší, mohou nabídnou naše školy a naši kvalifikovaní pedagogové.

Logo městyse Stádlec

Městys Stádlec
Stádlec 150
391 62

IČO: 00252930

Úřední hodiny

Po: 8.00-12.00   13.00-17.00
Út: 8.00-12.00
St: 8.00-12.00   13.00-17.00
Čt: 8.00-12.00
Pá: 8.00-12.00

© 2023 Městys Stádlec | všechna práva vyhrazena

Autor webu: UX textař